Вибори до парламенту вже відбулися. А скандали, пов’язані з ними, продовжуються.
У Кобеляцькому районі позачергові вибори до Верховної Ради України відбулися більш-менш спокійно. Та все ж без невеличкої скандальної ситуації не обійшлося. А виникла вона через кілька днів по завершенню голосування. І пов’язана із такою банальною річчю як гроші.
Скандал виник на ДВК № 580/276, що працювала в селі Свердловському Бутенківської сільської ради. Заступник голови виборчої комісії Анатолій Педченко заявив, що його банально «кинули» на гроші. Чоловік розраховував, що, як звільнений працівник, отримає підвищену зарплату. Та виявилося, що гроші збираються заплатити зовсім іншій людині.
Анатолій Педченко, 68‑річний пенсіонер із Свердловського, за його словами, постійно працює у складі ДВК на різних виборах. Цього разу, згідно із жеребом, він мав виконувати обов’язки заступника голови комісії. Педченко розповідає: «Я скриньки для голосування отримував, чергував, меблі носив. І думав, що мені виплатять підвищену зарплату, як звільненому працівнику. А виявилось, що получу триста гривень за два дні, як усі рядові».
Анатолій Педченко разом із іншим членом ДВК Іваном Швидким обурився таким поворотом подій. І вирішив розповісти про цей випадок представникам засобів масової інформації. Паралельно поскаржившись голові окружної виборчої комісії Андрію Скобаку. Іван Швидкий пояснює ситуацію так: «У нас тут повний «беспредєл» відбувається. У районі існують такі собі «смотрящі», які на власний розсуд набирають у комісії членів та спостерігачів. Причому зовсім не важливо, від якої партії людина працюватиме. Головне, щоб «смотрящий» її затвердив. А з Педченком ситуація зовсім абсурдна. Голова комісії Олена Джур разом із секретарем та членом комісії, тобто втрьох, а, можливо, вдвох, вирішили, хто буде отримувати більшу зарплату. І ми про це дізнались вже після виборів. Так же не робиться, потрібно закони читати».
Голова ДВК Олена Джур, у свою чергу, заявила, що діяла в межах чинного законодавства. Вона пояснює: «Анатолій Якович (Педченко – редакція) сам рішив, що має право на більшу зарплату. Між тим, те, що комп’ютер призначив його заступником, ще нічого не означає. Ми вирішили заплатити вищу платню людям, які більше працюють. Зокрема тим, хто повезе бюлетені в Карлівку. А він туди не їздив. Думаю, що Педченко не справився б із цією місією. Вік уже не той, щоб ночувати під ОВК».
У неділю в Свердловське приїжджав голова окружної виборчої комісії Андрій Скобак. На зустріч із ним прийшли шість членів дільничної виборчої комісії. Скобак не приховував свого роздратування: «Оце ви в мене такі і ще в Козельщині одна дільниця. Думаю, там ще й битимуться. Я даю вам п’ять хвилин на роздуми. А далі — два варіанти: або ви миритесь і все залишається, як є, або всі три звільнених працівники ДВК залишаються без зарплати».
Андрій Скобак пояснив, що члени ДВК мали самостійно вирішити, хто буде звільненим працівником і отримає вищу зарплату. При цьому зовсім не обов’язково, щоб цей статус мав Анатолій Педченко, як заступник. Але в роботі ДВК у Свердловському виникла інша проблема. Частина документів, які регламентують діяльність комісії, були оформлені неналежним чином. І це створило правове коло для скандалу.
Члени свердловської ДВК так і не порозумілись. І в результаті Андрій Скобак розпорядився позбавити трьох звільнених працівників зарплати. «Це буде економія бюджетних коштів», — пояснив посадовець. А Іван Швидкий резюмував: «От і правильно. Нехай і інші почитають і поймуть, що закон читати потрібно, а не самодіяльністю займатися».