Вхід | Реєстрація

Жителі Попового вимагали відставки сільського голови

Жителі Попового вимагали відставки сільського голови

Минулого тижня в селі Попове відбулася сходка місцевих жителів. Приводом для зібрання стали дії тамтешнього сільського голови Ольги Волоської, яка, як нам пояснили, «довела людей до того, що їй почали недовіряти».

Останньою краплею терпіння виявилося свято Івана Купала, коли громада побажала його відсвяткувати, а Ольга Миколаївна не захотіла його проводити і сказала, що це зараз не на часі, адже в Україні йде війна і гинуть люди. Тут же в розмову втрутився ще один чоловік і повідомив, що йому вона говорила інше: свято не відбудеться того, що грошей не дають.

— Коли об’явили траур за загиблою Небесною Сотнею, то під великим нажимом Ольга Волоська приспустила прапор і повісила траурну стрічку, — розповів депутат сільської ради Анатолій Засенко. — А я ж спочатку як міг старався допомогти їй. Та з часом стало видно, що вона просто зловживає моєю допомогою, довірою і маніпулює мною.

З часом у селі сформувалася ініціативна група, яка провела опитування місцевих жителів на предмет недовіри сільському голові. На запитання, чим же ще деяких депутатів та громаду не влаштовує нинішній сільський голова, нам відповіли, що все через методи керування Ольги Волоської: вирішення питань методами тиску та авторитаризму.

Деякі депутати вирішили не йти проти своїх виборців і написали відкритого листа до сільського голови, у якому наполягають провести сесію сільської ради. Якраз навіть термін збіг, протягом якого Ольга Миколаївна повинна була дати позитивну або негативну відповідь.

— А вона говорить, що проведе сесію 28 вересня. Але ж вибачте: дуже великий термін. За цей час і мізки можна «промити», кому треба. До того ж, не дивлячись, що законний термін її відповіді сплив, рішення нашим сільським головою до цих пір не прийнято, що є порушенням законодавства, — знову продовжив Анатолій Засенко. — До речі, Ольга Миколаївна умудрилась вийти на дуже великий конфлікт із двома членами виконкому сільської ради, які раніше її дуже підтримували як кандидата на голову сільської ради: Михайлом Васютою і Любов’ю Новохатньою.

Анатолій Засенко також зізнався, що рівень обуреності і його, і виборців такий, що коли Ольга Волоська піде на якусь конфронтацію, то він особисто подасть заяву на вихід із депутатського корпусу, бо не бажає працювати з такою людиною.

— До речі, на простих людей нашому сільському голові начхати. Те, про що її просять, вона не виконує, а просто в цей час вирішує свої проблеми. І саме смішне те, що їй за це ще й гроші платять, — втрутилася в розмову одна із депутатів Попівської сільської ради. — А за День села як вона з нами говорила: відмовилася його взагалі проводити, посилаючись на те, що ми на її діяльність скаржилися прокуророві. Так ми самі громадою взяли і провели те свято, а сільський голова навіть не прийшла.

Усі вище наведені пояснення ми отримали від депутатів сільської ради та членів виконкому. А тим часом біля самого приміщення сільради на сходку вже зібралося чимало місцевих жителів. Разом із народними обранцями поспішили туди і ми. Сільський голова Ольга Волоська на зібрання не прийшла, хоча, як нам сказали, була повідомлена про нього. Запрошували на збори громади також голову райдержадміністрації Володимира Паршевлюка та голову районної ради Геннадія Супруна, які з різних причин також відмовилися приїхати. Сходка розпочалась із вступного слова активістів та обрання головуючого і секретаря цих зборів:

— Нам потрібна думка і сила громади, аби заставити сільського голову провести сесію.

Досить об’ємним був виступ Анатолія Засенка, якого обрали головуючим зібрання: чоловік розповів про аспекти співпраці депутатського корпусу сільської ради з Ольгою Миколаївною, коли та відбувала свою першу каденцію на посаді сільського голови; про теперішні відносини з Ольгою Волоською та про свої прогнози і думки стосовно майбутнього її діяльності. Згадав також і зрубані дерева позаду приміщення сільської ради, і футбольну команду села, яка в жалюгідному стані.

Слово взяла громадська активістка Тамара Олексіївна:

— Про яку відповідальність до роботи можна говорити, коли Ольга Миколаївна увесь час думає, як би їй «кусок урвати» та тільки й робить, що лобіює інтереси своєї сім’ї. То навіщо нам такий сільський голова? Та «коридором ганьби» її треба гнати звідсіля!

До розмови долучився місцевий житель поважного віку, який запропонував щось робити конкретно, а не «язиками теліпати». Йому відповіли, що на сьогоднішній сходці громада дає доручення депутатам сільської ради, аби вони написали протокол і заставили Ольгу Миколаївну призначити проведення сесії на 12 серпня на десяту годину дня.
— Оце правильно. Чого ж вона ще тут сидить? — між собою заговорили одразу жіночки.

Підняли активісти також питанняпро те, що по селу ходить хибна інформація, що без сільського голови і сільську раду закриють.

— Якщо сільського голову знімають, то на його місце стає секретар і вважається виконуючим обов’язки. Так що сільську раду ніхто не закриє. Ось закон, і нічого не бійтесь, — розповіла місцева активістка.

Про своє наболіле почали говорити й інші люди, які прийшли на сходку. Літня жіночка з приємним ім’ям Міля розповіла про безлад в селі, як то побиті лавки, проект на освітлення вулиць, який вже величезний термін «пилиться» десь під столом у сільського голови.

— А на цвинтар зайдіть і подивіться, що там робиться! Я ж велосипеда не дотягну вже до гроба своїх покійних. Типець вже вище ніж до пояса сягає. Дітворою в селі зовсім ніхто не займається, а що вже говорити про стареньких. А дорога в якому стані через фури, які перегружені постійно пруть через центр села! Та он же є в нас майже готова об’їзна дорога, трохи рук лише залишилося прикласти. Немає в селі у нас хазяїна, так і знайте, — знову продовжила виступаюча.

Піднімали люди також питання того, що сільський голова Ольга Волоська зібрала із 46 літніх місцевих мешканців по 200 гривень за ніби то можливу прибавку до пенсії і тепер нікому не відомо, де ті гроші є.

Після більш ніж годинних зборів було прийнято конкретне рішення: депутатів громада зобов’язала провести сесію сільської ради, де ініціювати висловлення недовіри сільському голові з подальшим зняттям з неї відповідних повноважень


Автор: Олександр ПОВІТКОВСЬКИЙ, «ЕХО з регіону»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Нові Cанжари | Суспільство


1. Бувалий / 15 серпня 2014, 16:33
Пані Ольго, агов, Ви де?!!! Що я бачу?!!! Ще недавно Ви тут розпиналися про Ваш рівень підтримки та про кущі троянд! Про високоморальність та відвертість. А тут -- на тобі... Тепер і соколяни, яких Ви тут повчали, можуть з чистою совістю Вам дуль натикати:))).
P.S. Пане Валентине, а що тепер можете сказати у захист Вашої подруги?
2. Гість / 15 серпня 2014, 16:53
Не намайданились?
3. Волоська Ольга / 15 серпня 2014, 18:25
2.Гість
«Не намайданились?»

Уже намайданились. Провели 12 серпня ще одні збори. З тією різницею, що запрошені були всі жителі села, а не вибірково "ті, хто проти". І без представників преси, зате за участі голови РДА. Бо обирали 300 чоловік, а "знімати" 20 прийшли. Причому підло, тоді, коли я в лікарні була. Не давши можливості хоч послухати, в чому я винна. І я щиро вдячна всім, хто всі ці три тижні підтримував морально. А таких, Слава Богу, було немало.
4. Волоська Ольга / 15 серпня 2014, 18:26
1.Бувалий
«Тепер і соколяни, яких Ви тут повчали, можуть з чистою совістю Вам дуль натикати:))).»

За соколян я рада.
5. Гість / 15 серпня 2014, 18:28
3.Волоська Ольга
«. Бо обирали 300 чоловік, а "знімати" 20 прийшли»

Шось і з Овочем подібне відбувалося)))
6. Бувалий / 15 серпня 2014, 18:40
6.Волоська Ольга
«Ці двоє членів виконкому є ще й приватними підприємцями, фермерами, що мають сплачувати податки. Любов Миколаївна близько 18 000 грн., Михайло Васильович 26 000 грн. А платить не хочетоься. Як варіант - вигнати сільського голову і "замутить бабки". »
А що, в Попово податки платяться сільському голові?
7. Волоська Ольга / 15 серпня 2014, 18:51
7.Бувалий
«А що, в Попово податки платяться сільському голові?»

На рахунок сільської ради. І контролюються посадовими особами.Іноді досить суб"єктивно.
8. Бувалий / 15 серпня 2014, 19:07
8.Волоська Ольга
«На рахунок сільської ради. І контролюються посадовими особами.Іноді досить суб"єктивно.»
Можна конкретну назву цих податків?
9. Волоська Ольга / 15 серпня 2014, 19:13
9.Бувалий
«Можна конкретну назву цих податків?»

Можна. Орендна плата за землі сільськогосподарського призначення під господарськими спорудами. У Васюти 0,99 га, у Новохатньої 1,1 га. З цього року з 01 квітня зміни внеслися до Податкового кодексу і орендна плата збільшилася до 3% від нормативно-грошової оцінки землі. В минулому році було 0,5%. Отож із близьтко 3 000 грн. стало 16 000грн за гектар.
10. Волоська Ольга / 15 серпня 2014, 19:28
11.Бувалий
«Ваша версія мотиву, щонайменше, непереконлива.»

Податкова контролює при наявності укладеного і зареєстрованого договору оренди. В цьому основна проблема.
11. Бувалий / 15 серпня 2014, 19:37
12.Волоська Ольга
«В цьому основна проблема.»
Ну, це вже проблеми громади, фінансові інтереси якої Ви не можете відстояти.
12. Гість / 15 серпня 2014, 19:48
   Відкрити коментар, який містить ненормативну лексику
12.Волоська Ольга
«Податкова контролює при наявності укладеного і зареєстрованого договору оренди. В цьому основна проблема.»

Якщо такий договір відсутный, то це користування землею без правовстановлюючих документів. Так що заколотників можна сміливо гнати по жопі мішалкою)))
13. Волоська Ольга / 15 серпня 2014, 19:55
15.Гість
«Якщо такий договір відсутный,»

Договори укладені, але не зареєстровані. Мотиви, я думаю пояснювати не треба.
14. Гість / 15 серпня 2014, 20:27
16.Волоська Ольга
«Договори укладені, але не зареєстровані. Мотиви, я думаю пояснювати не треба»

Я мав на увазі наявність/відсутність ЗАРЕЄСТРОВАНОГО договору.
Право оренди земельної ділянки виникає в орендаря з дня державної реєстрації цього права відповідно до закону, що регулює державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
Тобто, користування землею без зареєстрованого договору - протиправне і тягне за собою адміністративне стягнення. За відсутності договору - це вже кримінальний кодекс. Ваш юрист мишей не ловить (якщо такий є). Подавайте позов до суду про визнання договору нікчемним. В Кобеляках, знаю, є толковий юрист саме по таким питанням
15. Волоська Ольга / 15 серпня 2014, 20:40
17.Гість
« Ваш юрист мишей не ловить »

17.Гість
«В Кобеляках, знаю, є толковий юрист саме по таким питанням»

Юрист штатним розписом не передбачений. сільська рада маленька. А як я можу його знайти? Бо юрист саме по земельним питанням, причому толковий - дефіцит.
16. Гість / 15 серпня 2014, 20:56
18.Волоська Ольга
«Бо юрист саме по земельним питанням, причому толковий - дефіцит.»

Не пам,ятаю прізвище, його контора в Кобеляках за судом направо (якщо йти від базару) слідуючий чи через один будинок. В тому будинку перукарня, "Наталі" здається.
Тел. 066 296 32 21. Якраз саме по вашим питанням толковий. Удачі))).
17. фермер / 15 серпня 2014, 23:36
саме прикольні обвинувачення сільського голови в тім, що ми самі ліниві, ми не можемо своїх родичів покосити могили, а ти винувата, що машини їздять ще через село.Такі банальні звинувачення,підкупили цих сук, щоб взяли землю і віддали цим місцевим керівничкам. Просто ганьба.
18. Валентин / 16 серпня 2014, 09:22
А на цвинтар зайдіть і подивіться, що там робиться! Я ж велосипеда не дотягну вже до гроба своїх покійних.А ось тут,Вам Олю треба попрацювати.Пояснити пані з велосипедом,Анатолію Зосенко,іншим людям,що сільський голова ,це лише один двірник,а там де накидає,та вирощує бур"яни все село,одна людина не справиться,так беріть вже завтра в руки коси і граблі й приводьте до порядку своє село.А то позиція-"Я хочу подивитись як ви мені робите добре ,ні до чого хорошого не приведе,хто б не очолював сільську громаду."Запросіть активістів на толоку. Останньою краплею терпіння виявилося свято Івана Купала, коли громада побажала його відсвяткувати, а Ольга Миколаївна не захотіла його проводити і сказала, що це зараз не на часі, адже в Україні йде війна і гинуть люди.Я б зрозумів ,як би останньою краплею була довготривала відсутність питної води,елекроенергії,чи низька закупівельна вортість молока в селян,але вищезазначене абсурд. Якщо сільського голову знімають, то на його місце стає секретар.І що? Запрацює вуличне освітлення,в селі з"являться нові фінансові можливості,чи сам собою бур"ян викоситься.
19. Гість / 16 серпня 2014, 09:55
25.Валентин
«Є випадки,коли такі справи розглядаються по 5-6 років.»

Тільки не справи про ухилення від сплати податків)))))
20. Волоська Ольга / 16 серпня 2014, 11:04
29.Боб Роб
«Але як можна збільшити пенсію старикам зібравши по 200гр.? »

Даю відповідь. У 2010 році в судах розглядалось питання надбавки дітям війни. На той час я сільським головю не працювала. Займалися позовними заявами про виплату надбавок. Кошти потрібні були на оплату державного мита, судового збору, папір, канцтовари і т.ін. Справи розглядалися в Потавському адміністративному, Новосанжарському районному, пізніше - Харківському апеляційному судах і всі були виграні. На цей час люди отримують надбавку до пенсії в розмірі 66 грн, що становить 7% від мінімальної пенсії. Хтось це розуміє, хтось - ні. А дехто частень маніпулює тими людьми, які не розуміють. От і все. До сілської ради відношення це не має абсолютно ніякого.
21. фермер / 17 серпня 2014, 00:03
А Івана Купала, це що державне свято і обовязкове для сільського голови.Гості, Ви менше діставайте нормальних людей, а то у нас і так анархія правосеков.
22. Гість / 19 серпня 2014, 18:31
Хто працюе,того й понукають. О.Воловська - молодець та приклад для насл1дування.
23. Гість / 20 серпня 2014, 07:02
Люди -добр1 ! Таку голову села потр1бно п1дтримувати, вона не мало родить для громади, Ви 11 обирали то лог1чно було б 1й до помогши та п1дтримати, Вона порядна та грамотна. Вам з головою пощастило,а Ви ... Береж1ть 11 та не давайте погаснуть 11 бажанням трудились на громаду та енергетичному спалаху .
24. Гість / 30 серпня 2014, 15:12
16.Волоська Ольга
«15.Гість
«Якщо такий договір відсутный,»

Договори укладені, але не зареєстровані. Мотиви, я думаю пояснювати не треба.»

Які проблеми?
а)Договір в двох екземплярах, зареєструвати може і сільська рада. Арендар не має права приступати до використання землі в разі незареєстрованого договору.
б) сільрада може укласти інший договір з іншою особою і зареєструвати його, саме він і буде чинним. Попередній зацікавлені особи можуть повісити в сортир на гвіздок
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
Читайте також
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації