Ось, здається, і почалося те, що очікувалося. А саме — спротив діям сьогоднішньої української влади. І що найцікавіше: спротив почали люди, котрі їздили на Майдан і на словах виступали за реформування України згідно європейських зразків. А тільки-но їх однопартійці у вищих ешелонах влади задекларували першу реальну реформу, як одразу прозвучало: «Ми — за колгосп, але не в нашому селі». Тобто, нехай хтось реформується, а у нас, в Кобеляцькому районі, усе залишається як є. Як є з часів Леніна, Сталіна і злочинного режиму Януковича.
Мова йде про втілення в життя Закону України «Про добровільне об’єднання громад».
У середу в будівлі Кобеляцької райради була проведена так звана координаційна нарада за участю сільських голів. Ініціювала проведення заходу сама райрада. Під час наради розглянули чотири питання. Перше стосувалося стану справ із заготівлею молока, два наступні — сплати податків. Їх обговорили дуже швидко, звично констатувавши, що корів вирізають, податки платять. Але вплинути на цей процес районна рада не може. Зрештою, як і на більшість із того, що відбувається в Кобеляцькому районі.
А ось під час обговорення майбутньої адміністративно-територіальної реформи «бомба» вибухнула. Голова райради Василь Мирошнеченко, його заступник Ганна Кондратьєва, частина присутніх депутатів райради та сільських голів різко розкритикували запропоновані зміни. Фактично вони виступили проти реформування, аргументуючи свою позицію турботою про Кобеляцький район. Мовляв, зміни не на часі, у нас війна і, взагалі, потрібно почекати.
А ось міський голова Олександр Ісип, у свою чергу, гостро розкритикував вже позицію керівництва Кобеляцької райради. Він навіть заявив, що противники реформування думають не про благо району, а про свої посади, яких не буде після проведених змін.
Детальніше про цю надзвичайно цікаву нараду читайте в наступному номері «ЕХО» і без авторських сентенцій. Але риторичні питання до керівництва райради вже виникають. Чомусь їх абсолютно не стурбувало підвищення цін на газ та зменшення пенсій. Не було ні нарад, ні звернень до влади вищого рівня. А ось тут різко «заболіло» за район. І це при тому, що районна рада взагалі не є учасником цього процесу. А її керівництво є однопартійцями із владною коаліцією.