У понеділок відбулося друге засідання ініціативної групи, яка працює над збереженням Кобеляцького району.
На зустрічі були присутні голова, заступник та працівники районної ради, шість голів сільських рад, голови фракції «Рідний край» Анатолій Таранушич та Асоціації фермерів району Володимир Білоусько.
Ганна Кондратьєва, заступник голови райради, розповіла, що в минулий четвер пройшло засідання Асоціації районних і обласних рад, на якому обговорювали Закон про добровільне об'єднання громад:
— Присутні розглядали польський і французький варіанти в контексті реформування нашої країни. Говорили, що в Полтавській області повинно бути мінімум вісім районів. Є інформація, що губернатор планує залишити Кобеляцький або Новосанжарський район. Те, що ми провели засідання сільських і селищних голів — це правильно. Про себе треба заявляти. Голови різних районних рад області висловлювали думку, що укрупнюватись потрібно, але після обговорення цього процесу на місцях.
Ганна Кондратьєва зупинилася на питанні підйомних коштів, які під час реформування держава обіцяє направити в громади:
— На засіданні були озвучені цифри. У наш район надійде десь шість мільйонів гривень. Це — на всі чотири громади, які планують створити. У районі капітального ремонту потребують 65 відсотків дорожнього покриття. Питається, на що нам вистачить цих коштів? У Кобеляцькому районі є МРЕО, міжрайонна санепідемстанція. Нам потрібно боротися за його збереження. Я про це прямо заявила на засіданні в четвер. І не отримала жодних відмов.
Анатолій Кучеренко зауважив, що Закон про добровільне об'єднання територіальних громад зроблений на швидку і юридично неправильно:
— Для об'єднання територіальних громад потрібно, щоб вони були. Громада це ж не сільська рада. Вона повинна бути зареєстрована як юридична особа.
На що Микола Скрильник, бутенківський сільський голова, відмітив, мовляв, у Законі про самоврядування в Україні написано, що представники територіальних громад — це сільські ради.
— Там і про старосту написано. А де вони в нас є? — відповів Анатолій Іванович. — Повинен бути статут, реєстрація. У майбутніх варіантах змін до Конституції не згадується термін “територіальні громади”, а лише — громадяни.
Порозмірковувавши над майбутнім району, ініціативна група вирішила скликати в п’ятницю о 10‑ій годині ранку позачергову сесію районної ради, де спільно з районними обранцями розробити майбутній план дій та надіслати рішення до вищестоящих органів.