На чергову нараду ветеранів завітав голова Кобеляцької районної ради Василь Мирошнеченко та лікар-офтальмолог Людмила Строніна.
Спершу перед присутніми виступив голова районної ради. Він поінформував, що районний бюджет за 2014 рік недовиконано на п’ять відсотків. Причиною цьому є попередньо завищені показники бюджету. Проте додав, що не зважаючи на це, заборгованості по заробітній платі освітянам і медикам немає.
— Ми отримали субвенцію з державного бюджету, — каже Василь Іванович. — Ці кошти й направили на виплату заробітних плат та оплату енергоносіїв. До речі, плата за газ для бюджетних установ уже доходить до восьми гривень за кубічний метр. Тому нам варто якомога скоріше переходити на альтернативні види опалення.
Далі Василь Мирошнеченко назвав найбільш пріоритетну роботу, якою нині займається районна рада. І за його словами, це — допомога нашим військовослужбовцям.
— Ми координуємо роботу з допомоги солдатам, — каже він. — І завдяки волонтерам та сільськогосподарським виробникам вдалося забезпечити одягом, взуттям та всім необхідним більшість мобілізованих бійців із нашого району.
Далі присутні поцікавились, коли ліквідують районні державні адміністрації.
— Це питання нам поки що не роз’яснене, — відповідає Василь Іванович. — Тим більше, що навіть в Уряді конкретно ще нічого не вирішено. Та я думаю, що з часом адміністрації таки ліквідують. Коли — не знаю. Та це робити треба. Адже з особистого досвіду знаю, що двовладдя ні до чого хорошого не призводить.
Наступною перед присутніми виступила лікар-офтальмолог. Вона розповіла про таке захворювання як вікова макулодистрофія. За її словами, це прогресуюче погіршення критичної області сітківки, званої макулою. Це захворювання призводить до незворотної втрати центрального зору, хоча периферичний при цьому зберігається. На ранніх стадіях зір може бути сірим, туманним або спотвореним. Лікар розповіла, що дегенерація макули є найпоширенішою причиною сліпоти у людей старше 60 років. Вікова макулодистрофія сітківки є частиною процесу старіння. На ранніх стадіях захворювання центральний зір може бути розмитим або затуманеним, предмети мають неправильний розмір і форму, прямі лінії виглядають хвилястими. Такі зміни в зорі можуть проходити як повільно, так і швидко. Хворий відчуває світлочутливість, бачить спалахи світла, предмети і кольори, яких насправді немає, бачить темну пляму в центрі свого зору. Саме тому читання, письмо і розпізнавання дрібних об’єктів стають досить складними заняттями.
Фактори ризику включають куріння і харчування, багате вмістом насичених жирів. У курців ризик розвитку дегенерації макули приблизно в 2–3 рази вищий, ніж у некурящих. Вважається, що вплив ультрафіолетового випромінювання також може сприяти розвитку захворювання, але це не було доведено.
За словами лікаря-офтальмолога, зазвичай постановка діагнозу не представляє труднощів, оскільки симптоми захворювання досить характерні. Щоб підтвердити діагноз і уточнити деякі важливі моменти, лікар розширює зіницю очними краплями і розглядає внутрішню частину ока на предмет наявності грубих змін у макулі. Раннє виявлення захворювання є важливим чинником успішного лікування, яке спрямоване на зупинку і уповільнення прогресування форми дегенерації макули.