Як виявилося, посіви цукрового буряку постраждали від посухи лише в кількох регіонах.
Ще наприкінці літа вдалося поспілкуватися з одним із співробітників агрофірми «Добробут», яка в Кобеляцькому районі спеціалізується на вирощуванні цукрових буряків. Чоловік із жалем констатував, що через неврожай, ймовірно, зростуть ціни на цукор.
Та з початком сезону цукроваріння ціни на солодкий продукт, навпаки, почали стрімко знижуватися. Минулої осені мішок цукру на кобеляцькому ринку коштував 310 гривень, влітку 2014‑го ціна виросла до 500. А вже зараз вартість 50 кілограмів знизилась до 400 гривень. А в оптовому магазині «Два кума» цукор можна придбати за 395.
Віктор Лежебоков, один із керівників цукрового заводу, що розташований у Біликах, коментує ситуацію із ціною на цукор наступним чином: «Сезонне зниження ціни є типовим явищем. Підприємствам потрібно сплачувати за спожитий газ, проводити інші розрахунки. Для цього необхідні «живі гроші». І підприємства для їх отримання йдуть на зниження ціни. Але це — тимчасове явище. І вже намітилась тенденція до підвищення заводських відпускних цін. Щодо неврожаю… Так, посіви буряку в Кобеляцькому районі справді постраждали. Але в інших регіонах ця культура радує виробників урожайністю. Наприклад, у Карлівському районі отримують на окремих полях по 720 центнерів. Погодьтеся, це прекрасний результат».
Згідно із загальнодержавною статистикою, Україна збере більший врожай цукрових буряків, аніж торік. Так що, без цукру українці точно не залишаться.