25-річний Володя Стрюк із Бутенок є продовжувачем справжньої хліборобської династії. Колись його дід Яків був знаним у всій окрузі фахівцем у аграрній сфері. Він, до речі, одним із перших у Бутенках почав фермерувати. Фермером став і його син Іван Якович. Зайнятися хліборобською справою вирішив і Володимир Стрюк. Отримавши відповідну освіту, він почав трудитися в одній із фірм, що працює в аграрному бізнесі. Але досить швидко прийняв рішення повернутися у рідне село і розпочати власну справу. Зараз має в обробітку кілька десятків гектарів землі. Для цього зареєстрував фермерське господарство «Дарія-С». На своїй землі Володимир, у основному, сіяв звичні для кобеляцьких аграріїв зернові і технічні культури: пшеницю, ячмінь, сою, кукурудзу. А ось у 2014-му році Стрюк зважився на експеримент. Він вирішив спробувати свої сили у вирощуванні баштанних та овочевих культур. Конкретніше — посіяв півгектара кавунів та майже два гектари цибулі.
— Ну що, брехати не буду, поки що якимись надзвичайними результатами похвалитися не можу, — розповідає нині Володимир Стрюк. — Але це мене на надто засмучує. Москва теж не за один день будувалася. Урожай кавунів фермер уже зібрав. Попри «не баштанний» рік, результатом задоволений. Посіяв кавуни сорту «Ау Продюсер». На баштан поклав крапельне зрошення.
— Ось це, напевне, було помилкою, — резюмує Стрюк. — «Крапля» коштує дорого, а кавуни — дешево. Тому в наступному році, можливо, баштан зрошувати не буду.
А ось цибуля, посіяна Володимиром Стрюком, ще знаходиться в полі. Він сіяв виключно пізні сорти, придатні для зберігання: два українських і голландську «Дорму».
— Голландське насіння, звичайно, краще. Воно прекрасно зійшло, а цибуля — одна в одну, не надто велика, але й не мала. Та є в неї один суттєвий недолік: ціна насіння. Через знецінення гривні голландський посівний матеріал обходиться українським фермерам дуже дорого. Тому в наступному році, напевне, сіятиму лише вітчизняну цибулю, — говорить Стрюк.
Він визнає, що у процесі роботи добряче «набив гуль».
— Але ж це — досвід, учуся на своїх помилках, — посміхається фермер.
Тепер він знає, як застосовувати гербіцид «Гоал», як регулювати тиск у мережі поливу і ще багато чого. За словами Володі Стрюка, усе це він вивчав у теорії. Але практична робота вносить свої корективи.
Зібравши врожай цибулі, Володимир Стрюк хоче одну його частину реалізовувати на території Кобеляцького району, іншу — покласти на зберігання. І продати тоді, коли ціна на овочі зросте. Та в будь-якому разі бутенківський аграрій планує й надалі вирощувати овочі. І, крім цибулі та баштану, посадити ще й картоплю.