Вхід | Реєстрація

Пожежні просять вогню

Пожежні просять вогню

Існує ймовірність того, що підрозділ МНС, у народі — «пожарка», який функціонує в Кобеляках, через проблеми з опаленням буде передислокований у Білики.

Днями на сесії міськради працівник МНС, він же — депутат, Сергій Шапка озвучив прохання до колег та керівників міста. Співробітники райвідділу Міністерства з ліквідації надзвичайних ситуацій прохають міську владу придбати і передати їм котел, котрий працює на твердому паливі. Адже їх, за словами Шапки, попередили про можливі проблеми з газопостачанням. «Мало того, що у нас будівля аварійна, ще й без газу можемо залишитись. І тоді нас усіх переведуть у Білики», — резюмував Сергій Шапка. Водночас він від імені колективу висловив подяку керівництву Кобеляк за те, що воно протягом двох років придбало для потреб «еменесників» човен, трал для нього та бензопилку.

У понеділок в райвідділі МНС підтвердили інформацію, озвучену депутатом. За словами пожежних, до них у Кобеляки вже приїжджала спеціальна комісія з Полтави. І попередила про велику ймовірність передислокації частини в Білики. У селищі пожежна частина давно опалюється твердим паливом, будівля простора і здатна вмістити й техніку, й особовий склад. Але в кінцевому результаті можуть постраждати жителі райцентру. Адже суттєво збільшиться проміжок часу, необхідний для того, щоб пожежний екіпаж доїхав на місце загоряння.

Депутати міськради «еменесникам» не відмовили. Але нічого конкретного і не пообіцяли. У понеділок секретар міськради Сергій Галушко прокоментував: «Ми хочемо зберегти для міста пожежну частину. Але міськраді нині терміново необхідні кошти задля того, щоб установити твердопаливні котли в своїй будівлі та у двох дитсадках. А це аж ніяк не менше 100 тисяч. Але намагатимемось «нашкребти» гроші і для «еменесників».

У РДА теж знають про проблему з пожежною частиною. Але говорять, що грошей на придбання котла, а це 16 тисяч гривень, немає.

Відповідаючи на запитання про проблему з райвідділом МНС, заступник голови РДА Олександр Шуліка водночас розказав і про те, як у районі відбувається заготівля дров. Він сказав: «У роботу включилися співробітники Орлицького, Кишеньківського, Кобеляцького лісництв та «Агролісу». Для ФАПів, кількох шкіл, будинку-інтернату в Лісному та кількох сімей учасників АТО дрова відпускаються безкоштовно. Ми координуємо цю роботу. А люди платять. Дуже багато горілої сосни у «Агролісі». Щоб її виписати, можна звертатись і до мене, і до керівника підприємства Юрія Волошина. До речі, користуючись нагодою, хочу нагадати і про питання перевірки димоходів. Дуже часто підприємці, котрі займаються цією діяльністю, ніякої перевірки не проводять. Вони лише беруть у людей гроші і видають акти перевірки. Це — недопустимо. Прохаю всіх громадян вимагати від підприємців виконання їх обов’язків. А у разі відмови телефонувати на номер мого робочого телефону 3–12–93 — Олександр Миколайович Шуліка».

Керівник районного підрозділу «Агроліс» Сергій Волошин, у свою чергу, розповів: «Горілу деревину люди купляють. І дуже охоче. Навіть із Царичанки приїжджають. Вартість «куба» для громадян — 108 гривень, для підприємців — 137. Я, до речі, у своїй оселі вже кілька років використовую для опалення саме соснові дрова. Тепла вони дають дуже багато. Із недоліків — швидко згоряють і дають кіптяву».

Юрій Волошин повідомив, що у день «Агроліс» відвантажує не менше 4 кубів дров. Орієнтовна кількість деревини, що залишилась, — близько 500 кубометрів.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО з регіону»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки | Фінанси
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації