Вхід | Реєстрація

Дрова і вугілля є, а грошей на газ немає

Дрова і вугілля є, а грошей на газ немає

Керівники так званих бюджетних установ готуються до нововведень заради економії газу.
Як з’ясувалось під час проведеного нами опитування, більшість кобелячан досить легковажно ставляться до проблеми, яка може постати перед ними цьогорічної зими, підтверджуючи цим істинність відомого прислів’я: доки грім не грякне — мужик не перехреститься.
Традиційно найбільш прогресивними у сфері енергозбереження виявилися представники малого бізнесу. Велика кількість власників магазинів, кафе, виробничих підприємств досить давно перейшли на застосування альтернативних джерел енергії. У основному, бізнесмени використовують вугілля та дрова. Точної статистики щодо кількості підприємців, які знайшли альтернативу газу, у «ЕХО» поки що немає. Відомо лише, що таких людей — сотні. До речі, цей приклад учергове пояснює, чому більшість українців, як і сама держава вцілому, є досить бідними у порівнянні з хоча б тими ж поляками. Українці просто не вміють рахувати свої гроші. Що ж, можливо, цьогорічна зима навчить. Та облишимо сентенції. У цій публікації мова йтиме про те, як готуються до специфічного опалювального сезону 2014–15 років керівники й представники бюджетних організацій. Та перший візит був зроблений до Петра Маника, керівника міжрайонного управління з експлуатації газового господарства. Саме ввірене Петру Васильовичу підприємство буде забезпечувати жителів Кобеляцького району газом в умовах його дефіциту.
Петро Маник пояснив: «Ми готуємось до складного і специфічного сезону. Він буде відзначатися режимом суворої економії. Надзвичайна увага приділятиметься дотриманню лімітів на використання природного газу. Поясню доступніше: якщо споживач має ліміт у 100 кубометрів газу, то 101‑й йому ніхто не надасть. Також ми готуємось до роботи в умовах зменшення тиску газу в газопроводах. Зараз наші фахівці розробляють спеціальні режимні карти, які визначають механізм роботи в умовах раптового падіння тиску газу. Так бувало в періоди дуже швидкого зниження температури повітря. Цю проблему ми успішно вирішували, взаємодіючи з операторами магістральних трубопроводів. Але в цьому році можемо зіткнутися з ситуаціями, коли в їх мережах тиск буде на мінімумі. Так що, ситуація дійсно серйозна, але будемо сподіватися на краще».
Наталія Коваль, завідуюча районним відділом освіти: «Ми якраз розпочали перевірку стану готовності закладів до нового навчального року. Також перевірятимемо і їх підготовку до опалювального сезону. Я впевнена, що керівництво шкіл і дитсадків усе, що від них залежить, зробили. Але ми змушені констатувати нестачу коштів, необхідних для укладання договорів на газопостачання. Грошей вистачає лише до грудня. Щодо альтернативних видів палива, то ними можуть скористатися лише Куст-Кущівська, Золотарівська і Василівська школи».
Також Наталія Мефодіївна повідомила, що отримала рекомендації щодо продовження терміну зимових канікул і переведення навчальних закладів на шестиденний режим навчання. Нині бухгалтери прораховують, скільки грошей можна зекономити за рахунок подібних змін.
Іван Супруненко, головний лікар Кобеляцької ЦРЛ: «Ми серйозно готуємось до опалювального сезону. Як завжди, ретельно будуть утеплені вікна й двері. Добре, що встигли у всіх відділеннях, окрім хірургічного, установити сучасні склопакети. Добре й те, що в лікарні замість великої котельні працюють міні-топкові. Це дасть можливість зекономити газ. Поліклінічне відділення у вихідні дні взагалі буде опалюватися по мінімуму. Погано, що доведеться знижувати температуру у відділеннях. У пологовому, там, де необхідно підтримувати температурний режим у 24–25 градусів, будемо використовувати електрообігрівачі «УФО». Якщо хворих у лікарні буде небагато, то можливе «ущільнення» деяких відділень».
Анатолій Шкарбан, директор Ліщинівського ПНБІ: «Я б не став надто драматизувати ситуацію. Якщо Уряд запевняє, що газу для побутових потреб вистачає, то цьому потрібно вірити. Тим не менш, ми готуємось до опалювального сезону більш ретельно, передусім, утеплюючи вікна й двері. Щодо переходу на альтернативні джерела енергії… Інтернат — заклад бюджетний. А тому ми діємо в межах законодавства і асигнувань. Буде державна програма і кошти — зробимо будь-яку реконструкцію.
Кобеляцькі дрова охоче купляють підприємці з інших регіонів
У районі є приклади успішного переходу на використання альтернативних джерел енергії. Шкода лише, що це винятки із загального правила.
Так міське підприємство «Водоканал» уже кілька років у опалювальний сезон обходиться без газу. Розповідає директор Іван Дяченко: «Ми купили запорізький котел «Маяк». Він працює на твердому паливі, тобто, на дровах. Деревину заготовляємо самостійно під час літніх суботників. Також на опалення йдуть аварійні дерева, які протягом року спилюють наші працівники. У нас взимку не те що тепло, а спекотно. Готові навіть ділитися теплом із «Міською сервісною службою».
Іван Дяченко скептично ставиться до тверджень, що для переходу на тверде паливо потрібні якісь надзусилля та створення додатково інфраструктури. Він каже: «То все — відмовки, аби нічого не робити. Нам вистачає примітивного складу площею 35 квадратних метрів. Дровами, які там лежать, ми опалюємо двоповерхову будівлю площею 720 «квадратів». Використовуємо і тріски з подрібненої деревини».
Є у Кобеляцькому районі і сировина, тобто, дрова. Про це повідомив Йосип Хома, головний лісничий Кобеляцького лісництва. За його словами, у районі села Чорбівка складовані 700 кубометрів деревини, а в районі Гайового — 200. Вартість «куба»(!) сосни — 105 гривень, вільхи — 115, дуба — 127. Ціни вказані без завантаження та доставки.
— До речі, ми вже встановили в своїй адмінбудівлі котел, що працює на дровах, — похвалився Йосип Антонович. — Його замовили в кобеляцького підприємця.
Лісничий розповів, що кобеляцькі дрова охоче купляють бізнесмени з інших регіонів. Наприклад, передбачливий підприємець із Дніпродзержинська протягом літа вивіз із району тисячу кубометрів дров.
Також ми звернулися до лісничого Кобеляцького агролісництва Юрія Волошина. Поцікавились, чи продаватимуть згорілий ліс від масштабної пожежі, яка трапилась нещодавно поблизу села Кустолові Кущі. Він повідомив, що деревину продаватимуть за ціною 130 гривень за куб. Усі бажаючі можуть звертатися безпосередньо до нього за телефоном (099)011–66–23.
— Безкоштовна допомога із забезпечення дровами буде надана тим людям, які допомагали гасити пожежу, — каже він. — Зокрема, це жителі Червоноквітівської, Чорбівської та Білицької сільських рад. Їм я вже пообіцяв виділити по машині дров. Також ми допомагатимемо забезпечити дровами деякі районні ФАПи, які отоплюються твердим паливом.
Насамкінець ми поцікавились, чим отоплюється адміністративне приміщення Кобеляцького агролісництва. Юрій Волошин сказав, що газом. І поки що на дрова переходити вони не збираються.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, Дарія СРІБНА


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації