Він створений силами вихователів, батьків та небайдужих кобелячан.
Музей народознавства у Кобеляцькому дитячому садку № 2 «Золотий півник» існує вже близько п’яти років. Та цьогоріч його видозмінили й поповнили новими експонатами.
За словами завідуючої дошкільним закладом Любові Старостіної, ідея створити подібний музей у неї виникла тоді, коли в дитсадку зібралось досить багато національної атрибутики. Тож з'явилось бажання упорядкувати її в одному місці. Відтоді і почалось створення музею, експонати для якого збирали всі гуртом. Їх приносили вихователі, батьки та просто небайдужі кобелячани. І за досить короткий проміжок часу вдалось укомплектувати музейну кімнату оригінальними речами. Тут представлені предмети побуту початку двадцятого століття: рубель, веретено, прялка, мотовило і ночви. Також можна побачити глиняний посуд, ткані килими, вишиті рушники, постільну білизну й одяг.
Цьогоріч музей народознавства отримав нове обличчя. Його перенесли у відремонтоване та більше за площею приміщення. До експонатів додали вінчальні ікони кінця дев’ятнадцятого століття, які виділила для музею вихователь дитсадка Тетяна Мизина. Людмила Капуста подарувала великий портрет Тараса Шевченка, намальований її батьком. А завідуюча Любов Старостіна поповнила музейну кімнату весільним вбранням своєї бабусі Марії, яка виходила заміж ще в 1917 році. Доповнили виставку чорно-білими оригінальними фотографіями минулого століття.
Окрім цього, вихователі намагаються поповнювати музейну кімнату сучасною атрибутикою. Наприклад, вихователь Світлана Дорофєєва нещодавно виготовила великий Герб України в техніці квілінгу. Його закріпили на стіні поруч із Державним Прапором. Ще стіни кімнати поповнили сучасні фотографії з історії міста та дитячого садка.
За словами завідуючої, у музей народознавства регулярно навідуються дітлахи. Там відбуваються пізнавальні заняття й проводяться різноманітні народні свята.
— Заняття з народознавства в дошкільному віці мають не скільки пізнавальний, скільки виховний характер, — каже Любов Михайлівна. — Вони мають на меті виховати в дитини почуття національної гідності, викликати інтерес до національної культури, прищепити малюкам любов та повагу до українських державних і народних символів, оберегів і звичаїв. Цього можна досягти лише наблизивши дітей до реалій життя. Сьогодні така робота з патріотичного виховання актуальна, як ніколи, — підсумувала завідуюча. І додала, мовляв, сподівається, що їхній музей і надалі буде поповнюватись цікавими й оригінальними експонатами.