Щотижневу апаратну нараду цього тижня знову традиційно розпочали з інформації рятувальників про надзвичайні ситуації, що сталися в районі за минулий тиждень.
Недарма в районі було оголошено третій клас пожежної небезпеки: тема пожежі була основною в доповіді Юрія Шила. Доповідач спочатку розповів про пожежу, яка сталася минулого тижня в одному з приватних будинків, а потім про те, звідкіля простилався той величезний стовп диму «до небес», який новосанжарці спостерігали минулої п’ятниці. Як виявилося, то була масштабна лісова пожежа в сусідньому Кобеляцькому районі. На її гасінні було задіяно вісімнадцять пожежний автомобілів, техніка з лісгоспу. Особовий склад Новосанжарської рятувальної частини також брав участь. Хоча з пожежею ціною величезних зусиль вдалося справитися, та на сьогодні там ще чергують сім пожежних автомобілів, бо зберігається небезпека повторного загорання.
Очільник новосанжарських рятувальників поінформував також про інші загорання на території району: в Нехворощі, Клюсівці, Нових Санжарах. Також запропонував районному керівництву найближчим часом зібрати комісію оперативного реагування. Вона має розподілити обов’язки між підприємствами та організаціями, які мають техніку. Це допоможе в гасінні пожеж. Залишилося відкритим питання харчування рятувальників, які перебувають на виїздах. Коли особовий склад Новосанжарської пожежної частини допомагав гасити пожежу в Кобеляцькому районі, то хлопці більше доби сиділи там голодні.
Далі перейшли до слухання інформації правоохоронців. За минулий тиждень до райвідділку міліції надійшла 61 заява та повідомлення. Доповідь Ігора Кіденка була коротенькою, тому далі правоохоронець більшу частину регламенту відповідав на запитання. Одне із найбільш наболілих — про стан розслідування ситуації щодо колишньої олійниці в Руденківці: наче вже і судове рішення є про те, що правоохоронці можуть зайти на підприємство, а справа стоїть на місці. Ігор Миколайович лише повторив слова, які звучали і минулого тижня: триває досудове слідство. Та від голови Новосанжарської райдержадміністрації Володимира Паршевлюка присутні дізналися, що по плану 5 серпня правоохоронці повинні зайти на територію підприємства і забезпечити взяття аналізів вмісту цистерни, яка вже тривалий час заблокована місцевим населенням у дворі непрацюючої олійниці.
— Ми також наполягатимемо, щоб відповідні аналізи були взяті і в Зачепилівці біля очисних Полтававодоканалу, де зливаються хімічні відходи олійного виробництва і переробки, — додав голова райдержадміністрації.
Далі до трибуни вийшов сільський голова Соколової Балки Анатолій Кравець:
— Саме страшне те, що наш пересічний громадянин на сьогодні не може ні в який спосіб захистити свої права. Кожний день у нас міліція в Соколовій Балці. Я вже їх запитую, чи їм не набридло сюди їздити просто так. Чотири роки вже ведуть досудове слідство проти Замули.
Виступ сільського голови перебив Володимир Паршевлюк, який повідомив, що вже більше ста звернень та скарг надійшло стосовно того, що нібито сільська рада закрила магазин у селі. Тому люди дзвонять на гарячу лінію та контактний центр і жаліються.
— Якщо це правда, то я хотів би знати: чому?
Анатолій Кравець знову пояснив те, що в адміністративних стінах чули вже не раз: на території сільської ради працює вісім магазинів. Чотири з них оформлені належним чином та сплачують податки, а чотири не роблять цього вже двадцять років. Тому виконкомом сільської ради було прийнято законне рішення про призупинення діяльності цих магазинів до пред’явлення всієї необхідної документації.
Коли Анатолій Кравець дійшов до гектарів земель, що знаходяться «під» Полтавською газонафтовою компанією, голова райдержадміністрації запропонував знову повернутися до питання приїзду міліції:
— Те, що міліціянти приїздять до вас у село кожного дня, не є порушенням. Можливо, вони справді якісь досудові слідчі дії проводять…
— Чотири роки? Нічого вони там не проводять, — відповів Анатолій Кравець.
Діалог між двома головами закінчився на тому, що Володимир Паршевлюк вирішив найближчим часом зібрати сходку громади села з участю правоохоронців, аби дізнатися думку людей. На це Анатолій Кравець відповів, що вже є пачки звернень якраз до правоохоронців стосовно вищезгаданих питань і не тільки.
— Так і в нас же є сто звернень на вас з приводу закриття магазинів та банкомата в Сокловій Балці, — сказав голова райдержадміністрації.
Коли Анатолій Кравець зайняв своє місце в залі, Володимир Паршевлюк знову повернувся до питання роботи Руденківської олійниці і розповів присутнім про суть конфлікту та результати слідства, які відомі на сьогодні.
Далі перейшли до розгляду найосновнішого питання: фармацевтичного. Серед доповідачів було керівництво центральної районної лікарні, Центру первинної медико-санітарної допомоги, представники аптек, які функціонують в селищі, та інші. Виявляється, ціни на медичні препарати останнім часом піднялися в цілому на 40-60 відсотків. Серед причин такого подорожчання є введення державою ПДВ на ліки, знецінення гривні і зміцнення долара. Адже сировину для виробництва купують за валюту. Селищний голова Андрій Река скаржився на екс-міністра Раїсу Богатирьову, яка «підім’яла» під себе все фармацевтичне виробництво. І хоч вона сама знаходиться в бігах, та бізнес її працює. Ще й певний розділ існує на даний час: завод ліки випускає, та напряму в нього купити їх неможливо, бо збутом їх займаються дистриб’юторські фірми. Відмінність же цін в різних аптеках селища пояснювали також малим і великим оптом. Та й рівень корупції відіграє не останню роль.
Коли доповідачем була керівник Центральної районної лікарні Ольга Гиря, їй було задано питання про випадки, коли окремі лікарі направляють людей купувати лікарські препарати в якісь конкретні аптеки. Очільниця відповіла, що такого не може бути в принципі, бо це незаконно і, по суті, корупція. Кожна людина має законне право купувати той чи інший препарат там, де захоче, і ніхто не в праві їй вказувати.
Наприкінці апаратної наради розгянули різні питання і ситуації, які виникли в громадах району. Зокрема говорили про байкерів, які гасають на мотоциклах по центу селища і заважають людям спати.
Згадували переселенців зі Сходу, які переїхали до Нових Санжар. Навіть ситуацію конкретну навели: двоє дорослих хлопців скупилися в магазині, а вийшовши на вулицю і побачивши українські прапори на приміщеннях, вголос заговорили: «Посмотри на флажки, что эти дебилы повывешивали!»
Про такі та подібні висловлювання з боку переселенців зі Сходу новосанжарці повідомляють уже не вперше.
Також обговорили небезпечну ситуацію, яка мала місце нещодавно: працівники районної Державтоінспекції зупинили автомобіль. Водій та пасажири почали вести себе настільки зухвало і агресивно, що правоохоронцям довелося навіть застосувати зброю.