«Набір волонтера», із яким благодійники їздять до солдатів-земляків, поповнився стравами традиційної української кухні
Минулого тижня волонтери з міського штабу допомоги військовим повернулися з поїздки у зону АТО. Вони відвозили гуманітарку в кілька населених пунктів Донецької області.
По приїзду у Кобеляки ми зустрілися з ними, аби з перших вуст дізнатися про подробиці поїздки. Тетяна Вільхова розповіла, що вона разом із Вадимом Безкібальним на його власному мікроавтобусі їздили в населені пункти Мар’їнка та Олексіївка Донецької області. Наразі з-поміж решти військових з усієї України там перебувають солдати з Кобеляк та сіл Василівка, Бутенки й Орлик.
— Найголовніше, що ми повезли хлопцям домашню їжу, — розповідає Тетяна Вільхова. — Кухарі кафе «Ромашка» за дорученням свого керівника із зібраних нами харчів допомагають у приготуванні різноманітних страв. Цього разу ми відвезли більше 200 котлет, голубців, товчеників, налисників, заморожених вареників, компот, 2 великі бідони капусняку та більше 15 кілограмів сала з цибулею. Ще повезли військовим лимонів із цукром та калину, аби вони не застуджувалися. Окрім приготованих страв, передали їм різні крупи, консервацію, ковбасу, цигарки та інше. Також узяли комплекти теплого одягу та взуття: бушлати, комбінезони й берці. Підприємець Вікторія Калініченко з Біликів прямо перед нашим від’їздом привезла хліба та пиріжків. Одна бабуся, яка представилася Олександрою Шерстюк із села Гайове, прийшла на ринок та передала на потреби наших військових 100 гривень. Хочу сказати, що люди стали активніші. Хтось приносить 20 гривень, хто — 50 чи 100. Дехто несе продукти харчування. І спільними зусиллями ми забезпечили хлопців їжею на 3–4 дні.
Далі Тетяна Вільхова поділилася враженнями від самої поїздки. За її словами, хлопці, яким відвозили гуманітарку, наразі несуть службу прямо посеред поля.
— Коли ми приїхали, то побачили, що нашим солдатам і голодно, і холодно, — каже волонтер. — Хлопці з Кобеляцького району забезпечені зимовим одягом. А їх колеги з інших регіонів у «вітровках» стоять. То ми не змогли на це дивитися і віддали їм декілька зимових комбінезонів та бушлатів. Наразі військові чекають передислокації. І останній тиждень солдати жили без польової кухні та майже без ніякого посуду. Уявляєте, у них не було в що пересипати їжу, яку ми доставили. То довелося їм залишити всі наші бідони й каструлі. А якби ви знали, які вони були щасливі, коли побачили, що ми приїхали і що з собою привезли! Останнім часом вони харчувалися однією лише тушонкою та консервами. Потім ще декілька днів дзвонили до нас і всім дякували.
Потім волонтер розповіла про побут військовослужбовців.
— Вони сплять у наметах, практично на самій землі, — каже Тетяна. — Наступного разу сильно просили нас привезти хоч якісь матраци та теплі ковдри. Бо мерзнуть. Декілька ковдр ми таки відвезли цього разу. Деякі хлопці, які наразі перебувають у Мар’їнці, сплять у закинутих будинках. Та через постійні обстріли два тижні спали взутими, аби завжди бути готовими до бою.
Самі ж волонтери також ледве не попали під обстріл.
— Коли ми прощалися з солдатами, то почався обстріл, — каже Тетяна. — Правда, він був не по позиціях наших військових. Та ми його добре чули. Це було десь неподалік. Хлопці сказали, що стріляють з «Градів» та кулеметів. Тому на прощання не встигли і сфотографуватися з ними. Заскочили в мікроавтобус і поїхали додому.
Насамкінець волонтери висловили щиру подяку всім небайдужим людям, які допомагають нашим бійцям. До речі, якщо ви також бажаєте долучитись до збору допомоги військовим, то можете принести її в готель «Ворскла» або на овочевий ринок підприємцям, які працюють поблизу благодійної скриньки для збору коштів. За словами Тетяни Вільхової, для наступної поїздки найбільше потрібні такі продукти: м’ясо, чай, цукор, лимони, яйця, масло, олія, домашній сир і сметана. Із цих харчів згодом будуть приготовані різноманітні страви. Також потрібні ковдри, подушки, матраци, теплий одяг та засоби гігієни.