І ось настала золота осінь. Листя на деревах грає всіма кольорами веселки. Пожовкла трава, у повітря відчуваються перші подихи зими, а десь високо у небі сумно курличуть журавлі. Ще трішки — і природа полине у довгий зимовий сон. А в цей час чимало любителів поблукати степами і перелісками вийдуть на полювання, адже у листопаді відкривається полювання на хутрових звірів.
Згідно наказу по Кобеляцькому госпрозрахунковому мисливсько-рибальському господарству, цьогорічний сезон полювання на дозволених хутрових тварин розпочинається з 1 листопада і продовжиться до 31 січня наступного року.
Днями полювання в угіддях Кобеляцького ГМРГ встановлені субота і неділя. Після 1 січня 2015 року відстріл зайця проводиться тільки по суботах, а лисиць — по неділях. Та при умові, що мисливець сплатить членські внески на наступний рік і замінить контрольну картку в лісництві.
У зв’язку з невисокою щільністю диких тварин, особливо зайця, встановлені норми відстрілу. Так, у день полювання мисливець має право вполювати одного зайця, а лисиця і єнотовидний собака — не лімітовані.
Кобеляцькі мисливці відзначаються високою культурою полювання, дисципліновані і законослухняні, але варто звернути увагу на дотримання елементарних правил при здійсненні полювання. Це, у першу чергу, стосується дотримання кожним мисливцем правил техніки безпеки у поводженні з мисливською рушницею. У період полювання в угіддях можуть перебувати люди: грибники, заготовачі дров та інші. Тому категорично забороняється здійснювати постріли по невидимій цілі або, як кажуть самі мисливці, «на порох».
Також слід знати, що в цей період чимало залишається на полях нескошених сільськогосподарських культур, які притягують до себе диких парнокопитних тварин у пошуках їжі. Відстріл цих тварин здійснюється тільки за ліцензіями.
Укотре прошу мисливців, особливо міських та гостей: перш ніж вийти на полювання, необхідно погодити його місце з єгерем дільниці або з головою первинної організації УТМР. Це дає змогу не перевантажувати мисливські угіддя і не створювати пресинг на диких тварин. Транспорт слід використовувати лише для під’їзду в угіддя, а не для заїздів на перехват тварин. Дайте тварині шанс зберегти собі життя!
Цьогорічні прогнози і дані проведеної таксації говорять про те, що в угіддях є звір і полювання може бути результативним. Тож бажаю всім мисливцям міцного здоров’я, незабутніх вражень і, звичайно, мисливських трофеїв.