Чергова апаратна нарада у голови райдержадміністрації після тритижневої перерви пройшла доволі інформативно.
Про стан техногенно-екологічної безпеки, надзвичайні події та ситуації, що виникли на території району з 18 серпня по 8 вересня, доповідав Юрій Шило.
У селі Пологи Низ сталося ДТП: Станіслав Давиденко їхав на автомобілі ВАЗ-2107, не впорався з керуванням і з’їхав у кювет. У результаті отримав тілесні ушкодження (закрита черепно-мозкова травма, струс головного мозку важкого ступеня, перелом правої гомілки — стан стабільної тяжкості). Пасажир Юля Жовта, жителька села Мала Перещепина, отримала струс головного мозку, забиття обличчя — стан середньої тяжкості. Обоє госпіталізовані до хірургічного відділення Новосанжарської ЦРЛ. Також за цей період в районі було дві пожежі. Горіла лише трава і луки. Вчасно прибулі пожежники загасили вогонь, не допустивши його поширення на лісові масиви.
Про наявність фактів злочинів та правопорушень у районі доповідав Ігор Тіденко. За вихідні дні надходило повідомлення від жителя села Нехвороща про незаконний вилов риби у водоймі села. Зараз проводиться збір матеріалів.
— Можна питання, Володимире Володимировичу, — звернулася до Володимира Паршевлюка Оксана Пазюк, голова районної організації партії «Удар» і секретар спілки підприємців. — Я подавала дві заяви: стосовно використання службового транспорту головою райдержадміністрації в особистих цілях; та інша заява про використання комунгоспом автомобіля «Шкода» також після роботи. Яка доля цих заяв?
— Усі заяви зареєстровані в журналі єдиного обліку і проводиться перевірка, — відповів представник міліції.
— Напевне, це є кримінальне правопорушення. Вони на час апаратної з мене «браслети» знімають і я на апаратну ходжу, — віджартовується Володимир Паршевлюк.
— Ну підождіть, Володимир Володимирович, а чим ви кращий від «папєрєдників», як ви казали? Навіть Шовкопляс так не їздив додому, — говорить Оксана Григорівна.
— Дякую, Оксано Григорівно, спасибі, Ігоре Миколайовичу, — хотів закрити це питання Володимир Володимирович.
— Ми не почули, за що «спасибі». Що за три неділі зробилося? Чи треба півроку чекати? — обурилась пані Оксана.
— Згідно закону України «Про звернення громадян», розгляд може тривати до 30‑ти днів, якщо потребуються додаткові заходи для встановлення обставин і з’ясування всіх деталей, — відповів Ігор Миколайович, закривши це питання для обговорення.
Далі Василь Михайлик доповів, що підприємства району мають стовідсоткову готовність до проведення комплексу осінньо-польових робіт. А Ігор Романець розповів про виконання функцій Новосанжарського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. У районі функціонує два будинки сімейного типу, де виховується 14 дітей, та 7 прийомних сімей, де виховується 13 дітей. Також у Новосанжарському районі було зареєстровано 88 сімей вимушених переселенців зі сходу (258 осіб, з них 93 дитини). Усі вони знайшли тимчасове житло в нашому районі. 20 вирішило проблему працевлаштування,111 переоформили пенсії, 88 переоформили соціальні виплати та матеріальну допомогу, троє дітей відвідують дошкільні дитячі заклади, 35 дітей навчаються в школах району, двоє — студенти вищих навчальних закладів.
Після виступу Ігоря Романця Оксана Пазюк знову тягне руку:
— У мене питання. На минулій апаратній піднімалося питання про музей, де керівником є Тамара Паттієва, яка отримує за це кошти. Після цього, хочу проінформувати громаду, активісти пішли до музею, запросили Володимира Володимировича та Сергія Бодака, і що ми побачили в цьому музеї: павутина з гори і до низу, музейні експонати, картини — внизу. Це все гризуть миші . Жахіття! Коли я декілька днів назад зателефонувала до голови райдержадміністрації з питанням: «Які прийняті міри? Чи хоча б притягнута до якоїсь адміністративної відповідальності, чи винесена догана Тамарі Паттієвій?», я почула від Володимира Володимировича, що «кращого зберігача фондів музею в районі неможливо знайти». Прошу прокоментувати.
— Зараз у музеї наведено лад, павутина там ніде не звисає, миші, наскільки мені відомо, там нічого не гризуть і в мене претензій до зберігача фондів немає. Музей не експонується і він не відкритий для відвідувачів, — відповів Володимир Паршевлюк.
— Дуже багато нехороших, неперевірених чуток ходить стосовно жертв з нашого району в зоні АТО, тому прошу Олександра Бабенка проінформувати нас. Тобто, хочу щоб ви озвучили офіційну інформацію, яка є станом на сьогодні, — звернувся до Олександра Васильовича голова райдержадміністрації.
— На сьогоднішній день офіційно підтверджених фактів загибелі військовослужбовців немає, — проінформував Олександр Бабенко.
Також на апаратній піднімали питання про необхідність донорської здачі крові. Ольга Гиря повідомила, що в лікарні кожну середу проводиться день забору крові. Минулої середи прийшли здати кров 23 донора з місцевого відділу внутрішніх справ і було заготовлено 12 літрів крові та відправлено в Полтаву (співробітники міліції безкоштовно здали кров, хоча держава за сто грамів крові платить 16 гривень). Людина може здавати кров раз у три місяці. Тому бажаючі допомогти пораненим солдатам можуть приходити кожної середи до Новосанжарської ЦРЛ і долучитися до благородної справи, адже ваші 450 мілілітрів крові можуть врятувати комусь життя.