Минулого тижня в селі Попове відбулася сходка місцевих жителів. Приводом для зібрання стали дії тамтешнього сільського голови Ольги Волоської, яка, як нам пояснили, «довела людей до того, що їй почали недовіряти».
Останньою краплею терпіння виявилося свято Івана Купала, коли громада побажала його відсвяткувати, а Ольга Миколаївна не захотіла його проводити і сказала, що це зараз не на часі, адже в Україні йде війна і гинуть люди. Тут же в розмову втрутився ще один чоловік і повідомив, що йому вона говорила інше: свято не відбудеться того, що грошей не дають.
— Коли об’явили траур за загиблою Небесною Сотнею, то під великим нажимом Ольга Волоська приспустила прапор і повісила траурну стрічку, — розповів депутат сільської ради Анатолій Засенко. — А я ж спочатку як міг старався допомогти їй. Та з часом стало видно, що вона просто зловживає моєю допомогою, довірою і маніпулює мною.
З часом у селі сформувалася ініціативна група, яка провела опитування місцевих жителів на предмет недовіри сільському голові. На запитання, чим же ще деяких депутатів та громаду не влаштовує нинішній сільський голова, нам відповіли, що все через методи керування Ольги Волоської: вирішення питань методами тиску та авторитаризму.
Деякі депутати вирішили не йти проти своїх виборців і написали відкритого листа до сільського голови, у якому наполягають провести сесію сільської ради. Якраз навіть термін збіг, протягом якого Ольга Миколаївна повинна була дати позитивну або негативну відповідь.
— А вона говорить, що проведе сесію 28 вересня. Але ж вибачте: дуже великий термін. За цей час і мізки можна «промити», кому треба. До того ж, не дивлячись, що законний термін її відповіді сплив, рішення нашим сільським головою до цих пір не прийнято, що є порушенням законодавства, — знову продовжив Анатолій Засенко. — До речі, Ольга Миколаївна умудрилась вийти на дуже великий конфлікт із двома членами виконкому сільської ради, які раніше її дуже підтримували як кандидата на голову сільської ради: Михайлом Васютою і Любов’ю Новохатньою.
Анатолій Засенко також зізнався, що рівень обуреності і його, і виборців такий, що коли Ольга Волоська піде на якусь конфронтацію, то він особисто подасть заяву на вихід із депутатського корпусу, бо не бажає працювати з такою людиною.
— До речі, на простих людей нашому сільському голові начхати. Те, про що її просять, вона не виконує, а просто в цей час вирішує свої проблеми. І саме смішне те, що їй за це ще й гроші платять, — втрутилася в розмову одна із депутатів Попівської сільської ради. — А за День села як вона з нами говорила: відмовилася його взагалі проводити, посилаючись на те, що ми на її діяльність скаржилися прокуророві. Так ми самі громадою взяли і провели те свято, а сільський голова навіть не прийшла.
Усі вище наведені пояснення ми отримали від депутатів сільської ради та членів виконкому. А тим часом біля самого приміщення сільради на сходку вже зібралося чимало місцевих жителів. Разом із народними обранцями поспішили туди і ми. Сільський голова Ольга Волоська на зібрання не прийшла, хоча, як нам сказали, була повідомлена про нього. Запрошували на збори громади також голову райдержадміністрації Володимира Паршевлюка та голову районної ради Геннадія Супруна, які з різних причин також відмовилися приїхати. Сходка розпочалась із вступного слова активістів та обрання головуючого і секретаря цих зборів:
— Нам потрібна думка і сила громади, аби заставити сільського голову провести сесію.
Досить об’ємним був виступ Анатолія Засенка, якого обрали головуючим зібрання: чоловік розповів про аспекти співпраці депутатського корпусу сільської ради з Ольгою Миколаївною, коли та відбувала свою першу каденцію на посаді сільського голови; про теперішні відносини з Ольгою Волоською та про свої прогнози і думки стосовно майбутнього її діяльності. Згадав також і зрубані дерева позаду приміщення сільської ради, і футбольну команду села, яка в жалюгідному стані.
Слово взяла громадська активістка Тамара Олексіївна:
— Про яку відповідальність до роботи можна говорити, коли Ольга Миколаївна увесь час думає, як би їй «кусок урвати» та тільки й робить, що лобіює інтереси своєї сім’ї. То навіщо нам такий сільський голова? Та «коридором ганьби» її треба гнати звідсіля!
До розмови долучився місцевий житель поважного віку, який запропонував щось робити конкретно, а не «язиками теліпати». Йому відповіли, що на сьогоднішній сходці громада дає доручення депутатам сільської ради, аби вони написали протокол і заставили Ольгу Миколаївну призначити проведення сесії на 12 серпня на десяту годину дня.
— Оце правильно. Чого ж вона ще тут сидить? — між собою заговорили одразу жіночки.
Підняли активісти також питанняпро те, що по селу ходить хибна інформація, що без сільського голови і сільську раду закриють.
— Якщо сільського голову знімають, то на його місце стає секретар і вважається виконуючим обов’язки. Так що сільську раду ніхто не закриє. Ось закон, і нічого не бійтесь, — розповіла місцева активістка.
Про своє наболіле почали говорити й інші люди, які прийшли на сходку. Літня жіночка з приємним ім’ям Міля розповіла про безлад в селі, як то побиті лавки, проект на освітлення вулиць, який вже величезний термін «пилиться» десь під столом у сільського голови.
— А на цвинтар зайдіть і подивіться, що там робиться! Я ж велосипеда не дотягну вже до гроба своїх покійних. Типець вже вище ніж до пояса сягає. Дітворою в селі зовсім ніхто не займається, а що вже говорити про стареньких. А дорога в якому стані через фури, які перегружені постійно пруть через центр села! Та он же є в нас майже готова об’їзна дорога, трохи рук лише залишилося прикласти. Немає в селі у нас хазяїна, так і знайте, — знову продовжила виступаюча.
Піднімали люди також питання того, що сільський голова Ольга Волоська зібрала із 46 літніх місцевих мешканців по 200 гривень за ніби то можливу прибавку до пенсії і тепер нікому не відомо, де ті гроші є.
Після більш ніж годинних зборів було прийнято конкретне рішення: депутатів громада зобов’язала провести сесію сільської ради, де ініціювати висловлення недовіри сільському голові з подальшим зняттям з неї відповідних повноважень