15 серпня у залі засідань Новосанжарської РДА відбулася тридцять перша позачергова сесія районної ради шостого скликання. На сесію прибули голова райдержадміністрації Володимир Паршевлюк, сільські голови, керівники управлінь і відділів РДА, керівники підприємств, установ та організацій, які мали відношення до питань, які розглядалися на сесії, представники громадськості. Із депутатів були присутні 35 чоловік, що є більшістю і дозволило провести сесію.
Після загального виконання гімну України голова районної ради Геннадій Супрун, за традицією, що склалася, привітав депутатів, які відсвяткували свої дні народження в період між пленарними засіданнями. Цього разу секретарем сесії обрали депутата районної ради Марію Краснюк. Потім Геннадій Іванович зачитав присутнім перелік питань, які виносились на розгляд сесії:
1. Про затвердження переліку об’єктів для фінансування з цільового фонду соціального розвитку.
2. Про внесення змін до показників районного бюджету на 2014 рік.
3. Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки ТОВ «ЕНЕРГІЯ-1».
4. Про внесення змін до районної програми з питань захисту прав дітей у Новосанжарському районі на 2011–2016 роки.
5. Про приймання — передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Новосанжарського району.
6. Різне.
По першому питанню Роман Павліченко надав депутатам перелік об’єктів соціальної інфраструктури населених пунктів Новосанжарського району для фінансування витрат із цільового фонду соціального розвитку. Загалом на ремонти потрібно один мільйон двадцять тисяч гривень. Із залу лунає питання:
—Чому селищна рада не приймає на баланс полігон твердих побутових відходів, який знаходиться у селі Зачепилівка? І питання про обслуговування цього полігона піднімається не перший рік, а саме придбання техніки, яка обслуговуватиме полігон. Ми знаємо, що зараз ситуація там надкритична. І це єдиний об’єкт відповідного типу, який розташований на території району. Зараз проводиться моніторинг таких об’єктів взагалі у державі. І дійде до того, що весь район буде користуватися саме цим звалищем. Але виходить так, що і ми туди возити відходи скоро не зможемо через відсутність техніки. Як буде розглядатися питання щодо закупівлі бульдозера?
Володимир Паршевлюк відповів на питання:
—Ми довго радились і прийняли рішення, що краще зробити десять об’єктів по сільських радах, ніж купити один бульдозер за п’ятсот тисяч для полігону в Зачепилівці. Район просто не потягне такої суми на купівлю бульдозера.
По другому, третьому, четвертому та п’ятому пунктах питань та заперечень до виступаючих у депутатів не було, тож всі голосували швидко та одноголосно.
Далі взяв слово голова РДА Володимир Першевлюк:
— Шановне товариство, з огляду на спеку я не заберу багато вашого часу. Хочу подякувати всім тим, хто долучився до волонтерської роботи: і сільським головам, і керівникам агроформувань. Війна на сході стосується не тільки тих, хто бере в ній безпосередню участь, вона торкається кожного з нас, тому що ті хлопці сьогодні закривають спинами нас із вами. І якщо Полтавщина зараз мирна, то це їхня заслуга. І я впевнений, що кожен з вас розуміє, що якщо ті хлопці зараз дадуть слабину, якщо пропустять російсько-фашистську навалу, то завтра у нас горітимуть поля, вибухатимуть будинки і гинутимуть мирні жителі. Кожна наша гривня — це наша причетність до тієї боротьби, яка зараз триває на сході. Мені вчора зателефонували і повідомили, що Вадим Житник, якому ми передавали бронежилет, отримав осколкові поранення, але якби не бронежилет, то хто знає, чи вижив би… Зараз на сході ще багато хлопців, які не мають усього необхідного. Тому якщо ви маєте можливість, то, будь ласка, допомагайте. Учора ми отримали від новосанжарського заводу мінеральних вод дві тонни води. Її забрали волонтери, щоб розвезти нашим хлопцям. У нас мирне небо, і дай Боже, щоб воно таким залишалося. Але на сході йде війна, і про тих, хто там, ми повинні пам’ятати.
Із залу піднявся чоловік, щоб доповнити виступ Володимира Володимировича оголошенням:
— Кому цікаво, мені з Мелітополя прислали бронепластини і зразок для того, щоб я його відстріляв. У суботу в Полтаві кулею від снайперської гвинтівки Драгунова з восьми метрів була відстріляна пластина, результати чудові. Якщо хтось хоче ознайомитися із результатами чи взяти контакти, будь ласка, я поділюся.
— А яка ж вартість?, — запитали із залу.
— Вартість однієї бронепластини — одна тисяча гривень, а взагалі, якщо зібрати бронежилет, то вийде 2600-2700 гривень. Якщо когось зацікавило, то можна телефонувати за номером: (050)910–28–08.
P. S. Через шалену спеку позачергова сесія пройшла доволі швидко: вклалися у 45 хвилин.