У результаті неправильної експлуатації ємностей для збору побутових відходів на території «Міської сервісної служби» уже виник своєрідний контейнерний цвинтар.
Напевне, найкраще знають про те, що аж занадто запопадливі кобелячани вкидають у контейнери, ті люди, котрі щодня вивозять відходи на звалище. Працівники комунального підприємства Олег Миргородський, Михайло Корнута й Михайло Дунай роками із дня в день їздять вулицями Кобеляк від одного контейнерного майданчика до іншого. Чоловіки не приховують свого обурення діями частини земляків. Корнута говорить: «Якщо чесно, то інколи навіть дивуєшся, як люди чисто фізично можуть важезні мішки у контейнери вкидати. Спробуйте підняти мішок із землею. А піднімають і вкидають. А у нас потім гідравліка на машині «летить». Михайло Дунай додає: «Підйомний механізм у сміттєвозі розрахований на 500 кілограмів. Між тим інколи контейнери важать до тонни, бо їх буквально «набивають» гноєм і землею. Ми вже просимо людей: несете будівельні відходи і гнояччя, так хоча б у контейнер не вкидайте».
На території «Міської сервісної служби» уже виник справжній цвинтар «загиблих» контейнерів. Їх кількість наближається до трьох десятків. Частина контейнерів спалені, частина вийшли з ладу через перевантаження. У них відламуються кріплення, не витримують навіть пластмасові колеса. Володимир Слісаренко, директор комунального підприємства, стверджує, що всі, без винятку, зіпсовані контейнери вийшли з ладу через їх неправильну експлуатацію саме споживачами. Він пояснює: «Мало того, що не платять, уже 85 тисяч заборгували, так ще й шкоди тисяч на сто нанесли. Один контейнер у середньому 3,5 тисячі коштує. Тридцять вже «лягло». А потім кричать і питають, чому ми бідні. А що тут питати. Угробили сто тисяч бюджетних, тобто, своїх грошей».
Міський голова Олександр Ісип, у зв’язку з такою ситуацією, прохає земляків виявити свідомість і вкидати у контейнери виключно побутові відходи. Він говорить:
— Побутові відходи, які продукує сім’я, — це папір, кухонні рештки, одяг, дрібні залишки меблів, побутова техніка. За збір усього оцього жителі міста й платять 4 гривні в місяць. До речі, плата за вивезення відходів не піднімалась із 2006-го року. Я не кажу зараз про підняття ціни. Я кажу про те, що гній, будматеріали, гілки, листя, гнилі абрикоси, яблука та багато чого іншого не можна вкидати в контейнери. Люди мають або використати все це вдома як компост, або вивезти на звалище. Можна це зробити самостійно, а можна скористатися послугами «Міської сервісної служби».
Про вартість і процес вивезення відходів, які не відносяться до категорії побутових, довелось запитувати у вже згаданого Володимира Слісаренка. Він розповів, що вартість розміщення і зберігання одного метра кубічного відходів становить 5 гривень 45 копійок. Зазвичай таку суму беруть із людини, яка привезла сміття причепом до легкового автомобіля. «Газончик» обійдеться вчетверо дорожче. Можна скористатися і послугами комунальників. Але це буде дорожче. Вивезення і розміщення відходів трактором Т-16 коштує 150 гривень. Це — близько двох кубометрів сміття. Є в комунальників й інша техніка. Володимир Слісаренко наголосив:
— Комунальники безкоштовно вивозять гілки, гній та будматеріали від контейнерів тільки в Кобеляках. Більше ніде такого немає, скрізь люди платять. Я розумію, що заплатити 250 гривень за вивезення чотирьох «кубів» для однієї сім’ї дорогувато. Але ж можна скооперуватись.