До редакції надійшов лист від жителя міста Кобеляки Миколи Тереніна.
Цитуємо:
«Шановна громадо! Нас цинічно обкрадають. Сьомого червня я став свідком того, як у районі П'ятивугли біля так званого трактора було викрадено близько ста плит і двохсот бордюрок. На моє запитання, куди їх вивозять, мені ніхто не дав відповіді. Хочу нагадати, що це — майно громади. І воно не було здане в комунальну службу. Я хотів попередити крадіжку, зателефонувавши секретареві міськради. Та він, мабуть, в «деле». Адже на звалищі плити і бордюри я не знайшов. Якщо депутати не візьмуться за розслідування цієї справи, то їм знову зійде все з рук».
Журналісти тижневика «ЕХО» вирішили дізнатися, куди саме вивезли плити та бордюри від приміщення нового супермаркету, що в районі П'ятивугли, і чи залишились вони в придатному стані після демонтажу.
У якості «бордюрошукачів» були задіяні автор цієї статті та редактор тижневика Ігор Філоненко. Спершу ми поїхали на звалище, що знаходиться по вулиці Червоноармійській, бо раніше секретар міськради Сергій Галушко заявляв, що залишки від плит будуть вивезені саме в це місце. Згодом цим будівельним сміттям мали б застелити деякі ями при в'їзді на територію смітника. Коли ми приїхали, то дійсно побачили щось схоже на залишки від бетонних плит. Та здалось, що їх занадто мало, як для тієї кількості, яка описана в листі Тереніна.
Далі ми поїхали в комунальне підприємство «Міська сервісна служба». Припустили, що його працівники могли вивозити плити та бордюри від новозбудованого супермаркету. Директор підприємства Володимир Слісаренко одразу ж сказав, що інформацією, яка нас цікавить, не володіє. Адже чоловік тільки-но вийшов із відпустки. Одразу ж при нас почав телефонувати своїм підлеглим. Та Василь Фещенко й Василь Клименко повідомили, що працівники «Міської сервісної служби» до плит із П'ятивуглів не мають ніякого відношення і нічого звідти не вивозили.
Насамкінець за коментарем ми звернулися до секретаря Кобеляцької міської ради Сергія Галушка. Він сказав, що ті будівельні матеріали, які вивільняються під час нових робіт із благоустрою, не мають ніякої цінності та не можуть бути повторно використані в міському господарстві. У конкретному випадку плити на бордюри не перебували на балансовому обліку в жодній державній чи господарській організації і не мали балансової вартості. Відтак стверджувати, що були нанесені збитки, чи засвідчувати факт крадіжки немає ніяких підстав.
— Чому не порушили кримінальне провадження щодо руйнування бюста Леніна чи пам’ятного знака комсомольцям? — каже секретар міськради. — Та тому, що ці пам’ятники не перебувають на балансовому обліку. Тобто, вони не мають і власника, якому були нанесені збитки.
На наше запитання, чи знає він, куди і ким були вивезені плити, Сергій Галушко сказав, що цією інформацією не володіє.
— Відомо лише, що при демонтажі плити повністю були зруйновані і повторно використати їх неможливо. Деякими залишками будівельного сміття укріпили обочину по вулиці Дніпропетровській, перед мостом через річку Ворскла. А деякі залишки самі ж будівельники вивезли на звалище, — підсумував Галушко.