Виконуючи профільну програму, минулого року в Полтаві було проведено 80 спортивних заходів та фінансово забезпечено участь 168 команд спортсменів у змаганнях різного рівня. З метою стимулювання підготовки спортсменів міста до участі у змаганнях з олімпійських видів спорту, найкращим спортсменам виплачувалася іменна спортивна стипендія міського голови (400 гривень на місяць). У спортивних пришкільних таборах оздоровилося 260 дітей-спортсменів за рахунок місцевого бюджету на суму 91 тисяч гривень та 359 дітей у спортивно-оздоровчому таборі «Олімпійські надії» у три тури на суму понад 146 тисяч.
У рамках Всеукраїнського місячника «Спорт для всіх – спільна турбота» здійснено моніторинг усіх дитячих майданчиків у районах міста, частину відремонтовано. Загалом у Полтаві налічується 482 майданчика. Серед іншого, минулого року встановили «вуличний тренажер» для загальної фізичної підготовки на базі школи №3. Проведено поточні ремонти дитячо-юнацьких спортивних шкіл, успішно функціонують 4 ковзанки зі штучним покриттям із соціальними пакетами.
Всіма видами фізкультурно-оздоровчої роботи у Полтаві займається більше 116 тисяч осіб. У місті культивуються 45 видів спорту, серед них і такі, що лише починають розвиватися (паркур, скелелазіння, козацький гопак, стрільба з лука). Працює 16 дитячо-юнацьких спортивних шкіл, у яких займаються 6,6 тисяч осіб. Муніципальний ФК «Полтава» бере участь у Першості України з футболу в другій лізі групи Б та посідає лідерську позицію.
Під постійною увагою міської влади перебувають спортсмени-інваліди різних нозологій. За 2009 рік відділенням по роботі з інвалідами заклад-центру «Спорт для всіх» до змагань залучено понад 2 тисячі осіб, проведено 51 захід, на що з міського бюджету виділено 17,6 тисяч гривень.
Є необхідність у додатковому виділенні коштів для виконання Програми на 2010 рік у повному обсязі. Йдеться, передусім, про повільне оновлення матеріально-технічної бази спортивних споруд дитячо-юнацьких спортивних шкіл – через недостатній обсяг фінансів, доведених по формульних розрахунках для Полтави на галузь «фізична культура».
У співдоповіді голова профільної депутатської комісії Ганна Білоус, відзначаючи зроблене, звернула увагу на низку проблемних питань. Зокрема – на необ’єктивний принцип розподілу коштів фонду соціального страхування по спортивних школах. Чомусь надається однозначний пріоритет школам фізкультурно-спортивного товариства «Україна» за рахунок інших. Тож об’єднаними зусиллями маємо виправити ситуацію. Говорила Ганна Білоус і про розширення мережі спортклубів, необхідність облаштування футбольного поля, підтримку картингу.
В обговоренні Олександр Козуб особливо акцентував на тому, що всупереч фінансуванню в нашій країні спорту за залишковим принципом треба бачити перспективу, мати прогноз щодо пріоритетності видів спорту у дітей та молоді і формувати під це матеріальну базу.
А загалом усі присутні зійшлися на важливості всебічного розвитку галузі, яка, власне, закладає міцний фундамент здорового майбутнього нації.