Вхід | Реєстрація

Служба в армії: що каже закон

Служба в армії: що каже закон

Про зміни у законодавстві України, якими підвищено рівень соціального захисту військовослужбовців в умовах особливого періоду.

До відома громадян та військовослужбовців, які призвані на військову службу за мобілізацією, й членів їхніх родин.

Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації» (р. н. № 4785), який 20.05.2014 прийнятий Верховною Радою України.

Зазначеним законом вносяться відповідні зміни до: Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»; Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»; Кодексу законів про працю України; Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»; Закону України «Про вищу освіту»; Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених із військової служби, та деяких інших осіб».

 

Прийняті зміни до законодавства України передбачають:

1. Поширення дії Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення проведення мобілізації» від 27.03.14 № 1169-II щодо норм соціального захисту (у тому числі щодо збереження основного місця роботи та середньої заробітної плати), у частині їх поширення на осіб, які були призвані на військову службу з моменту оголошення мобілізації з 18.03.2014 по 01.04.2014. Виплата середнього заробітку буде проводитися за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

2. Надання права командирам військових частин надавати військовослужбовцям під час особливого періоду відпусток за сімейними обставинами зі збереженням грошового забезпечення тривалістю не більш як 10 календарних днів.

3. Звільнення від нарахування штрафних санкцій військовослужбовців, а також військовозобов’язаних, які призвані під час мобілізації на військову службу, з боку підприємств, установ, організацій усіх форм власності, у тому числі банками та фізичними особами, у зв’язку з несвоєчасним виконанням фінансових зобов’язань (кредитів, іпотек тощо) на особливий період.

4. Врегулювання питання щодо поновлення студентів (у тому числі військовослужбовців строкової служби) у відповідному вищому навчальному закладі після демобілізації та продовження їх безоплатного навчання на той термін, що залишився до кінця чергового періоду навчання і був завчасно оплачений ними до призову. Після закінчення академічної відпустки особи, які перервали навчання, поновлюються без стягнення плати за перерваний та оплачений строк навчання.

5. Розширення переліку підстав для звільнення військовослужбовців із військової служби за етапами особливого періоду:

1) під час проведення мобілізації:

а) жінки, які мають дітей віком до 16 років, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу;

б) за станом здоров’я — на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби в мирний час, обмежену придатність у воєнний час, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу;

в) у зв’язку з позбавленням військового звання в дисциплінарному порядку;

г) у зв’язку з обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили, яким призначено покарання у вигляді позбавлення, обмеження волі або позбавлення військового звання;

д) через наступні сімейні обставини або інші поважні причини:

— виховання матір’ю (батьком) військовослужбовцем, яка (який) не перебуває у шлюбі, дитини або кількох дітей, що з нею (з ним) проживають, без батька (матері);

— утримання матір’ю (батьком) військовослужбовцем, яка (який) не перебуває у шлюбі, повнолітньої дочки, сина віком до 23 років, якщо вона (він) є інвалідом I чи II групи;

— необхідність постійного стороннього догляду за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, що підтверджується відповідним медичним висновком медико-соціальної експертної комісії для осіб віком понад 18 років чи лікарсько-консультативної комісії для осіб до 18 років;

— наявність у військовослужбовця трьох і більше дітей;

е) у зв’язку з проведенням організаційних заходів у порядку, визначеному Генеральним штабом Збройних Сил України, за умов завершення виконання визначених завдань;

є) через службову невідповідність (осіб рядового складу), у разі невиконання службових обов’язків;

2) під час воєнного стану:

а) які досягли граничного віку перебування військовозобов’язаних у запасі, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу під час особливого періоду;

б) визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби з виключенням із військового обліку;

в) у зв’язку з обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили, яким призначено покарання у вигляді позбавлення або обмеження волі;

3) після прийняття рішення про демобілізацію:

а) призвані на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період, а також які вислужили встановлені строки строкової військової служби, військової служби за призовом осіб офіцерського складу, у строки, визначені рішенням Президента України;

б) у зв’язку з закінченням строку контракту, укладеного під час особливого періоду, та небажанням їх проходити військову службу за новим контрактом.

6. Надання військовослужбовцям, після проходження військової служби за призовом під час мобілізації, переважного права залишиться на військовій службі на попередній або за їх згодою на іншій, не нижчій, ніж попередня, посаді.

7. Врегулювання питання щодо виплат соціальної допомоги військовослужбовцям-жінкам, які були звільнені під час мобілізації.

8. Граничний вік перебування в запасі для всіх категорій офіцерського складу (крім військовослужбовців вищого офіцерського складу), рядового, сержантського та старшинського складу збільшений до 60 років, що дозволяє виконати конституційний обов’язок щодо захисту Батьківщини добровольцям, у першу чергу тим, які мають досвід участі у бойових діях, миротворчих операціях та здатні надати вагому допомогу військовим частинам у якості інструкторів.

9. Громадянам України надається можливість добровільно укладати контракт на проходження військової служби в особливий період із подальшим залишенням на військовій службі в мирний час. Скорочено терміни прийняття громадян на військову службу за контрактом в особливий період шляхом спрощення процедур проведення спеціальних перевірок.

10. Продовження терміну перебування на військовій службі за призовом під час мобілізації, на особливий період — до досягнення граничного віку перебування в запасі.

11. Для військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом, дія контракту продовжується до оголошення демобілізації.


Автор: Сергій КАПЛАТИЙ, військовий комісар Кобеляцького районного військового комісаріату, підполковник


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
8 липня 2014, 08:52 | Полтавщина | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації