Звіра убив кобеляцький мисливець Віктор Фесюра. Його досвідчені колеги зізнаються, що ніколи не бачили подібної істоти. Говорять, що це чупакабра. Є версії про хворого єнота, росомаху і навіть гієну.
24 вересня житель Кобеляк, Віктор Фесюра разом зі своїм товаришем Сергієм Чепіжним вирушили на полювання. Їх метою була перната дичина, тобто качки. У той день, як відомо, у Кобеляцькому районі вирував буревій. Але ні дощ, ні сильний вітер не зупинили азартних мисливців. Кілька качок вони таки підстрелили. Але крім них вполювали ще й дуже незвичайну дичину.
Дорога, по якій їхали Фесюра та Чепіжний, пролягала через села Правобережна Сокілка та Вільховатка. Проїжджаючи повз Сокілку мисливці помітили незвичайного, небаченого ними раніше звіра, який перебігав асфальтну дорогу. Але позаяк їхали на великій швидкості, то вирішили не зупинятися. Лише почали обговорювати, що то за тварина трапилася їм на шляху.
Під’їхали до Вільховатки. У цьому місці дорога робить різкий поворот під кутом 90 градусів. У зв’язку із цим довелось зменшити швидкість руху. І раптом мисливці побачили звіра, схожого на того, що трапився їм у Правобережній Сокілці. Розповідає Віктор Фесюра:
— Я перший його побачив. Кричу Сергію: «Дивись, яке чудо через дорогу йде!». А воно такне невелике, горбате, і йде так гордо, пишається і нас зовсім не боїться. Таке, тільки більше за розміром ми у Сокілці бачили.
Машину зупинили. Сергій Чепіжний через вікдрите вікно стежив за місцем, куди пішов звір. А Фесюра в цей час заряджав рушницю. Тварина зникла у кукурудзі. Фесюра, приготувавши зброю, пішов у те ж місце. Аж раптом боковим зором побачив тварину за 15 метрів від себе. Відразу ж прицілився і вистрелив. Заряд дробу вразив тварину.
— Ми ще підійшли роздивитися ту потвору та сфотографували її. – продовжує розповідь Фесюра. – Але ж їхали на качку. Тому залишили звіра на обочині, а я позвонив єгерю Володі Бугрименку, щоб забрав тушку. Той ще довго їхати не хотів. Думав, що я його розігрую.
Врешті Володимир Бугрименко забрав тварину, впольовану Фесюрою. Того ж вечора біля чудернацького звіра зібрався цілий консиліум місцевих мисливців. Але ніхто так і не зміг визначити, що то за тварина блукала поряд із Вільховаткою. Пізніше Віктор Фесюра забрав свій трофей і передав його в лікарню ветеринарної медицини. Тіло відвезли в Полтаву на експертизу. Кобеляцькі мисливці та ветеринари також не змогли визначити що то за звір. Тварина довжиною близько 1 метра, вагою 5-6 кілограмів. Хутро має слабко виражений тигровий окрас, шкіра у невеличких складках, як у собаки породи шарпей. Хвіст прямий, довжиною 25-30 сантиметрів. Від загривка і до хвоста через весь тулуб йде грива. Впольована тваринка була самкою.
Дехто із тих, хто оглядав незвичайний мисливський трофей висловлював припущення, що це хворий єнот. Інші говорили, про схожіть на гієн. Версія про хвору лисицю не озвучували. Згадували й про легендарну чупакабру. Переглянувши фото з Інтернету на тему «Чупакабра», працівники редакції прийшли до висновку, що звір, застрелений Віктором Фесюрою, найбільше схожий на тварину, вбиту у 2013 році у польському місті Прудник.
Цікавою, хоча і малоймовірною, нам видається версія про те, що міфічні чупакабра є хижою твариною росомахою. Про це стверджують деякі мисливці та науковці, що живуть на українському Поліссі. Впольований Фесюрою звір дещо схожий на хвору і облізлу росомаху. Але, як відомо, ці тварини ніколи не жили в лісостепу.
А ось доцент кафедри зоології і екології Дніпропетровського національного університету, кандидат біологічних наук Олександр Пономаренко говорить: «Я можу пояснити появу таких незвичайних тварин тим, що в Україні ведеться неправильний менеджмент лісових угідь, у нас надлишок лисиць. За радянських часів проводився відстріл лисиць, а зараз мисливцям стріляти лисиць невигідно, оскільки їхнє хутро не цінується, а виконувати плани не завжди хочеться. Лисиць багато, популяція не має природної або антропогенної регуляції, тому з'являється велика кількість слабких особин, схильних до хвороб. От ми і стикаємося з явищем лисиць-чупакабр».
Хто правий – нараз невідомо. Почекаємо результатів експертизи.
(фото тварин подається для порівняння)