Якщо чесно, ранні роботи «Измены» викликають легкий шок. Пісні пронизані суцільним негативом та ненавистю до життя, до людських стосунків та кохання.
— Ці пісні були написані у 2002 р., зараз наші погляди дещо змінилися: ми подорослішали, – коментує лідер групи Сергій Лобанов. – Виливати у творчості весь негатив, який нас оточує, це ж краще, ніж комусь морди бити, правильно? У своїх перших піснях ми відкриваємо людям очі на зло: СНІД, порнографію, фізичне насилля. А ось вже в останньому альбомі «Вода к огню» теми більш спокійні, там усвідомлені філософські думки. Взагалі, я не люблю згадувати про старе, про пісні, які створювались 12 років тому. Я звик йти лише вперед, не озираючись – нові люди, нова музика. У минулому я сприймав усе по-іншому, то були голі емоції. Насправді, кохання для мене – це такий стан, коли ти не можеш жити без своєї половини, коли ти жертвуєш своїми цінностями заради неї.
— У пісні «Вода к огню» йдеться про боротьбу протилежностей. А хто ти: вода чи вогонь, янгол чи демон?
— Взагалі, це пісня про кохання, я її присвятив одній близькій людині, з якою наші дороги згодом розійшлись. Я, звісно, вода, бо мій знак зодіаку належить до цієї стихії. А янгол і демон є в кожній людині, як добро і зло.
Нинішній склад гурту:
Сергій Лобанов – вокал;
Юрій Баклан – бас-гітара, бек-вокал;
Михайло Касаткін – гітара, бек-вокал;
Костянтин Дем’яненко – ударні;
Анна Волкова – вокал (можливо невдовзі її замінить Юлія Дмитрієва).
Особисте тлумачення
Чому саме «Измена»? Лідер і засновник гурту Сергій Лобанов конкретної відповіді на це запитання не дав:
— Хай кожен розуміє по-своєму. Для когось це – зрада коханій людині, своїм інтересам тощо. Для певної соціальної групи – це сленг, що означає стан страху.
У кореспондента «КП» виникли власні асоціації з назвою, адже склад гурту за 10 років багато разів змінювався. Недарма подейкують, що у групі вже грало пів-Кременчука і весь Комсомольськ. Але хлопці з цією думкою категорично не погодились.
Довідник
Трешкор – швидкісний різновид хардкору.
Хардкор – важкий жорсткий панк-рок, його звук більш швидкий, композиції більш короткі: 1,5-2 хвилини. Теми: особиста свобода, анархія, політика, соціальні аспекти, насилля.
Панк-рок – жанр рок-музики, який виник у 70-ті рр. ХХ ст. у США. Він виражав соціальний протест та музичне неприйняття тодішніх жанрів року, культивував примітивну гру.