У понеділок на апаратній нараді говорили про підготовку аграріїв до весняно-польових робіт і про роботу районного центру поштового зв'язку.
Про готовість сільськогосподарських виробників до проведення комплексу весняно-польових робіт у 2015‑му році розповіла Надія Вовченко. Виступаюча зазначила, що сільгосппідприємства та фермерські господарства району під цьогорічний урожай посіяли 13 тисяч гектарів озимих культур. Із них на зерно — 12,8 тисячі.
— Усі посіви знаходяться в доброму та задовільному стані, — говорить Надія Вовченко. — Підприємства проводять роботи з підживлення озимих культур азотними добривами. У 2015‑му році аграрії планують посіяти 20,2 тисячі гектарів ярих зернових та 20,8 тисячі технічних культур.
Надія Миколаївна повідомила і про рівень матеріально-технічного забезпечення:
— У господарствах в достатній кількості є насіннєвий матеріал кукурудзи, ячменю, сої та соняшника. Під майбутній урожай товаровиробники планують внести 5,3 тисячі тонн міндобрив. Для проведення робіт дизельним паливом підприємства забезпечені на 68 відсотків (1415 тонн), а бензином — на 78 (408 тонн).
За словами Надії Вовченко, сільськогосподарські виробники завершують підготовку техніки до весняно-польових робіт. Станом на 12 березня відремонтовано та підготовлено до роботи 98 відсотків сільськогосподарських машин.
— З метою збільшення обігових коштів п'ять фермерських господарств району залучили на розвиток сільгоспвиробництва 7,4 мільйона гривень кредитних ресурсів. Із них для проведення весняно-польових робіт — 6,8 мільйона.
На завершення свого виступу Надія Миколаївна повідомила, що аграрії району приступили до польових робіт і вже закрито вологи на площі 1757 гектарів.
Начальник центрального відділу поштового зв'язку Любов Голтвянська зупинилася на роботі підприємства, яке вона очолює:
— Для обслуговування всіх населених пунктів району працює одне міське, 38 сільських і одне пересувне відділення. Виконання плану доходів становить 86,2 відсотка. План по періодичних виданнях виконано на 89,4 відсотка. Активно розвивається послуга «електронний квиток», тобто, продаж квитків на залізничний транспорт. Людям не потрібно їхати на залізничний вокзал, щоб придбати квиток, це можна зробити прямо в поштовому відділенні свого населеного пункту. Впроваджуються адміністративні послуги, «кур'єрська доставка», терміновий електронний переказ (з доставкою до адресата за 15 хвилин з моменту подання, де є автоматизовані відділення пунктів зв'язку), пересилання торговельної виручки, поповнення рахунків мобільного зв'язку. Також приймаємо платежі на користь сільрад та сільськогосподарських підприємств за обробіток землі в приватному секторі. Загалом, максимально розширюємо спектр своїх послуг. Плануємо вдосконалити послугу «Єдиний електронний квиток».
Як зазначила Любов Григорівна, у роботі підприємства вистачає і негативних моментів:
— 36 відділень поштового зв'язку в районі є нерентабельними. Залишається багато проблем із опаленням та утриманням приміщень, де знаходяться відділення. Кошти на поточні ремонти не виділяються. Усі косметичні ремонтні роботи проводяться власними силами.