У вівторок відбулася зустріч керівництва району із сільськими головами, волонтерами та фермерами.
Мова йшла про наповнення благодійного фонду «Захисти Вітчизну», заснованого у минулому році. Та спочатку перед присутніми виступив військовий комісар. Сергію Миколайовичу того дня довелося провести аж дві імпровізовані прес-конференції. Комісар спершу відповів на запитання сільських голів, а через дві години — фермерів та волонтерів.
Сергій Каплатий повідомив, що протягом 2015‑го року очікується і п’ята, і шоста хвилі мобілізації. А в середині березня в район повинні повернутися перші демобілізовані. Також комісар вчергове заявив, що проблем із забезпеченням солдатів бронежилетами, вже не існує. Волонтер Світлана Сергійко підтвердила: «Ми постійно їздимо на передову лінію фронту. Там бронежилетів навіть більше, аніж потрібно. І якщо хлопцям не видали броник у Полтаві, то тому, що він там непотрібен».
Далі військового комісара запитували:
— Починаються весняні польові роботи. І йде мобілізація. Може не брати саме зараз фермерів і трактористів. Дайте обсіятись.
— Скажіть, будь ласка, кого конкретно мобілізують під час посівної?
— Та нікого. А чому на комісію викликали?
— Медкомісію повинні пройти всі, незалежно від посівної чи жнив. Але якщо у господарстві три трактористи і двох вже мобілізували, то третього залишать у спокої.
Підгорянський сільський голова Анатолій Няйко з приводу цієї дискусії зауважив: «Ну й що, як на мобілізацію викликали? Я — сільський голова і медкомісію вже пройшов. Прийде повістка — піду в армію, за парканами не ховатимусь. І так всі».
Потім присутні, особливо фермери, зосередились на гострій критиці тих, хто, на їх думку, саботує мобілізацію. Особливо дісталось на горіхи директору агрофірми «Добробут» Олександру Коваленку. Про те, як фірма відправила в армію аварійні автомобілі згадували одразу кілька промовців. І вимагали від органів державної влади вжити відповідних заходів впливу. На що комісар запевнив, що у разі подальшого ігнорування «Добробутом» мобілізаційних вимог, інформація про це буде подана у військову прокуратуру.
Своєрідний підсумок підвів Сергій Таран: «Тіньовий бізнес як процвітав, так і процвітає. Є «Добробут», є «Кернел», є Непийпа, яким закони, у тому числі й про мобілізацію, не писані. Знаєте про що розповідають механізатори, котрі працюють на таких фірмах? Мобілізація — не для них. Сказали: «Прийде повістка — дзвоніть нам, тобто, керівництву». Ось така у нас рівність усіх перед законом».
То й же Таран, а також Володимир Струк та інші фермери звернули увагу на те, що далеко не всі аграрії перераховують кошти у благодійний фонд «Захисти Вітчизну». Один із промовців сказав: «У нас 90 тисяч гектарів орної землі. Домовлялись, що кожен заплатить по 50 гривень із гектара. Це – 4,5 мільйона. А надійшло лише півмільйона. Тобто, допомогли армії лише 10 відсотків аграріїв».
Присутні закликали районну владу вплинути на тих, хто не поспішає допомагати армії. Зокрема, опублікувати відповідні списки у засобах масової інформації.