«Зоря» витримує «Темп», а «Солод» форсує «Дніпро»

Чемпіони «вишки» пішли на перерву між колами на звичному першому місці. А команда Віталія Зімовця довела свої лідерські амбіції та обійшла конкурентів із «Чкалового».

«Темпу» не вдається зупинити «Зорю»

Матч між «Зорею-1» та «Темпом» уболівальники очікували із нетерпінням. Майже кожна зустріч цих команд обіцяє цікаву та безкомпромісну боротьбу. Та й конкуренти «Зорі-1» сподівалися на можливу втрату очок лідером. А раптом сухомаячківські футболісти зможуть завдати чемпіону першої в сезоні поразки? Тим більше, що на цей матч «Темп» зібрав майже оптимальний склад. Цього дня у заявці на гру були і Михайло Білокінь, і Павло Красноплахтич, і Дмитро Стрюк, і Микола Гордійко, і В’ячеслав Герман. Для повного комплекту не вистачало лише Ігоря Близнюка, який на початку сезону забив за «Темп» кілька красивих м’ячів. «Зоря-1» також виставила на гру весь наявний бойовий склад: Владислав Мокляк, Владислав Олійник, Сергій Сонник, Михайло Булиш, Дмитро Киричок, Олександр Писаренко. Не вистачало лише Станіслава Мокрого та Євгена Фролова. Місце у воротах уже звично для першого кола зайняв Костянтин Коробкін. Хоча Євген Довгаль, схоже, вже відновився після травми і готовий повернутися у рамку чемпіонів.

Починається гра атаками «Темпу» і кількома дальніми ударами у виконанні Білоконя та Красноплахтича. Але «Зоря-1» швидко демонструє, хто в домі господар. Команда заробляє право на штрафний удар і «кеп» руденчан Владислав Мокляк з лівої прошиває і стінку, і воротаря: 1:0. «Темп» намагається одразу огризнутися, але у контратаці пропускає другий гол. Мокляк знаходить точним пасом Булиша і форвард «Зорі-1», який не часто цього сезону тішить голами, цього разу забиває люксово: від дальньої стійки у сітку воріт. 2:0. Ще за кілька хвилин «Зоря», здається, повністю вбиває інтригу в матчі. Владислав Мокляк відбирає м’яч на своїй половині поля, проходить до чужих воріт і пробиває точно в кут: 3:0! Цікавий матч загрожує перетворитися на розгром в одну «калитку». Утім, «Темп» вчасно збирається і перехоплює ініціативу. Ось Павло Красноплахтич пробиває штрафний удар практично з центру поля. І м’яч, пролетівши метрів 18, влучає просто під стійку: 3:1. У грі ще нічого не зрозуміло. До перерви «Темп» створює ще кілька моментів, але ні Валерію Карюку, ні Михайлу Білоконю, ні Павлу Красноплахтичу переграти воротаря не вдається.

Другий тайм видається якщо не таким багатим на голи, то принаймні не менш цікавим, ніж перший. Моменти виникають і в «Зорі», і в «Темпу». У сухомаячківської команди їх навіть більше, проте і голкіпер чемпіонів діє відмінно, і форварди суперника не надто вдало реалізовують свої моменти. Нарешті хвилин за вісім до кінця Микола Гордійко відіграє ще один м’яч і в матчі з’являється справжня інтрига: 3:2! До закінчення часу «Темп» ще встигає створити кілька стовідсоткових моментів, але Михайло Білокінь влучає у поперечину, а той-таки Микола Гордійко пробиває за кілька сантиметрів від дальньої стійки. «Зоря-1» утримує мінімальну перемогу і йде на перерву одноосібним лідером. Уже не вперше.

«Солод»кий фініш команди Зімовця

У групі «А» головна боротьба розгорнулася за першу сходинку. За різних розкладів її за результатами першого кола могли посісти і «Чкалова», і «Солод», і «Ворскла». Від останньої команди залежало найменше, тому що останній тур вона пропускала. А от двоє інших претендентів на лідерство цього тижня проводять доволі непрості поєдинки.
«Чкалова» виходить на матч із «Маяком-2» з твердим наміром перемогти, тому збирає на гру усі наявні резерви. Проте ініціативою з самого початку гри заволодівають футболісти з Малого Кобелячка. Після чергової атаки Олександр Лаврик б’є по воротах, воротар парирує м’яч перед собою, а Владислав Підопригора добиває круглого у сітку: 1:0. «Чкалова» нарощує темп, проте моменти виникають біля воріт самих новосанжарців. Спочатку Канвалі, а потім Лаврик не можуть забити круглого до порожніх воріт. Удар кот’дівуарця блокує захисник, а після добивання Олександра м’яч летить сантиметрів на десять вище.

Гравцям «Чкалового» вдається відігратися лише у другому таймі. Та й то це робить за них хтось із захисників суперників, зрізавши м’яч до власних воріт: 1:1. Утім, сумують гравці «Маяка-2» недовго. І Владислав Підопригора у середині тайму оформлює дубль: 2:1! Від поразки свою команду рятує капітан «Чкалового» Сергій Маляренко, який забиває фірмовий ударом з-за меж штрафного майданчика: 2:2. Однак на більше новосанжарців не вистачає і вони втрачають два дуже важливих очки. «Маяк-2», навпаки, демонструє дуже цікавий футбол і доводить, що у другому колі з цією командою буде складно кожному супернику.

Помилкою «Чкалового» вповні користується «Солод», який у неділю на засніженому міні-футбольному полі проводить гру із козубівським «Дніпром». Відбивши кілька небезпечних атак «дніпрян» на початку матчу, футболісти «Солода» йдуть уперед і після швидкої комбінації виводять на удар свого кращого бомбардира Євгена Джежелого. Удар у порожній кут: 1:0. Ще за кілька хвилин лідер «Солода» Віталій Зімовець без перешкод пробиває метрів із восьми і подвоює рахунок: 2:0.

Інтригу відновлює кращий гравець «Дніпра» Анатолій Вагнер, який у контратаці забиває свій 13‑й м’яч у чемпіонаті: 2:1. Утім, новосанжарці швидко відповідають голом Валерія Євчука: 3:1. Вагнер знову скорочує відставання, закотивши м’яч до порожніх воріт: 3:2. Проте більшого «Дніпру» створити не вдається. Воротар «Солода» відбиває кілька небезпечних ударів суперників, а наприкінці гри Євген Джежелий ставить фінальну крапку, замкнувши пас партнера на самісінькій дальній стійці: 4:2. «Солод» обходить «Чкалова» і виходить на чисте перше місце.

Автор: Володимир ПАРШЕВЛЮК, «ЕХО з регіону»

30 грудня 2014, 11:42 | Нові Cанжари | Спорт і здоров'я
1. фан / 8 січня 2015, 10:49