Вхід | Реєстрація

«Мабуть, вас залякали!»

«Мабуть, вас залякали!»

У неділю в Кобеляках провели віче, організоване громадською організацією «Громадський майдан Полтавщини». Мета зібрання — обговорити проблемні питання жителів міста.

Віче мало відбутися на площі Перемоги, поблизу Свято-Миколаївського храму. О 12 годині на місце під’їжджає синій мікроавтобус «Мерседес-Бенц Спринтер». Із нього виходять близько двадцяти людей. Серед присутніх — здебільшого молодь та люди середнього віку. Дівчата у вінках, а дехто з них — ще й у камуфляжній формі. Активісти одразу ж дістають червоно-чорний прапор української націоналістичної самооборони і державний прапор та закріплюють їх на огорожі церкви. Неподалік ставлять урну для збору грошей. На ній напис: «Допомога нашим побратимам зі сходу».

Кобелячани підходять, цікавляться, що має відбутися. Дехто, почувши відповідь, розвертається та йде собі далі. Загалом разом із активістами збирається близько сорока людей. Представників міської чи районної влади під час проведення віче не було.

Декого з місцевих жінок, які прийшли на зібрання, обурив зовнішній вигляд активістів.

— Ви подивіться, куди це годиться? — каже жінка середнього віку. — Оділа камуфляжну форму, узяла цигарку в рота та ще й вінок на голову почепила! А он дядько взагалі на якогось кримінального авторитета схожий.

Декого обурила наявність червоно-чорного прапора, закріпленого на рівні з державним.

— В Україні один державний стяг. А цей — бандерівський, — каже жінка старшого віку.

Ми підходимо до активістів та цікавимось метою їхнього приїзду. Ті відповідають, що приїхали з Полтави на прохання місцевих жителів. Точніше, підприємців із Підкови.

— Нам сказали, що мер хоче ринок знести! — каже чоловік, який представився ведучим віче Віталієм Клименком. — От ми і приїхали. Можливо, нам повідомлять ще про якісь проблеми, які хвилюють кобелячан. До речі, із усієї Полтавської області спершу ми приїхали саме в Кобеляки.

На наше запитання, яким чином активісти слідкуватимуть за вирішенням проблемних питань, ті відповіли, що проводитимуть повторні зустрічі з громадою, звертатимуться за допомогою до обласної прокуратури, міліції, облдержадміністрації та в інші інстанції.

— А далі куди плануєте поїхати? — цікавимось.

— А далі — на Кремль! — спробували пожартувати активісти.

Віче розпочинається з державного гімну, молитви за мир в Україні та хвилини мовчання за загиблими. Протягом години до мікрофону по-черзі підходять приїжджі активісти. Вони говорять про ситуацію в Україні, про колишню владу, яку називають зрадниками та узурпаторами, і про необхідність контролю нинішніх можновладців. І тільки потім до мікрофону запрошують виступити самих кобелячан. Та ніхто не виявляє бажання поділитися тим, що наболіло. Активісти чомусь роблять висновок, що люди бояться нинішню владу.

— Мабуть, вас залякали! — ділиться своєю думкою ведучий віче. — Тому ви і не хочете нічого нам розказувати. Того й людей так мало сьогодні прийшло.

Та до мікрофону так ніхто і не підходить. Активісти пропонують зробити перерву на п'ятнадцять-двадцять хвилин, поки працівники ринку закінчать свій робочий день і зможуть взяти участь у обговоренні. Після перерви торгівці таки збираються. Хоча їх приходить не так уже і багато. Підприємець Оксана Пазюк розказує присутнім про їхню активну роботу в боротьбі за існування Підкови. А Тетяна Ніколаєнко під час свого виступу говорить, що міський голова звинувачує торгівців у підкупі місцевих жителів.

— Та якби ми хотіли когось підкупити, то почали б із самого мера, — каже Тетяна Ніколаєнко. — Ми допомагали кобеляцьким людям і будемо допомагати. Та й працювати на Підкові неодмінно продовжимо!

Обговорення тривало довго. Та якихось конкретних рішень із приводу наболілої для підприємців проблеми прийнято так і не було.

— Ну, поговорили сьогодні. Що далі? — питають присутні.

— Так ми ж не можемо вирішити всі ваші проблеми. Ви ініціюйте, а ми вас підтримаємо, — кажуть активісти.

Насамкінець члени громадської організації пообіцяли, що візьмуть під свій особистий контроль вирішення проблеми з існуванням Підкови. Проте, як саме відбуватиметься цей процес, — невідомо.


Автор: Дарія СРІБНА, «ЕХО з регіону»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Суспільство
1. Свій / 14 липня 2014, 17:04
Точно! Їх не в поле треба, а в Донецьк, хай там горланять, посилюючи психологічну атаку на терористів.
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації