З 22 по 26 вересня в Кобеляцькому навчально-виховному комплексі № 1 проходив тиждень патріотичного виховання.
Розпочався він із проведення інформаційних хвилинок в усіх класах. 22 вересня в Україні відзначається День партизанської слави. У цей день учні н могли відвідати виставку в шкільному музеї «Пам’ять жива…». Відбулася акція волонтерських загонів «Грані добра»: учні побували у ветеранів Великої Вітчизняної війни вдома і привітали їх квітами й солодощами, подякували за перемогу та мир. Також протягом тижня були проведені уроки мужності та уроки слави, присвячені визволенню Кобеляччини та Полтавщини від німецько-фашистських загарбників. А в останній день учні та педагоги організували патріотичну ярмарку.
Гей, на ярмарок хутчіше,
І не пішки, а бігом!
Тож збирайтесь веселіше
Всі на ярмарок гуртом!
Нарешті настало 26 вересня… Уже майже тиждень учні та їхні класні керівники Кобеляцького НВК № 1 готувалися до нього. Зранку діти йдуть до школи раніше, вони в очікуванні дива, панує настрій свята. Після другого уроку ввесь шкільний колектив поспішає на перший поверх. Діти розставили столи і розпочався ярмарок! Кожен клас, із п’ятого по одинадцятий, рекламував свій товар і запрошував його придбати. Продавці в національному одязі заволікали до себе покупців. Якого краму там тільки не було! Національна символіка (вишивки з тризубом, синьо-жовті квіти, браслети-косички, національні стрічки та прапорці, створені дитячою уявою) мала найбільший попит. Окрасою столів була калина, її купували для пирогів та чаю як діти, так і дорослі. Торти, печиво, тістечка, пиріжки, пряники продавали учні. А скільки тут дарів природи, овочів та фруктів: сині баклажани й морква, яблука і груші, сливи, виноград, горіхи. Були на ярмарку й вироби, створені руками дітей на уроках трудового навчання. Ляльки-мотанки (хатній оберіг) розкупили так швидко, що дехто навіть не встиг на них і подивитися. Вироби з тканини й паперу, шитво і плетиво та ще скільки всього, що ні в казці сказати, ні пером описати. Під час свята діти розкрили свої особливі таланти, показали, на що вони здатні.
Гроші за крам покупці вкидали у скриньки. Після ярмарку учні їх підрахували (2024 гривні) і передали на потреби воїнам-захисникам України, учасникам АТО. За опитуванням дітей, усім дуже сподобалося. Кожен учень залишився задоволений, адже зміг і себе показати, і армії допомогти.