03 листопада 2014 року працівники Котелевського районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області організували для підоблікових цікаве навчально-тренувальне заняття.
Відповідно до статті 6 Кримінально-виконавчого кодексу України основними засобами виправлення і ресоціалізації засуджених є встановлений порядок виконання та відбування покарання (режим), суспільно-корисна праця, соціально-виховна робота, загальноосвітнє і професійно-технічне навчання, громадський вплив.
У своїй діяльності працівники КВІ намагаються використати всі ці засоби для перевиховання осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.
Однією з найважливіших умов підвищення ефективності роботи працівників інспекції є широке залучення громадськості та волонтерів до контролю за виконанням покарань і соціальної роботи із засудженими.
Звичайно, працівники КВІ не в змозі самотужки надати допомогу засудженим у тому розмаїтті складних життєвих обставин, що виникають перед їх підопічними. І в цьому питанні на перший план постає допомога державних, релігійних, громадських організацій, адже в їх арсеналі наявні можливості надання духовно-просвітницьких, соціально-педагогічних, соціально-медичних, соціально-економічних, психологічних і юридичних послуг.
Цього разу, за запрошенням інспекції, заняття із засудженими проводив член громадської організації "Союз Чорнобиль" Володимир Цьомкало, колишній ліквідатор аварії на ЧАЕС.
Ця людина вийшла переможцем у боротьбі з вогнем, а після цього, ще й з тяжкою онкологічною недугою. На прикладі власного життєвого досвіду Володимир навчав слухачів виробляти позитивне мислення, не шукати винних у труднощах, які спіткали на життєвому шляху, а брати відповідальність за своє життя у власні руки, не чекаючи і не вимагаючи від долі зміни влади, законів, економічної і політичної ситуації.
У ході зустрічі учасники заняття активно включались у розмову, висловлювали свої думки з приводу порушених питань, дискутували, але врешті-решт прийшли до єдиної думки, що кожен є господарем своєї долі і будує її сам.
Щоб урізноманітнити заняття, підобліковим було запропоновано виразити свої емоції за допомогою кольорової гами та паперу. Малюнки підоблікових осіб піддаються психологічному аналізу з метою розкриття їх емоційних і поведінкових особливостей та використовуються в подальшому для індивідуальної роботи з даними особами.
Цього ж дня декільком засудженим було передано благодійну допомогу від Свято-Троїцької церкви у вигляді продуктових наборів.
Надання такої допомоги започатковано у 2012 р., і це стало одним із напрямків співпраці кримінально-виконавчої інспекції з релігійною громадою. Адже часто на обліку інспекції перебувають знедолені і зневірені, які виховувалися у дитячих будинках і втратили будь-які соціальні зв'язки.
Виховна робота із засудженими спрямована на допомогу ресоціалізації в суспільстві, сприяння розвитку у них почуття особистої відповідальності і дисципліни, а також усунення перешкод на шляху до виправлення.
Сподіваємось, що дана зустріч змусить підоблікових задуматись над цінностями свого життя.