Вхід | Реєстрація

«Від сесії до сесії живуть студенти весело»

Нині студентство Полтави із заліковою книжкою у кишенях чи сумках складає іспити та заліки, не забуваючи при цьому і про забобони. Що змінилось в останніх і чи доречні вони зараз, дізнавались Крістіна Криженко та Павло Бабінчук.
У вишах нині – гаряча пора сесії. Коридорами закладів з конспектами і підручниками ходять і майбутні випускники, і першокурсники. Аби пощастило на іспиті, а екзаменаційний білет дістався «правильний», не забувають про забобони. Михайло, студент 4-го курсу, розповідає: забобони у нього – авторські.
Михайло, студент 4-го курсу:
- Найбільший забобон – це зранку чашка кави і дзвінок мамі - я пішов на екзамен. І мій - я заліковку ношу в обкладинці з-під зошита по ботаніці з першого курсу.
Його однокурсниця Людмила переконана, що забобони – це власні вигадки, проте деяка містика в цьому все ж таки є.
Людмила, студентка 4-го курсу:
- Я спостерігала таку картину - у нас біля гуртожитку в одного з мешканців міста живе чорний кіт. Тому, коли ідеш на екзамен, якщо зустрічаєш цього кота - можна розвертатися і йти назад, не пощастить, перевірила на собі.
Деякі із студентських забобонів підтримують і викладачі, проте, переконані, головною умовою для складання іспиту чи заліку залишаються знання.
Надія Гуріненко, доцент кафедри екології і охорони довкілля ПДПУ ім.В.Г.Короленка:
- Як тільки приходиш до аудиторії, хлопці завжди заходять першими. Я цьому сприяю, якщо їм так зручніше. Але взагалі я впевнена, що допомагають студентам успішно здати екзамен тільки знання.
Відома раніше - «Шаро, прийди!» нині, говорять студенти, не діє. Це, пояснють викладачі, - через кредитно-модульну систему. Вона просто робить його неможливим.
Нині, зазначають студенти, багато із забобонів, як-то мити голову, голитися, обрізати волосся, особливо напередодні екзамену,
розповідати комусь, який би ти хотів мати білет чи оцінку, позичати комусь речі напередодні екзамену – залишають поза увагою. Кредитно-модульна система, яка нині надійно прижилася у вишах міста, враховує не тільки результат екзамену, але і роботу студента упродовж всього семестру. Тобто, пояснюють, якщо гарно працювати протягом семестру, менше балів потрібно набирати на самому іспиті. Втім, як показує практика, шпаргалки як найголовніший атрибут всього навчання залишаються вірними своїм засновникам.
Надія Гуріненко, доцент кафедри екології і охорони довкілля ПДПУ ім.В.Г.Короленка:
- Але на вступних іспитах, коли вони ще були, що мене найбільше здивувало - це розписані коліна дрібним почерком і їх можна було прикрити спідницею і швидко закрити, і таку шпаргалку викладач не забере.
Тож бути чи не бути забобонам і шпаргалкам на екзамені – вирішувати самим студентам. Моживо, вони і мають свій містичних вплив на бажану оцінку, а, можливо, слугують виключно психологічною підтримкою для студента.

Автор: Крістіна Криженко, www.misto-tv.poltava.ua


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтава | Культура та освіта
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації