Вхід | Реєстрація

Субсидія-2015: порядок отримання та відповідальність за надані відомості

Субсидія-2015: порядок отримання та відповідальність за надані відомості

У зв'язку із черговим зростанням цін і тарифів на комунальні послуги Уряд обіцяє надати субсидії значній частині українських сімей. Про порядок її отримання тижневику «ЕХО» розповів Микола Приймак, заступник начальника відділу грошових виплат і компенсацій управління праці та соціального захисту населення РДА.

Микола Анатолійович пояснив, що Постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2015‑го року № 106 «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій», передбачено новий спрощений порядок нарахування субсидій, який набирає чинності з 1 травня 2015‑го року:

— Спочатку потрібно розглянути зміни. По-перше, призначення субсидії відбуватиметься на підставі лише двох документів: заяви та декларації (скасовується необхідність надання довідок про доходи, у тому числі й працюючих осіб). При цьому запроваджуються спрощені форми заяви та декларації про доходи і витрати осіб для звернення за субсидією (форма на одному аркуші). По-друге, застосовуватиметься принцип призначення субсидії на підставі задекларованих даних заявником. Перевірка їх достовірності здійснюватиметься органами соціального захисту вже після призначення субсидії, шляхом направлення запитів до відповідних органів, установ та організацій. По-третє, кожне домогосподарство одночасно з рахунком для оплати енергоносіїв у квітні та жовтні 2015‑го року отримає спрощені форми заяви й декларації для звернення за призначенням субсидії. Підприємства, що надають послуги з газопостачання, електропостачання та централізованого опалення, мають забезпечити виготовлення бланків заяви та декларації і доставку їх до споживачів разом із рахунками на оплату послуг.

Микола Приймак зауважив, що, згідно Постанови Кабміну, скасовуються всі обмеження щодо майнового стану осіб, які звертаються за призначенням субсидій, крім здійснення одноразової дороговартісної покупки (на суму понад 50 тисяч гривень). Тобто, на грошову допомогу не впливатиме наявність у складі домогосподарства осіб працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку як безробітні, наявність у власності двох житлових приміщень, двох автомобілів, здача в найм житлового приміщення, здійснення покупки товарів, робіт та послуг (у тому числі оплата медичних послуг та навчання) на суму понад 10 прожиткових мінімумів. Крім того, запроваджується надання субсидії на 12 місяців, а не опалювальний період. Установлюється автоматичний принцип надання грошової допомоги на новий період (скасовується необхідність повторного звернення до органу соціального захисту населення в разі відсутності змін).

Далі посадовець перейшов до порядку звернення за житловою субсидією:

— Грошова допомога призначається одному із членів домогосподарства, який зареєстрований у житловому приміщенні і на якого відкрито особовий рахунок на оплату житлово‑комунальних послуг. Право на її отримання мають домогосподарства, у яких витрати на оплату житлово‑комунальних послуг, виходячи із соціальної норми житла та соціальних нормативів користування послугами, перевищують розмір визначеного обов’язкового платежу. Для призначення житлової субсидії необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації. Документи можуть бути надіслані поштою. У сільській місцевості приймання заяв із необхідними документами для призначення субсидій здійснюють уповноважені особи, які визначаються виконавчими органами сільських і селищних рад.

Микола Анатолійович назвав перелік документів, необхідних для призначення грошової допомоги:

— Спрощена заява (за встановленою формою на 1 аркуші) та декларація про доходи і витрати осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (за встановленою формою на 1 аркуші). Усі інші відомості, необхідні для призначення житлових субсидій (про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами), подають організації, які надають ці послуги, на запит органів соціального захисту населення.

Інформацію про доходи для призначення грошової допомоги органи соціального захисту населення будуть отримувати в порядку обміну від Державної фіскальної служби та Пенсійного фонду. При цьому заборонятиметься вимагати від заявників інші документи, крім тих, що передбачені Положенням про призначення житлових субсидій. Грошова допомога призначатиметься на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням. Для її призначення застосовуватимуться доходи за попередній календарний рік без урахування сплачених податків. Після закінчення терміну отримання субсидії органи соціального захисту населення здійснюватимуть розрахунок на наступний період автоматично. Для цього вони збиратимуть необхідну інформацію без звернення громадянина і протягом двох місяців з початку нового періоду прийматимуть рішення щодо призначення (непризначення) грошової допомоги цим домогосподарствам та письмово інформуватимуть про прийняте рішення громадян, які зверталися.

Також додатково пропонується врахувати наступні пропозиції. У проекті постанови — для 1,1 мільйона сімей, які сьогодні одержують субсидії (у опалювальний період 2014-2015 років), передбачити її автоматичне призначення на новий термін без необхідності надання нового пакету документів та звернення до органів соціального захисту. У змінах до положення — надати право на оформлення грошової допомоги особам, які орендують житло і оплачують вартість житлово‑комунальних послуг на підставі письмового договору найму (оренди) житла. У змінах до форми декларації — внести технічні зміни про доходи, виключивши дані щодо ступеню родинного зв'язку та доповнивши даними щодо загальної площі житлового приміщення й типу житла (індивідуальний будинок або квартира). Це пришвидшить термін призначення субсидій: площа житла дозволить відразу визначити соціальний норматив для її нарахування, тип будинку вливає на соціальну норму користування енергоносіями (різні коефіцієнти витрат енергоносіїв на опалення: для квартири він майже вдвічі менший, ніж для індивідуального будинку).

На завершення розмови Микола Приймак зупинився на посиленні відповідальності заявника за надані відомості для призначення субсидії:

— Усі члени домогосподарства дають згоду на обробку персональних даних про сім’ю, доходи, витрати, що необхідні для призначення грошової допомоги. У разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання житлової субсидії (зміни у складі зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, зміни у переліку отримуваних житлово‑комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово‑комунальних послуг, про купівлю товарів або оплату послуг), заявник зобов’язується у місячний термін повідомити орган соціального захисту населення. Якщо подано неповні чи недостовірні відомості про доходи та витрати зареєстрованих у житловому приміщенні чи будинку осіб, то в призначенні грошової допомоги може бути відмовлено або припинено її надання. У такому разі заявник зобов’язується повернути надміру перераховану (виплачену) суму субсидії у подвійному розмірі.


Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО з регіону»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації