18 липня у залі засідань адміністрації відбулася тридцята сесія районної ради шостого скликання.
На сесію були запрошені і прибули голова райдержадміністрації Володимир Паршевлюк, депутат обласної ради Григорій Перерва, селищний та сільські голови, керівники управлінь і відділів райдержадміністрації, керівники підприємств, установ та організацій, керівники профспілкових органів району, представники партійних та громадських організацій, представники громадськості.
Сесія розпочалася гімном України: слова і музику з колонок доповнило живе виконання, яке почулося із задніх рядів, де розмістилися представники громадськості. Перед тим, як перейти до розгляду важливих питань, голова райради Геннадій Супрун згадав про Володимира Хопту, депутата районної ради, який після тривалої боротьби з хворобою пішов із життя. Пам’ять про нього вшанували хвилиною мовчання. Так само через декілька хвилин вшанували пам’ять про людей, які загинули при перельоті літаком малазійських авіаліній, який був збитий терористами на сході України. Після цього депутати привітали з обранням на посаду сільського голови Кустолового Інну Вівсяник.
Після обрання секретарем сесії депутата райради Оксани Борсук Геннадій Супрун оголосив список питань, які були винесені на сесійний розгляд.
— У зв’язку з тим, що Сергій Махно через виробничу необхідність відбув до Полтави, питання про інформацію начальника районного відділу міліції пропонується зняти з розгляду. У зв’язку з тим, що на комісії питання ліквідації відділу управління майном не набрало необхідної кількості голосів, воно також знімається з розгляду, — сказав голова районної ради.
На прохання прокурора Новосанжарського району Артема Бугайця інформація про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності органу прокуратури на території Новосанжарщини була заслухана першою. Артем Вікторович запропонував усю інформацію про правопорушення розмістити на сайті райради, аби не забирати зайвий сесійний час та щоб кожен охочий міг з ними ознайомитися. Особливу увагу звернув на земельні правопорушення та розповів про «наїзди» на районну прокуратуру. Адже вперше за її існування на неї було подано декілька позовів.
— Усі ці позови судом не задоволені, а діяльність районного прокурора визнана абсолютно законною. Ці всі судові рішення є у відповідному реєстрі. Хто хоче, може ознайомитися. Також повідомляю, що за останні два місяці районна прокуратура піддалася декільком службовим перевіркам Управлінням внутрішньої безпеки і Генеральною прокуратурою. У зв’язку з цим я вас хочу поінформувати, що дії прокурора району та його підлеглих визнані абсолютно законними. Говорю це прямо і всім, аби не ходили по району якісь чутки. А тепер, будь-ласка, задавайте свої запитання, — сказав Артем Бугаєць.
Право піднятої руки — і перше запитання від сільського голови Соколової Балки Анатолія Кравця:
— 157 заяв представників територіальної громади, поданих до органів міліції, і жодна справа не передана до суду. Прокоментуйте, будь-ласка.
Районний прокурор відповів, що всі справи, що стосуються Соколовобалківської сільської ради, витребувані обласною прокуратурою. Потім поцікавився у Анатолія Кравця про чисельність дієздатного населення на території Соколової Балки і розповів, що на адресу голови райдержадміністрації, районної ради, прокурора району та начальника міліції надійшло колективне звернення, в якому підписалися з розшифровкою підпису 128 осіб. У ньому йдеться, за словами прокурора, про те, що голова Соколовобалківської сільради особисто займається фермерством, має землі, техніку та приміщення і таке інше.
— Це Замула все організував з числа тих, кого він зимою возив на Антимайдани. А тепер, якщо вже така балачка стала, я організую сходку села за участі півтори тисячі жителів громади, запрошу туди вас, начальника міліції, районне керівництво і отак привселюдно вирішимо це спірне питання, — прокоментував відповідь Анатолій Кравець.
Далі свої запитання змогли задати Володимир Левицький та Микола Воронько. Запитання ж секретаря спілки підприємців, координатора «Громадського майдану Полтавщини» Оксани Пазюк тривало найдовше. Після вступної частини вона запитала:
— На даний час мене найбільше цікавить інформація по Нових Санжарах. Із Новосанжарською прокуратурою я веду переписку вже близько п’яти років. Це, в основному, по земельних питаннях. Зараз на слуху інформація про те, як новосанжарський селищний голова побив державного інспектора сільського господарства Віталія Цісика при виконанні ним службових обов’язків. По цьому питанню була порушена кримінальна справа. На якій стадії розгляд цього питання? Також цікаво, що за результатами перевірки, яка була направлена Генеральною прокуратурою по дотриманню законодавства в сфері земель державної і комунальної власності, у селищі було визнано незаконними десять малих архітектурних форм.
Далі жінка в своїй вже майже доповіді згадала і «Кулиничі», які стоять на проїжджій частині, і торгові точки, які розміщені на Центральному пляжі, та договорити не встигла через невеликий шум в залі стосовно того, що по регламенту запитання має вкладатися в часові рамки однієї хвилини, а це «практично виступ» у неї вийшов.
— Тоді питання: чи будуть перевірки по бюджету, куди надходила орендна плата? Що із кримінальною справою стосовно Цісика? — закінчила Оксана Пазюк.
Артем Бугаєць коротко відповів, що всі справи, про які були запитання, знаходяться зараз на розгляді в обласній прокуратурі. Одразу після цього слово знову взяли представники Соколової Балки і розмова продовжилася знову на тему Володимира Замули.
Також одним із найбільш обговорюваних питань порядку денного стало надання в користування мисливських угідь ПАФ «Мир» на території Попівської сільської ради. У залі були представники вищезгаданої громади, які розповіли про свої прохання та бажання полювати на своїй території. Декілька десятків хвилин емоційного обговорення — і, як наслідок, депутати голосуванням відмовляють Попівській громаді в їх проханні, не дивлячись на виступи в підтримку громади Попового Андрія Реки, Миколи Воронька та Володимира Паршевлюка. Потім у процесі діалогів виявляється, що мисливські угіддя на території Попівської сільської ради взагалі не розподілені, тобто не приєднані ні до одного з діючих мисливських господарств у нас в районі.
— Так це ж інша річ, ви ж не розказали нам цього, а ми не знали і вас не зрозуміли, — почали вголос викрикувати деякі депутати. Через деякий час питання передачі мисливських угідь поставили на переголосування: піднятих вгору рук трохи побільшало, але знову не вистачило для прийняття погоджуючого рішення. Одразу після цього розчаровані представники громади села Попове покинули сесійну залу. Депутати перейшли до розгляду інших питань порядку денного.
Коли сесія вже добігала кінця і всі питання були розглянуті, на трибуну раптово піднявся депутат райради Віктор Дубович і сказав:
— Я не заберу у вас багато часу. Ми тільки що порадилися з Віктором Сидоренком і прийшли до висновку, що всі ми зробили майже непоправиму помилку в тому, що відмовили людям, які встали і пішли з цієї зали, тобто громаді села Попове. Ми не повинні до цього байдуже ставитися. Також звертаюся до районного керівництва. Час бунтівництва закінчився. Давайте вже будемо працювати: подивіться на стан доріг, обочини бур’янами заростають у зріст людини. Ми тільки й робимо, що нацьковуємо народ один на одного. Ви завтра будете виступати та вшановувати хліборобів, яким домальовували вуса і по сьогоднішній день перед ними ніхто не вибачився… І в мене також прохання. Давайте попробуєм ще раз проголосувати за передання мисливських угідь, адже то їхня земля і вони на ній господарі. Раз вони просять — треба йти назустріч.
Після цього депутати вже вкотре переголосували і одноголосно прийняли погоджуюче рішення, тим самим задовольнивши прохання громади села Попове.
Останнім слова попрохав представник громадськості. Ставши за трибуну, він зачитав лист-звернення представників Новосанжарської громади до депутатського корпусу Новосанжарської райради з приводу діяльності директора КП «Інформаційний центр »Новосанжарщина» Олександра Зінченка.
— Наша районна газета несла і несе токсичну, отруйну інформацію, спотворює факти, відмітаючи неугодні погляди читачів. Редактор має право на свою думку, але не заради того, щоб принизити і образити певних людей і певні події. Громада вважає, що людина з таким світоглядом (і вашим, і нашим) не має морального права працювати на ідеологічному фронті. За позицію «хамелеона» потрібно нести відповідальність перед людьми, власною совістю та майбутніми поколіннями. Повний аналіз тенденційних матеріалів газети «Світлиця» буде надано у відповідну комісію райради для розгляду, оцінки і висновків, — закінчив промову представник громадськості.