Точнісінько, як говорять в народі:" досить, батьку, торгувати, бо нічим здачі давати”. Якби там не було, але не повірили в це депутати Червонозаводської міської ради, і вирішили створити тимчасову комісію, яка докопається до “правди - матки”.
Що з цього поки що вийшло, я вирішив дізнатися в голови тимчасової комісії Володимира Олександровича Кліменченка, який розповів про те, що 14 листопада комісія приступила до роботи. Працівники ДП “Професіонал”, які безпосередньо займаються ринковим збором, не зважаючи на попередження, приступили до роботи самостійно. Тому першого разу депутати, члени комісії, просто перерахували кількість торгових точок того суботнього ринку, перемножили їх на середню вартість ринкового збору і зрівняли свій результат з сумою, фактично оприходуваною в касі комунального міського ринку.
Результат виявився невтішним. Але висновків одразу не робили. “Можливо, дійсно десь помилились, можливо чогось не зрозуміли”, - думали члени комісії. Тому через суботу вирішили провести повторну перевірку, але вже без попередження директора та інших працівників.
Знову перевірили кількість торгових місць, просили підприємців показати чеки сплати за торгові місця. Практично половина з них не могли цього зробити, бо їх не мали, хоч це абсолютно не свідчить про це, що з них не брали грошей за містове. Друга перевірка показала знову, що ринковий збір не відповідає тому, що здається в касу.
Відбулася і зустріч депутатів, членів комісії з дирекцією ринку, представниками ДП “Професіонал” та податкової інспекції, які доводили першим, що ті не знають справжнього стану речей на ринку, що там багато підприємців - інвалідів, чорнобильців і т.д., що звільнені від сплати.
До речі, депутатська комісія перевіряла ринковий збір і третій раз. В ту суботу був день, не зовсім сприятливий через погоду для торгівців. На 200 торгових точок було менше, але сума збору наче “загіпнотизована”, була та сама.
P.S.
Рекомендації комісії депутати мають обговорити і прийняти щодо них рішення на найближчій сесії, але чомусь закарбувались в пам'яті слова Володимира Олександровича Кліменченка:
“Ринок існує років 15, не менше. Ми в середньому прикинули, що за ці роки, якби правильно брали і перераховували, наше місто отримало б до 3 мільйонів гривень додаткових коштів.
А це - дороги, дитячі садочки, фізкультура, спорт і т.д.”