Директор ККП «Водоканал» Іван Дяченко сподівається, що встигне освоїти виділені кошти ще у 2014‑му році і полагодить водогін на 10 вулицях.
Під час чергового засідання міськвиконкому перед присутніми звітував директор комунального підприємства «Водоканал». Він розповідав про проблеми з водопостачанням Кобеляк, шляхи їх вирішення та вартість робіт.
Читачі «ЕХО» повинні ще пам’ятати події піврічної давності, коли з водопровідних кранів у оселях сотень кобелячан разом із водою буквально полився пісок. Неприємна ситуація виникла через вихід із ладу артсвердловини, розташованої поряд з АЗС «ВОГ». Для того, щоб реанімувати цей об’єкт, потрібно було близько 400 тисяч гривень. Таких грошей не змогли назбирати ні комунальники, ні міська влада. Тому було прийняте рішення відновити роботу фактично законсервованої свердловини на вулиці Золотаренка (Валявський садок). Працівники «Водоканалу» установили на цій свердловині нове насосне обладнання та інвертор, тобто прилад, котрий регулює тиск у мережі. На це витратили 50 тисяч гривень. Зараз триває процес оформлення необхідних документів для підключення до електромережі.
Також Іван Дяченко розповів, що спеціалістам підприємства самостійно вдалося відремонтувати інвертор, який згорів у результаті влучення блискавки. Вартість ремонту склала 18 тисяч гривень. Ще один інвертор був установлений на артсвердловині біля мосту через річку Кобелячок. Половину коштів на всі ці витрати виділила міська влада, інша частина — власні гроші підприємства. З приводу цих придбань Іван Дяченко зауважив: «Деякі «фахівці» на сайті «ЕХО» пишуть, що інвертор коштує 100 доларів. Шановні, везіть прилади до нас, ми їх за 200 купимо. А якщо серйозно, то «Водоканал» завжди готовий звітувати про свої витрати. А про реальну вартість інверторів можна дізнатись, зайшовши на сайт http://eneteh.com.ua».
Закінчивши свій звіт перед членами виконкому, Іван Дяченко попрохав про виділення 90 тисяч гривень із міського бюджету. Він має намір спрямувати ці гроші на продовження реставрації водогону десяти вулиць міста. Загальна протяжність мережі, у якій старі металеві труби поміняють на нові пластикові, має становити 3 кілометри. Щоправда, директор «Водоканалу» зазначив: «Дев’яносто тисяч — це вартість лише матеріалів. Іншу частину суми ми шукатимемо за рахунок власних надходжень».
І про неприємне. Іван Дяченко попередив про майбутнє підвищення тарифу на воду. За його словами, це неминуче через різке і швидке зростання цін на електроенергію та паливно-мастильні матеріали.