Уже традиційно, щотижня, ми відслідковуємо ситуацію щодо діяльності міського та районного штабів допомоги військовим, які перебувають у зоні АТО.
У понеділок відбулось засідання членів міського штабу. Присутні під час зустрічі волонтери з площі прозвітувались, що за тиждень їм вдалося зібрати 2 тисячі 706 гривень: 1856 — із підприємців та 850 пожертвували пересічні громадяни у спеціальні скриньки. На ці та зібрані раніше кошти члени міського штабу придбали 22 комбінезони та 15 бушлатів на суму 6 тисяч 620 гривень.
— Щоправда, за ці речі ми ще маємо віддати більше 4,5 тисячі гривень, — кажуть підприємці. — Нам їх дали в борг. Просто ми очікували, що зберемо більше грошей. Та продавців на площі стає все менше і менше. Відповідно й покупців. Тому маємо те, що маємо. Придбані речі ми вже роздали особисто кожному військовому. Майже всі вони нещодавно приїжджали додому у відрядження. Також майже 4 тисячі гривень ми передали пораненому військовослужбовцю з села Шапки. Із початку діяльності міського штабу ми змогли надати допомогу 61 військовому. Кому частково, а кому — у повній мірі. І серед них, до речі, — не лише військові з міста.
А Володимир Рева повідомив, що за минулий тиждень для сімох військовослужбовців, які перебувають у Харківській області, вдалося зібрати матраци, ковдри, бушлати, комбінезони, шапки та «буржуйку». Усі ці речі невдовзі їм мають передати.
Присутній на засіданні Роман Матюхов підняв важливу тему спекуляції на допомозі військовим із зони АТО. Мовляв, в Україні почастішали випадки збору коштів, які не доходять до місця призначення.
— Цієї неділі на ринку я особисто став свідком ситуації, коли двоє дівчат без скриньки та відповідних документів збирали кошти «на руки», — каже він. — Я поцікавився, що в них за акція, а вони відповіли, що це не повинно мене хвилювати. Через деякий час ці дівчата зникли з території ринку. Один чоловік повідомив, що «волонтерки» збирали гроші для армії. Тому важливо контролювати подібні випадки. Треба, щоб кошти на потреби військовим збирали у спеціальні опломбовані скриньки. А люди, які цим займаються, повинні мати при собі всі відповідні документи.
Натомість присутні підприємці сказали, що не знають дівчат, про яких згадував Матюхов.
— Із торгівців ми збираємо гроші під підпис у спеціальному зошиті, — кажуть вони. — А громадяни вкидають їх у запломбовані скриньки. Також маємо при собі документи, видані у міській раді, які підтверджують, що ми є членами міського штабу. Та наголошуємо, що на два тижні свою скриньку віддамо на виборчу дільницю. Тому в цей час гроші збиратимемо у спеціальний опломбований ящик.
Районний штаб також активно працює
Далі за інформацією ми навідались до координаційного центру районного штабу допомоги військовим. Засідання там також відбуваються щотижня. Під час них розподіляються кошти, які надійшли на рахунок благодійного фонду. Також розглядаються питання надання допомоги сім’ям учасників АТО.
Отже, станом на 13 жовтня на рахунок фонду надійшло 396 тисяч 84 гривні. Із них уже використано 177 тисяч 571 гривню. Зокрема, придбали 50 бронежилетів на суму 150 тисяч, 200 комплектів білизни для військових за 23 тисячі 500 та метал на суму дещо більше 2 тисяч для майбутніх «буржуйок», які погодився самостійно виготовити підприємець та член міського штабу Олександр Бистряков. Також через командира однієї з військових частин уже передано інструменти для будівництва інженерних споруд на суму 1785 гривень.
Надалі на зібрані кошти планується придбати бушлати, дощовики, взуття та шапки для наших військовослужбовців.
До речі, ветерани органів місцевого самоврядування першими відгукнулися та перерахували 1500 гривень. Учнівський та викладацький колективи Кобеляцького НВК № 1 провели благодійну акцію, організувавши розпродаж дитячих виробів. Таким чином вони зібрали майже 2 тисячі гривень, які згодом перерахували бійцям. Від громадян на рахунок фонду надійшло більше 4,5 тисячі гривень. А основна частина зібраних коштів, майже 387 тисяч гривень, — це гроші від сільськогосподарських виробників району.
Члени районного штабу та засновники благодійного фонду дякують усім небайдужим громадянам, приватним підприємцям та аграріям, які фінансово допомогли землякам-солдатам.
Нагадуємо реквізити для перерахування коштів:
Розрахунковий рахунок 26003459269
в АТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ,
МФО 380805, код ЄДРПОУ 39378038.