У силу різних причин міська влада постала перед проблемою неможливості придбати техніку для комунальної служби та провести благоустрій центральної вулиці.
Досить невесела інформація надійшла днями до Кобеляцької міськради. Як відомо, місто давно потерпає через відсутність санкціонованого полігону для утилізації побутових відходів. Найближче законне звалище знаходиться в селищі Нехвороща Новосанжарського району. Тамтешній полігон, споруджений за кошти державного та обласного бюджетів, уже кілька років майже не використовується. У цей же час кобеляцькі комунальники вивозять міське сміття на околицю райцентру, на так званий тимчасовий майданчик для складування відходів. У зв’язку з цим влада міста вислуховує регулярні й цілком резонні претензії з боку кобелячан і судиться з прокуратурою щодо законності звалища на вулиці Червоноармійській.
Шансів на те, що в Кобеляцькому районі збудують полігон для відходів, практично немає. Принаймні — у найближче десятиліття. Ще менше надії на будівництво в Кременчуці сміттєпереробного заводу, куди б мали звозити відходи з усієї області. Між тим, тимчасовий майданчик у Кобеляках або закриють, згідно з рішенням суду, або він банально переповниться сміттям у найближчі два роки. Зважаючи на це, кобеляцька влада досить давно прийняла рішення про придбання потужного 22-кубового сміттєвоза. Згідно з задумом, він мав вивозити міські відходи на полігон у Нехворощу. Використання машин, які є у Міській сервісній службі, сьогодні робить подібні перевезення дуже дорогими. «Тоді доведеться знову піднімати тариф, — пояснив Володимир Слісаренко, керівник підприємства. — А люди й так не платять. Нам за вивезення відходів уже 100 тисяч заборгували».
Придбати потужний сміттєвоз вартістю 1 мільйон 200 тисяч гривень планували влітку 2014-го року. Та виникла несподівана проблема. І пов’язана вона навіть не із затримкою платежів у Держказначействі. Справа в тому, що фірма, яка виграла тендер на продаж автомобіля, знаходиться у Луганській області. І як сказав міський голова Олександр Ісип: «Перераховувати кошти в «гарячу точку» нині дуже небезпечно. Ми можемо не побачити ні грошей, ні машини».
Під загрозою зриву опинились і плани міськради щодо реконструкції тротуару по вулиці Шевченка. Кобелячани і гості міста постійно скаржаться на те, що пішохідна частина головної вулиці міста в районі поліклініки та санепідемслужби знаходяться в незадовільному стані. У період дощів та весняної відлиги люди, йдучи у медичний заклад, змушені буквально брести по воді.
Підготовка до ремонту тротуару тривала близько року. Протягом цього часу за міські кошти була виготовлена проектна документація. Потім вона пройшла необхідну експертну оцінку. А після всіх узгоджень держава погодилася виділити на ремонт міського тротуару майже 300 тисяч гривень. Роботи мали виконати працівники облавтодору.
Та майже в останній момент проти цього проекту виступив Іван Терновий, голова Кобеляцької РДА. Іван Костянтинович мотивував свою позицію тим, що вартість робіт, на його думку, завищена. І він вбачає в цьому корупційну складову й «дирибан» державних коштів.
Міський голова Олександр Ісип, у свою чергу, заявив: «Якщо в голови РДА і є якісь претензії до вартості робіт, то до чого тут міська влада й жителі Кобеляк? Ми ж не визначаємо ні вартість, ні того, хто їх виконуватиме. Крім того, згідно чинного законодавства, проект пройшов усі експертизи. Тепер гроші залишаться в Києві. Можливо, тротуар зроблять там, можливо, хтось собі нового джипа купить. А люди в місті, які чекали на ремонт десятиліттями, залишаться без тротуару. І все завдяки Івану Костянтиновичу».
Шанси на те, що тротуар на Шевченка таки зроблять, залишаються, хоча вони й мізерні. Адже держава протягом року дуже рідко повторно спрямовує на той самий проект невикористані гроші. У іншому разі доведеться проходити процедуру виготовлення проекту та експертизи заново. Це — місяці і десятки тисяч гривень».