Вхід | Реєстрація

Школярі навчатимуться шість днів на тиждень

Школярі навчатимуться шість днів на тиждень

Напередодні нового навчального року освітяни з усього району зібралися на щорічну серпневу конференцію педагогічних працівників. Зустріч відбулася в залі районного Центру культури та дозвілля.

Головна мета зібрання — підсумки розвитку освітянської галузі Кобеляцького району в 2013-2014 році та окреслення основних завдань на новий навчальний рік.

Під час конференції особливу увагу приділили молодим фахівцям, які з першого вересня розпочнуть свій трудовий шлях та стануть частиною єдиного і дружнього колективу. Цьогоріч когорту педагогів поповнили аж 17 спеціалістів. Усі вони відтепер працюватимуть у різних навчальних закладах району. Їх по черзі запросили на сцену та представили широкому загалу. Від імені молодих фахівців слово надали Анжелі Доценко, яка з неабияким хвилюванням у голосі пообіцяла плідно працювати та не підвести своїх старших наставників. Після представлення молодих кадрів, усі вони знову поспішили до зали, аби зайняти свої місця. А поблизу сцени з квітами та привітаннями на них уже чекали рідні, друзі та керівники навчальних закладів.

Під час конференції першим до слова запросили голову Кобеляцької райдержадміністрації Івана Тернового. У своєму виступі він говорив про недостатнє фінансування галузі освіти. Причиною цьому посадовець назвав нинішню неспокійну ситуацію в країні. Також Іван Костянтинович наголосив на необхідності патріотичного виховання молоді.

— Підростаюче покоління варто виховувати на таких героях України як Шухевич та Бандера, — сказав він.

Голова райради Василь Мирошнеченко додав, що прогнозується складний навчальний рік. І причиною цьому, знову ж таки, є нестача фінансування. На думку Василя Івановича, виходом із цієї складної ситуації може стати допомога спонсорів та батьків. У своєму виступі він також зазначив, що, незважаючи на скорочення чисельності учнів на 163 дитини, цього року вдалося обійтись без ущільнення малокомплектних шкіл.

Наступною до слова запросили начальника районного відділу освіти Наталію Коваль. У своєму виступі вона також зупинилася на питанні упорядкування шкільної мережі. За словами Наталії Мефодіївни, у районі 33 відсотки сільських шкіл — малокомплектні. Їх потужність використовується лише на третину. Тому, на її думку, питання щодо їх забезпечення сьогодні є актуальним, оскільки демографічна ситуація продовжує залишатися нестабільною. До слова, вартість утримання одного учня у малокомплектних навчальних закладах значно вища від загальноприйнятого фінансового нормативу, доведеного Міністерством фінансів, та від вартості утримання одного учня в повнокомплектних школах. А саме, загальноприйнятий фінансовий норматив складає 8122 гривні. Тоді як вартість утримання одного учня в Луценківській школі І-ІІ ст. складає 26530 гривень, у Дабинівській ЗОШ — 24459 гривень. Для порівняння, у Кобеляцькій ЗОШ № 2 утримання одного учня складає лише 7040 гривень.

Згадала Наталія Коваль і про Постанову Верховної Ради, яка була прийнята всередині червня. Вона встановлює мораторій на закриття загальноосвітніх навчальних закладів державної і комунальної форм власності. На думку Наталії Мефодіївни, це зніме соціальну напругу. Та для підвищення якості освіти необхідно удосконалювати мережу ЗОШ, створювати освітні округи з опорними школами, які мають потужну матеріально-технічну базу та кадровий потенціал.

Також начальник відділу освіти повідомила, що опалювальний сезон у навчальних закладах цього року розпочнеться з першого листопада. Кошти для оплати послуг із газопостачання за грудень відсутні. Тому задля економії було прийняте рішення тимчасово перейти на шестиденний тиждень навчання. Принаймні, так точно буде у вересні й жовтні. Двотижневі канікули розпочнуться з третього листопада. А зимові, які триватимуть місяць, імовірно, — у січні.

— Усе буде залежати від погодних умов, — каже Наталія Коваль. — Якщо січень буде теплим, то, можливо, канікули доведеться перенести на інший, більш прохолодний місяць. Перехід на шестиденний тиждень навчання та збільшення тривалості канікул дасть можливість зекономити 210 тисяч кубічних метрів газу.

Насамкінець заходу відзначили кращі педагогічні колективи, які якісно підготувалися до нового навчального року. Їх нагородили грамотами та грошовими винагородами.


Автор: Дарія СРІБНА


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки | Культура та освіта
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації