Солдатська вдова
Підняла на крила своїх дітей. Старший Михайло Антонович мешкав у Полтаві, на жаль, у 2008 році помер. Марія Антонівна вийшла заміж за кейбалівчанина Петра Михайловича Сергієнка. У 1965 році він електрифікував їхнє село Грицаї. Полюбилися молодята та й одружилися. Цього ж року переїхали жити на Пирятинщину в Кейбалівку. Тут їхня земля, якій вони довірили свою долю, а вона їм – свою. Петро Сергієнко був майстром на всі руки. Багато допомагав людям у ремонті знарядь, побутової техніки, був добродушним чоловіком і безвідмовним у проханнях селян. Дуже жалкують за ним у сім’ї й у селі, бо в 2003 році він пішов із життя.
Коли померла Олена Матвіївна, мати Орини Дмитрівни, а їхнє село Грицаї потрапило у розряд неперспективних, то вона з батьком Дмитром Івановичем у 1985 році переїхали на постійне проживання в село Кейбалівку до доньки Марії Антонівни. Через 2 роки у 94-річному віці Дмитро Іванович відійшов у вічність.
Немає вже села Грицаї. Нехай простить село і знає, що воно житиме, поки б’ються серця тих, кого воно колись зігріло, в кому залишило живу пам’ять. Простіть, села, і за теперішні недолугі реформи.
Бабуся Орина допомагала Марії глядіти дітей – Ірину, яка нині працює в селі Вікторія директором сільського Будинку культури, Наталія (проживає разом з мамою та бабусею) трудиться в Сасинівці на виробництві. Марія Антонівна спочатку по приїзді в село працювала на фермі. Потім запримітив її хист до готування страв голова колгоспу імені XXII з’їзду КПРС Михайло Левкович Ящик і перевів кухарем у колгоспну їдальню, де вона добросовісно трудилася 25 років.
Кажуть, що людині в житті повинно пощастити три рази: від кого народитися, у кого навчитися та з ким одружитися. У цих родинах було щастя. У родинному колі відкривається суть будь-якої людини.
Сидимо ми в гостинній кімнаті - мати й донька – тепер дві вдови, пригадують жінки події своїх життєвих шляхів. Орина Дмитрівна – тихенька, скромна бабуся, читає газети, дивиться телевізор, ще обходячись без окулярів. Оточена турботою доньки Марії та внучок Наталії й Ірини. Ні в кого нічого не просить, не вимагає, бо горда солдатська вдова за людей, за нашу землю святу, яка не менше, ніж кров’ю, полита вдовиними та материнськими слізьми.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Пирятин | Суспільство
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном