Воякам повезуть мандарини, цукерки та «Кобзаря»
Минулого тижня новосанжарські волонтери відвезли кілька тонн гуманітарної допомоги до міста Щастя. Днями планують наступну поїздку. Цього разу — під Волноваху.
За словами волонтера Юлії Солодкої, під Щастям зібралась чи не найбільша новосанжарська діаспора у зоні АТО: близько 20 чоловік.
— Не встигли ми відвезти допомогу одним, як обізвались інші наші хлопці, яких в останній момент також перекинули під Щастя. Тепер будемо планувати ще одну поїздку туди, щоб забезпечити усіх наших, — розповідає волонтер.
Під час минулої поїздки до зони АТО волонтери передали воякам кілька тонн продуктів та п’ятнадцять «буржуйок», виготовлених галущиногреблянськими майстрами.
Решта пічок вже цього тижня поїде під Волноваху. Також туди повезуть продукти та персональні посилки для новосанжарців.
— Будемо їхати до відомого підрозділу «Фенікс», у якому двоє наших — Роман Скубій та Владислав Панченко. Везтимемо їм «спецзамовлення» — маскувальні сітки, тактичні рукавички та інші необхідні речі.
Оскільки наближаються новорічні свята, небайдужі новосанжарці замислюються і про те, як зустрінуть їх солдати на передовій. Цього тижня члени районної організації товариства «Просвіта» вирішили порадувати бійців найбільш новорічними фруктами — мандаринами.
— Ми зібрали 700 гривень. На частину цієї суми купили 20 кілограмів мандаринів. Також у цій посилці хочемо передати нашим захисникам листи від школярів, кілька примірників «Кобзаря» Тараса Шевченка, а також збірки віршів нашої поетеси Ганни Демиденко «Герої не вмирають!». Хочеться, щоб наші хлопці відчували: тут про них пам’ятають, ми подумки завжди із ними! — говорить активіст «Просвіти» Людмила Олєйнікова.
Долучаються до волонтерства і релігійні організації. Так, цього тижня новосанжарка Ніна Наливайченко принесла волонтерам пакунок із 14‑ма кілограмами солодощів для українських солдатів від церкви Потік Слави. Сама жінка щотижня в’яже теплі шкарпетки бійцям і вже передала в зону АТО 18 пар.
Слід зауважити, що, не дивлячись на заяви представників міністерства оборони України про повне забезпечення солдатів у зоні бойових дій, самі хлопці завжди підкреслюють: найбільше піклується про них не держава, а волонтери.