Зранку 17‑го лютого на вході до школи учнів зустрічають повітряними кульками і посмішками. На прояв добра діти реагують по-різному. Хтось приймає кульку і відповідає усмішкою, хтось — тікає :)
Зазвичай зранку після 8:00 до входу в Новосанжарський НВК прямує нескінченний потік учнів, учителів та батьків. Не виключенням стає і ранок 17‑го лютого. Щоправда, цього разу вже на вході у школу на всіх чекає несподіванка: живий коридор із дітей, які в руках тримають повітряні кульки.
— Візьміть кульку! — простягають першому, хто з’являється у дверях.
Такий спонтанний подарунок викликає у ранкових відвідувачів школи неоднозначну реакцію. Якщо більшість дорослих зупиняються і беруть кульки, то частина школярів намагаються оббігти живий коридор стороною, а від пропозиції взяти кульку тікають. Напевно, не вірять, що такий прояв добра не чаїть у собі якогось підступу.
Проте дарувальники добра виявляються наполегливими. І хвилин за п’ять таки вручають усі наявні кульки учням, вчителям, батькам. Від добра не втік ніхто.
Роздавши кульки, учні 6‑А та 6‑Б, які влаштовують ранкову акцію, поспішають на уроки. А шкільний психолог Наталія Шовкопляс розповідає нам, що роздачею кульок справа не обмежиться.
— Сьогодні у світі відзначають День спонтанного прояву доброти. Оця акція з кульками була однією з його складових. Не можна примусити дитину робити добро. Ми лише пояснили учням, що вони могли б зробити цього дня для своїх близьких.
Яким воно може бути, спонтанне добро? Наталія Шовкопляс пояснює: найменші школярики можуть годувати пташок у парках. Більш старші учні — зробити своїми руками смайлики і подарувати їх своїх друзям. А старшокласники — написати жартівливе оголошення. Шкільний психолог демонструє кілька таких: «Не держіть зла, держіть кульку!» А знизу відривні частини із намальованими яскравими кульками; «Візьміть те, що вам потрібно» — і кожен може відірвати листочок із тим, що необхідне йому — «хоробрість», «мудрість», «людяність», «віру».
Звичайно, одним днем спонтанного добра важко змінити цілий світ навколо. Але якщо від яскравої кульки, від теплого слова, від щирої усмішки комусь стане краще, значить це добро варто було робити. І завтра, через тиждень чи колись у майбутньому хтось обов’язково зробить добро тобі.