Про це повідомив районний військовий комісар Сергій Каплатий. 12-го лютого у навчальні центри поїдуть ще 15 жителів району.
Днями у будівлі Кобеляцької районної ради відбулося велелюдне зібрання за участю керівників органів місцевого самоврядування. Перед сільськими головами виступили районний військовий комісар Сергій Каплатий, працівник райдержадміністрації Олександр Лисенко та начальник районного відділу освіти Наталія Коваль.
Напередодні зібрання працівники райради провели опитування серед сільських голів, аби вияснити, які питання найбільше цікавлять посадовців та громади, котрими вони керують.
Розпочався захід із приємної процедури. До трибуни вийшов голова ради спортивного товариства «Колос» Віталій Детюк і розповів про досягнення фізкультурників району за 2014‑ий рік. І, крім цього, нагородив представників кращих спортивних громад району. Найактивнішими та найспортивнішими виявилися біличани, на другому місці — представники Дашківської сільської ради, на третьому — іванівці.
Після цього із доповіддю виступив Сергій Каплатий. Він же одразу відповів на чисельні запитання. Районний військовий комісар повідомив, що Кобеляцький район виконав усі завдання, поставлені під час проведення першого етапу «четвертої хвилі» мобілізації. До навчальних центрів уже поїхали 67 мобілізованих чоловіків. Перші із них у кінці лютого будуть відправлені у військові частини. 12-го лютого мобілізують ще 15 чоловік. Усього ж із весни минулого року з Кобеляцького району до лав Збройних Сил України відправились 340 солдатів та офіцерів. Тільки-но Сергій Каплатий закінчив свій виступ, як посипались запитання. Наведемо частину із них:
— У Кунівці хлопця мобілізували. Дзвонить, каже, що потрібно 10 тисяч на бронежилет та іншу амуніцію. Яка ситуація із забезпеченням військовослужбовців усім необхідним?
— По-перше, жоден хлопець не поїхав у військову частину. До «лінії фронту» вони не ближче, ніж ми. Отже, нагальної необхідності у захисній екіпіровці немає. По-друге, бронежилетів зараз і волонтери, і держава закупили дуже багато. Якраз із цим проблеми немає. Тому не панікуйте, не поспішайте робити якісь покупки. Хлопцям усе поступово видадуть. Якщо якась проблема дійсно не вирішується, телефонуйте, консультуйтесь.
— Що з мобілізованою технікою? А то із Солошиного зразкові машини надали, а «Добробут» — «старця», який до Полтави ледве доїхав.
— Два «МАЗи», надані фермерами із Солошиного, дійсно визнані найкращими машинами під час цієї хвилі мобілізації. А по «Добробуту», точніше, по їх машині, проблема справді є. Вона повернута в господарство.
— Де та «тисяча в день», яку Петро Олексійович (Президент Петро Порошенко — редакція) солдатам обіцяв?
— Відповідь на це запитання не в моїй компетенції.
— Чи є «процентовка», скільки жителів мобілізували з того чи іншого села? А то люди говорять, що з Кобеляк нікого не беруть.
— Спеціальної статистики щодо мобілізованих ми не готували. Якщо потрібно, то зробимо. Але те, що мобілізують людей лише з сіл, — неправда. Принаймні третина мобілізованих — жителі райцентру.
— Чи отримали виплати сім’ї загиблих солдатів?
— Перша сім’я отримала матеріальну компенсацію у повному обсязі. Друга — частково, але процес виплат продовжується.
Олександр Лисенко, у свою чергу, розповів про те, що згідно Постанови Кабміну та наступного за цим розпорядження голови Полтавської ОДА Валерія Головка, у області запроваджений так званий режим підвищеної готовності. У принципі, це поки що стосується лише органів державної влади та місцевого самоврядування. Співробітники цих установ мають нести цілодобове чергування в телефонному режимі, провести підготовчі заходи для можливої евакуації, уточнити плани цивільного захисту.
Крім того, Олександр Лисенко закликав усіх керівників органів місцевого самоврядування затвердити в бюджетах спеціальний резервний фонд на випадок надзвичайних ситуацій. Адже відповідний фонд районного бюджету становить лише 70 тисяч.
Наталія Коваль розповіла про ситуацію із підвезе
ням та харчуванням дітей у школах і дитсадках, назвавши її в деяких моментах катастрофічною. За словами Наталії Мефодіївни, усі три школи, які діють у районі, фінансуються із держбюджету. Гроші надходять траншами, тобто, частинами. Видатків на підвезення дітей до шкіл немає. А для цього потрібно мільйон двісті тисяч гривень. На ремонт шкільних автобусів грошей теж немає. 8-го лютого мають бути відкриті тендерні пропозиції із закупівлі паливно-мастильних матеріалів. Але бажаючих продавати освітянам бензин і мастила немає.
Бутенківський сільський голова Микола Скрильник запитав:
— Ось зараз освітяни звично попросять допомоги у місцевої влади. Ми допомагали і допомагаємо. А ось коли мені потрібно привезти на змагання футбольну команду, у складі якої третина, а то половина школярів, то автобуса освітяни не дають. Хіба це справедливо?
Наталія Мефодіївна відповіла:
— Ви правильно ставите питання. Але ж не я відповідні закони пишу. Не я школи закриваю.
Щодо ситуації із дитсадками, які з початку року фінансуються з районного бюджету, то Наталія Мефодіївна звернула увагу на проблему із харчуванням. Щоб купити хліб, гроші збирають із батьків. Усі інші продукти були заготовлені завчасно. Але Наталія Коваль висловила припущення, що вже через тиждень усі проблеми із харчуванням дітей у дитсадках вирішать.