У понеділок на апаратній райдержадміністрації говорили про підготовку служб та лісогосподарських підприємств району до роботи у весняно-літній пожежонебезпечний період.
Юрій Гребенюк, начальник Кобеляцького районного сектора Головного управління ДСНС України у Полтавській області, повідомив, що впродовж 2015‑го року на території району сталося одинадцять надзвичайних подій:
– Із них: одна ДТП (з постраждалими), сім пожеж, один випадок обмороження, два випадки надання допомоги населенню. Унаслідок надзвичайних подій один чоловік загинув, двоє постраждали. Збитки від пожеж склали: прямі — 760,2 тисячі гривень, побічні — 852,1 тисячі.
За словами Юрія Вікторовича, загальна площа лісових пожеж у 2014‑му році становила 161,1 гектара:
— Резонансним був випадок, який стався 1 серпня минулого року в 19 кварталі соснового лісового масиву, котрий належить ДПЛГ «Полтаваоблагроліс». Це територія між селами Кустолові Кущі та Червоні Квіти. Унаслідок пожежі знищено лісовий масив на площі 137 гектарів. Для її гасіння було залучено 125 пожежників та 15 пожежно-рятувальних автомобілів.
Також Юрій Гребенюк наголосив, що службою з надзвичайних ситуацій розроблено план-схеми на 21 лісовий масив району, затверджено план залучення сил та засобів ДП «Кременчуцьке лісове господарство», ДПРЧ-7 міста Кобеляки, інших підприємств району для гасіння великих лісових пожеж. Спільно з працівниками лісових господарств та співробітниками міліції в лісових масивах та місцях відпочинку громадян проведено десять рейдів із метою перевірки стану дотримання правил пожежної безпеки.
Далі присутні заслухали доповідь лісничого Кобеляцького агролісництва Івана Голтвянського, який розповів, що до весняно-літнього пожежонебезпечного періоду працівники підприємства підновили всі наявні мінералізовані смуги, перекрили шлагбаумами в'їзди до лісових масивів.
— Ми заключили договір із Озерянською МПК-2 про залучення пожежних автомобілів для гасіння лісових пожеж, а також розробили заходи з їх попередження.
Людмила Свячена, представник Кобеляцького лісництва ДП «Кременчуцький держлісгосп», зазначила, що для боротьби з лісовими пожежами підприємством створено лісопожежну станцію:
— До її складу входять начальник, три водії і три пожежоспостерігачі. Вона укомплектована двома автомобілями. Лісництво проводить нагляд за мінералізованими смугами. Модернізована пожежна вежа, висота якої тепер становить тридцять п'ять метрів. Спостереження за лісами ведеться з відеокамер, установлених на вежі.
Останнім про підготовку до пожежонебезпечного сезону доповів лісник Кишеньківського лісництва Микола Горбань:
— На 2015‑ий нами розроблений план взаємодії при гасінні лісових пожеж. Найбільш небезпечним у цьому відношенні є острів Вишняки. На пожежній станції забезпечено щоденне чергування вогнеборців, підсилено патрулювання лісових масивів. Щомісяця проводимо поновлення мінералізованих смуг. Уся техніка знаходиться в робочому стані. Патрулювання Вишняків проводиться двома катерами. У наявності є баржа для переправляння техніки на острів. На Вишняках постійно чергує пожежний автомобіль.