Під час осінніх канікул, коли учням необхідні гарні емоції, в нашій школі таки відбулося уже традиційне, надзвичайно веселе свято Всіх Святих – Хеловін. Але про все по порядку.
Хеловін (Хеллоуїн) - “несвяте свято”, яке ще зовсім недавно широко святкували лише в США, тепер має популярність і в Україні. Все ж таки більшість бравих шанувальників його навіть не знають історії його виникнення. Що ж це за "свято", відкіля воно бере свій початок?
Хеловін - старовинне кельтське язичницьке свято, святкується в ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Атрибутом свята є світильник у вигляді голови з гарбуза (Джек – о - Лантен). Діти, одягнені в страхітливі костюми, лякають дорослих, а ті відкуповуються від маленьких примар подарунками (звичайно, солодощами).
Історія "свята" нараховує тисячоліття, починаючи від кельтського фестивалю Самхейн, римського дня Помони (богині рослин) і християнського "Дня всіх святих". Більшість людей вважають це свято нешкідливою веселістю.
Запитуючи ставлення учнів до цього свята, чуємо такі відповіді: «Це весело, навіть в такі сумні часи людям потрібні гарні емоції. Думаю, святкування Хеловіна нічого поганого не зробить. Що ж стосується того, що це не українське, і навіть не слов’янське свято... Та й що, культури інших народів треба поважати.»
В оригіналі це свято називалося зовсім інакше. Воно зародилося серед кельтських народів задовго до Різдва Христового. У цих народів була традиція - святкувати кінець теплої пори року, приносячи жертви своєму "богу" (духу) Саману. Він був "паном смерті і злих духів". Цього дня святкувався початок Нового року кельтів. Кельти вважали 1 листопада днем смерті, тому що листя з дерев опадало, дні ставали коротшими, сонце сідало раніше, а температуpa повітря різко падала. вони вірили в те, що 31 жовтня Саман збирав духів усіх померлих за останній рік. Напередодні фестивалю на честь Саману - тобто, 31 жовтня - цим духам дозволялося повернутися додому і відвідати живих.
Але чому це "свято" називають Halloween? З 835 року за указом папи Римського Боніфація IV Західна Церква почала святкувати День усіх Святих (1 листопада). А ніч напередодні свята – ніч Самхейна – на середньовічній англійській мові отримала назву “All Hallow’s Eve” (навечір’я (дня) Всіх Святих), або просто (Hallow E’en). Традиційним символом Хеллоуіну – гарбуз з вирізаним страшним лицем, в якому горить вогник і який символізує злого духа і водночас вогонь, який його "відлякує". Цей символ називають Джек – ліхтарик (Jack-o-lanterns). Про цей символ розповідає нам легенда про п’яничку Джека, душею котрого хотів заволодіти диявол. Але Джек зумів обхитрити його, домовившись про те, що диявол не забере його душу після смерті. Коли Джек помер, Бог не поселив грішного п’яницю у раю, а диявол прогнав Джека з пекла, виконавши свою обіцянку. Довкола була темрява і диявол дав тліючий вуглик п’яничці, який його поставив у гарбуз, щоб не задуло вітром. Джек вирушив у свою вічну подорож і є символом проклятої душі.
Тепер, коли ви вже знаєте хоч щось про це свято, настав час повідати вам як ми відсвяткували.
А почалося це ще минулого року, коли до нашої школи прийшла працювати вчитель англійської та німецької мови Ткаченко Анна Григорівна, яка пообіцяла, що вивчення іноземних мов стане цікавим. Ще минулого року ми вперше дізналися про святкування Хеловіну. Свято припало на час канікул, тому ми змогли сповна насолодитися ним. Але саме цього року, сповнені натхненням та знаннями, ми наповну змогли передати настрій та особливості Дня всіх Святих.
Почалося все з прикрашання залу. Це потрібно було тільки бачити….зграї кажанів, котрі вилітали з дверей, гарбузи з вирізаними очима та ротами, привиди, що зависли у повітрі, декорації… дух захоплювало… Але це було тільки доповненням до того дійства, котре потім відбувалося. Та почалося все традиційно по-українськи – із зустрічі двох кумоньок. Одна з них не знала, що потрапила на таке специфічне свято. Потім ми здійснили уявну подорож по болотам та лісам, де зустрілися з відьмами; випадково потрапили до замку Графа Дракули, де побували на балу нечисті, взяли активну участь у конкурсах. Але все не було б так весело та пізнавально, якби це не супроводжувалося традиційними англійськими піснями про Хеловін у виконанні учнів початкової школи. Наприкінці свята ми виконали обряд, який прогнав всю нечисть по місцям.
«Хеловін - це частина англійських традицій, в якій немає нічого поганого. Влаштовуючи це свято в школі, ми вчимо дітей культури англомовних країн, вчимо історії. І саме цього дня можна поєднати навчання з веселощами. Це вшанування дня всіх святих, вечір 31 жовтня – своєрідний поминальний обряд, котрий не залежить від віри. Українські дівчата на різдвяний Святвечір ворожать, адже в цей час відкривається світ духів. Так само і на Хеловін. Треба просто правильно розуміти суть цього дня» - зауважила Анна Григорівна наприкінці свята.
Смачною крапкою стало частування учасників та гостей свята солодощами у формі гарбузів, привидів та монстрів.
Веселого Хеловіну! Будьте здорові та бережіть себе!
Страшне старовинне кельтське свято очима школярів або Хеловін по-канавськи
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Краще вчили б украінські традиціі і звичаі, а то свого цураєтесь, а чужим захоплюємось. Не до добра...
0 0
1.землячка
«Краще вчили б украінські традиціі і звичаі, а то свого цураєтесь, а чужим захоплюємось. Не до добра...»
«Краще вчили б украінські традиціі і звичаі, а то свого цураєтесь, а чужим захоплюємось. Не до добра...»
Більше всього що канавці нащадки кельтів.Арійці,йопт...
0 0
Идиоты... Свой Halloween на востоке. Совести нет, люди гибнут а у них кёльнский праздник
0 0
кельти по-вашому арійці? люди, вчіть історію...сором тай годі...саме для того дітям розповідають про англійські свята.
0 0
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном