Минулого тижня у Новосанжарській РДА говорили про диверсантів, автоматні черги і оборонну здатність району.
3‑го лютого у кабінеті виконуючого обов’язки голови районної державної адміністрації Романа Павличенка проходить нарада з активістами, представниками самооборони, козацтва та молодіжних патріотичних організацій. Головне питання — мобілізація усіх внутрішніх сил району перед загрозою можливої російської агресії.
— Губернатор Валерій Головко дуже чітко поставив задачу: усі райони мають посилити заходи безпеки, провести ревізію існуючих бомбосховищ, обладнати приміщення для розміщення рот територіальної оборони, які зможуть охороняти найбільш важливі об’єкти, — пояснює на початку розмови Роман Павличенко.
За його словами, ситуація у країні залишається вкрай напруженою. Російські терористи практично повністю зруйнували Дебальцеве. І зараз сотні біженців‑переселенців тікають на «велику» Україну, у тому числі — на Полтавщину.
— Ми намагаємося прийняти усіх людей, хоча, якщо чесно, навіть у сільських радах вже практично нікуди їх розселяти! — зауважує Роман Павлович.
Дещо пізніше до наради долучаються голова районної ради Геннадій Супрун та його заступник Сергій Бодак. Керівники районної ради запевняють, що немає ніяких перешкод для облаштування на території однієї з районних оздоровниць місця розміщення роти тероборони, зі зброяркою, пральнею та корпусами для бійців.
У тому, що ця рота має забезпечувати порядок у районі «ще вчора», переконує представник козацтва Микола Ганжа.
— Пару днів назад у районі автоколони було явно чути черги із «калаша»! При чому, неодинокі. Якби був воєнний патруль, він би виїхав і перевірив на місці, що і як. А так, я зателефонував до міліції, вони прийняли інформацію — та й усе! Ми не маємо чекати, доки, вибачте, якесь мудило не занесе вибуховий пристрій у якийсь із супермаркетів! Ті, хто мають сепаратистські настрої, мають бачити: у районі є організована й озброєна сила, яка контролює ситуацію! Мають бути патрулі, які охоронятимуть порядок у селищі та районі.
У ході наради представники влади та громадські активісти також обговорили і допомогу районним волонтерам. Представники районної ради пообіцяли виділити приміщення у «Антеї», де Юлія Солодка та її помічники зможуть збирати продукти та речі для солдатів.
Наприкінці зустрічі Роман Павличенко зауважив, що заради безпеки району, цілком можливо, доведеться перекинути частину коштів із соціальних програм. Зробити це, звичайно, можна буде лише на позачерговій сесії районної ради, яку, очевидно, скличуть уже наступного тижня. Окрім перерозподілу коштів на оборону району, громадських активістів неабияк цікавить позиція районних депутатів з питання визнання Російської федерації державою-агресором.
— Якщо буде позачергова сесія, поставте, будь ласка, це питання на голосування. Ми маємо знати, що очікувати від наших депутатів. Хай продемонструють голосуванням свою позицію! — пропонує Геннадію Супруну один із активістів. Той обіцяє питання обов’язково внести до порядку денного на найближчий сесії. Правда, не уточнює, коли саме вона буде скликана.