Допомога в ритмі вальсу
25 січня у Полтавському міському будинку культури вже втретє відбудеться благодійний студентський бал «Допомогти так легко». Схоже, ми стали свідками народження ще однієї традиції добра в нашому місті. Адже на балу студенти не лише розважаються, а ще й допомагають конкретним людям подолати лихо.
— Під час першого благодійного балу студенти зібрали кошти на лікування своєї ровесниці з Полтавського нафтового геологорозвідувального технікуму, — розповіла заступник начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавського міськвиконкому Олена Ромас. — Торік за гроші, зібрані під час другого балу, придбали два електрокардіографи для дитячої міської лікарні. На цьогорічному заході кошти збиратимуть на лікування двох онкохворих полтавських дітей — 13-річної Каріни Курган і 6-річного Дмитра Куликова.
Ідея заснувати таку традицію в нашому місті виникла три роки тому під час підготовки святкування Дня студента. Робити звичайну дискотеку було не цікаво, тож члени Студентської ради міста запропонували влаштувати справжній бал. Управління у справах сім’ї, молоді та спорту ідею підтримало. Починання сподобалося молоді. Зараз балу вже чекають. Хоча це — захід не для всіх.
Бал тим і відрізняється від дискотеки чи клубної вечірки, що діють на ньому особливі правила. Як і 200 років тому, дівчата заздалегідь шиють для такої події особливі вбрання і записуються в чергу до кращих перукарів, а хлопці шукають фраки й вивчають етикет. Адже дресс-код на вході жорсткий: жіноцтво має бути у бальних сукнях, а чоловіки — у костюмах, сорочках і при краватках.
— Цього року ми, розуміючи, що криза вплинула на фінансові можливості учасників балу, зробили деякі послаблення щодо вбрання, — повідомила Олена Ромас. — Дівчатам, у яких немає бальної, дозволили приходити у вечірній коктейльній сукні довжиною нижче коліна. Але, як і раніше, — ніяких джинсів, спідниць, брючних костюмів тощо. Для хлопців ідеальним було б приходити у фраці. Утім, його теж не кожен може купити. А от костюм має бути обов’язково.
Звісно, важливо й уміти танцювати. І не абищо, а вальс. Мелодії різних композиторів змінюватимуть одна одну, а під них кружлятимуть пари. У програмі вечора також — нагородження кращих студентів, вокальні виступи ліричного характеру, виступи колективів бальних танців, визначення кращої танцювальної пари, вибори Короля й Королеви балу. А вестимуть дійство... Пушкін і Тетяна. Ці персонажі обрані не випадково. Адже захід відбуватиметься у Тетянин день — неофіційне свято студентства.
Вхід на бал — за запрошеннями. Їх серед студентів полтавських вишів поширювала Студентська рада міста. Обов’язкова умова отримання такого запрошення — сплата благодійного внеску. Наступного дня після балу всі зібрані гроші переведуть на спеціальні рахунки хворих дітей.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтава | Суспільство
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном