Вхід | Реєстрація

Більшість кременчужан виступають за єдину Україну та хочуть в ЄС

Більшість кременчужан виступають за єдину Україну та хочуть в ЄС

Опитування виборців проводилося 29 червня 2014 року у місті Кременчуці за Програмою соціологічного моніторингу.

Під час проведення опитування інтерв’юери пропонували респондентам, перш за все, відповісти на питання: «Яким Ви бачите в майбутньому державний устрій України?». Відповіді респондентів розподілилися наступним чином

Яким Ви бачите в майбутньому державний устрій України?

Варіант відповіді

Відсотки

Кількість голосів

Унітарна держава

80,94

1457

 

Федеративна держава

8,89

160

 

Важко відповісти

10,17

183

 

Всього:

100,00%

1800

Це дослідження показало, що переважна більшість опитаних кременчужан бачать у майбутньому Україну як унітарну державу (80,94%), 10,17% респондентів взагалі не змогли відповісти на це питання, і тільки 8,89% опитаних є прихильниками федеративного устрою у нашій державі.

Думка кременчужан близька до думки українців в цілому, оскільки за результатами соцопитування, проведеного Інститутом Горшеніна, що були презентовані на ІV Національному Експертному Форумі "Від революції до нової країни" 17 червня 2014 року, в Україні 74,1% прихильників унітарного державного устрою і 13,4% прихильників федералізації, 12,5 % респондентів важко відповісти на це питання.

 

Наступне запитання, що було запропоноване респондентам: «Який напрямок геополітичної інтеграції слід обрати Україні?».

Який напрямок геополітичної інтеграції слід обрати Україні?

Варіант відповіді

Відсотки

Кількість голосів

Вступ до Європейського союзу

58,44

1052

Вступ до Митного союзу Білорусі, Казахстану і Росії

22,06

397

Не вступати до жодного союзу

16,44

296

Важко відповісти

3,06

55

Всього:

100,00%

1800

Найбільше прихильників має європейський вектор інтеграції України, 58,44 % опитаних висловилися за вступ України до Європейського союзу. Євразійський вектор інтеграції, а саме вступ України до Митного союзу Білорусі, Казахстану і Росії, близький 22,06 % респондентів. За те, щоб Україна не вступала до жодного союзу, висловилися 16,44 % опитаних, і тільки 3,06 % було важко відповісти на це питання.

Примітно, що думка кременчужан в цілому співпадає з думкою українців щодо вектору геополітичної інтеграції України. За даними дослідження, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова з 25 по 29 квітня 2014 року, 52,4 % українців висловлюються за вступ до Європейського союзу, 17,9 % - за вступ до Митного союзу, 20,8 % висловлюються за неприєднання до жодного з союзів і 8,9 % респондентів не змогли відповісти на це питання. Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) наводить дані щодо думок українців з цього питання в розрізі регіонального розподілу. Розподіл думок українців в цілому, жителів центрального регіону нашої держави та кременчужан зокрема наведений в наступній таблиці:

Геополітична орієнтація громадян України

 за даними різних досліджень громадської думки

Варіант відповіді

Україна

Центральний регіон

Кременчук

Вступ до Європейського союзу

52,4 %

57,9 %

58,44 %

Вступ до Митного союзу Білорусі, Казахстану і Росії

17,9 %

11,8 %

22,06 %

Не вступати до жодного союзу

20,8 %

-*

16,44 %

Важко відповісти

8,9 %

18,8 %

3,06 %

*- не було такого варіанту відповіді

Кременчужани роблять свідомий вибір, оскільки майже всі визначилися зі своєю думкою. Кількість прихильників європейського вибору перевищує загальноукраїнський показник на 6,04 % і показник по центральному регіону на 0,54 %, кількість прихильників євразійського вибору також перевищує загальнонаціональний показник на 4,06 % і майже у два рази (на 10,26 %) показник по центральному регіону, а кількість тих, хто висловився за неприєднання до жодного з союзів, навпаки, на 4,36 % менша, ніж по Україні в цілому. Кількість тих, кому було важко відповісти на це питання в Кременчуці на 5,84 % менша, ніж в Україні, і в 6 разів або на 15,74% менша, ніж у центральному регіоні.

Можна зробити висновки, що переважна більшість кременчужан бачить нашу державу інтегрованою до світової політико-економічної спільноти. Настрої кременчужан стосовно європейської інтеграції України відповідають настроям жителів центрального регіону України і держави в цілому і кількість її прихильників майже втричі перевищує кількість прихильників євразійського вектору розвитку. Показники кількості прихильників вступу до Митного союзу Білорусі, Казахстану і Росії серед жителів нашого міста значно перевищують подібні у нашому регіоні і дещо перевищують загальноукраїнські показники. Можливо, це спричинено тим, що значна частина промисловості Кременчука історично тісно пов`язана з російським ринком як щодо збуту готової продукції, так і щодо постачання матеріалів для процесу виробництва.

 

Наступна група запитань, що була поставлена респондентам, стосувалася думки кременчужан щодо вступу України до НАТО. Відповіді респондентів на запитання: «Якби референдум про вступ України до НАТО відбувся сьогодні, як би Ви проголосували?», - розподілилися наступним чином:

Якби референдум про вступ України до НАТО відбувся сьогодні, як би Ви проголосували?

Варіант відповіді

Відсотки

Кількість голосів

За вступ до НАТО

39,06

703

 

Проти вступу до НАТО

34,11

614

 

Підтримаю позаблоковий статус України

15,94

287

Важко відповісти

10,89

196

 

Всього:

100,00%

1800

Кількість активних прихильників вступу України до Північно-Атлантичного альянсу становить 39,06% і перевищує кількість активних противників майже на 5%, але досить великою є кількість тих, хто підтримує позаблоковий статус України (15,94%). Не змогли відповісти на це запитання 10,89% респондентів. Кількість тих, хто підтримує позаблоковий статус України разом з тими, хто не зміг відповісти на запитання, становить більше, ніж чверть усіх опитаних (26,83%).

За даними дослідження, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова з 25 по 29 квітня 2014 року, кількість прихильників вступу України до НАТО серед українців становить 36,7%, що на 2,36% менше ніж серед кременчужан. Одночасно, 46,9 % жителів центральної України проголосували б за вступ України до НАТО і це на 7,84% більше, ніж серед кременчужан. Активних противників вступу України до Північно-Атлантичного альянсу серед українців в цілому 41,6% і це на 7,49% більше, ніж серед кременчужан; серед жителів центрального регіону їх 27,7 % і це на 6,41% менше, ніж серед кременчужан.

 

Дані щодо розподілу думок з питання вступу України до військово-політичного блоку НАТО серед українців в цілому, жителів центрального регіону держави та кременчужан зокрема наведені в наступній таблиці:

Розподіл думок громадян з питання вступу України до військово-політичного блоку НАТО за даними різних досліджень

Варіант відповіді

Україна

Центральний регіон

Кременчук

За вступ до НАТО

36,7%

46,9%

39,06%

Проти вступу до НАТО

41,6%

27,7%

34,11%

Підтримаю позаблоковий статус України

-*

-*

15,94%

Важко відповісти

15,4%

18,4%

10,89%

*- не було такого варіанту відповіді

Отже, кількість прихильників вступу України до НАТО в місті Кременчуці перевищує кількість противників такої перспективи майже на 5%, так само, як і серед жителів центрального регіону нашої держави, де поляризація думок з цього приводу дещо нижча, а кількість прихильників перевищує кількість противників на 19,2 %. Хоча в Україні в цілому картина виглядає навпаки, і кількість прихильників євроатлантичної інтеграції майже на 5 % менша, ніж кількість її противників.

Очевидно, що більша кількість кременчужан обирає євроатлантичний вектор розвитку політики держави і допускає участь України у військово-політичному блоці НАТО, менша кількість кременчужан є противниками євроатлантичної інтеграції, а є і певна кількість тих респондентів, хто висловився взагалі за позаблоковий статус нашої держави.


Автор: Незалежний Центр стратегічних досліджень


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кременчук | Політика
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації