Вхід | Реєстрація

Багатозонні лічильники: заощадження чи марна трата коштів?

Багатозонні лічильники: заощадження чи марна трата коштів?

Кореспонденти тижневика «ЕХО» дізнавались про електричні вимірювальні прилади, завдяки яким можна зекономити витрати електроенергії.

Багатозонний лічильник — це сучасний електричний прилад, який може вести облік електроенергії за однією, двома або трьома тарифними зонами на ваш вибір.

Яким чином вони дозволяють економити. Щоб скористатися перевагами зонного обліку, лічильник потрібно параметризувати. Тобто, запрограмувати таким чином, щоб він рахував спожиту електроенергію за двома або трьома зонами обліку. У результаті параметризації ваш лічильник стає дво- чи тризонним. Іншими словами, він може запам’ятовувати, скільки електроенергії було спожито у певну зону обліку.

Що таке зона обліку. Це період доби, у яку ви користуєтесь електроенергією. Двозонний лічильник реєструє окремо, скільки ви використали електроенергії з 7-ої ранку до 23-ої вечора, а також із 23-ої до 7-ої. Удень діє загальний тариф на електроенергію, а вночі він знижується на 50 відсотків. Тризонний лічильник рахує за такими зонами: у пік (з 8-ої до 11-ої та з 20-ої до 22-ої) електроенергія коштує 150 відсотків від загального тарифу, у напівпік (з 7-ої до 8-ої, з 11-ої до 20-ої та з 22-ої до 23-ої) діє загальний тариф, вночі (із 23-ої до 7-ої) — 40 відсотків від загального тарифу.

Яким чином багатозонний лічильник допомагає економити гроші. У різний час доби електроенергія коштує по-різному: вдень — дорожча, а вночі — дешевша. Якщо ви можете скоригувати своє споживання електроенергії, то зонний лічильник допоможе зменшити ваші рахунки. Скоригувати використання електроенергії зможе допомогти побутова техніка з таймерами, яку потрібно налаштувати на роботу вночі: кондиціонер, бойлер, тепловентилятор, тепла підлога, електроопалення. Щоправда, витратитися на купівлю лічильника все ж доведеться. Тому кожен споживач повинен самостійно розрахувати економічну доцільність цього приладу обліку. Максимально вигідним буде використання лічильника для тих, хто споживає в місяць 500 кіловат/годин електроенергії і більше.

Будьте особливо уважними при встановленні тризонового лічильника: якщо вночі електроенергія коштує 40 відсотків від загального тарифу, то в пікові години тариф вищий від загального на 50 відсотків, тож у цей час її слід споживати мінімально. А от, придбавши двозонний, ви будете у виграші завжди, оскільки вдень ви максимально платитимете за звичайним тарифом, а вночі — за 50-відсотковим.

Заміна багатозонного лічильника в нашій країні — це добровільна справа самого користувача. Для цього потрібно придбати прилад, запрограмувати його у ПАТ «Полтаваобленерго», подати відповідну заяву про заміну й укласти новий договір про енергопостачання за зонними тарифами.

У Кобеляцькому районі послуги з передачі та постачання електричної енергії надає ПАТ «Полтаваобленерго», тож спочатку заходимо на сайт підприємства. Інформація про багатозонні лічильники подана в публікації «Зонний облік спожитої електроенергії», де вказується, що на сьогодні існує два основні види лічильників: звичайний і диференційований (за періодами часу — двозонний і трьохзонний). У першому випадку споживач платить за повним тарифом. При використанні дво- або тризонного приладу обліку застосовується інший розрахунок (наведений раніше — ред.). Також на сайті вказано: щоб перейти на багатозонний прилад обліку, необхідно звернутися у філію ПАТ «Полтаваобленерго» за місцем проживання, де вам нададуть детальні рекомендації щодо його встановлення.

Направляємося у філію за місцем проживання. Лариса Сторіжко, заступник начальника зі збуту електроенергії, розповіла, що після придбання лічильника, потрібно скласти протокол параметризації. Це можна зробити в обласному відділенні «Полтаваобленерго». Вартість програмування лічильника становить 360 гривень. Хоча підприємці, котрі реалізують ці прилади, можуть самостійно відвозити їх у Полтаву. Тоді нам залишиться лише встановити лічильник. Вартість робіт залежить від віддаленості населеного пункту від райцентру. У Кобеляках це коштуватиме приблизно 120 гривень, а от у Радянському — 500-600. Повірка таких приладів проводиться безкоштовно, а ремонт виконує завод-виробник.

Залишилось придбати лічильник. Для цього звертаємось до підприємця, який займається електромонтажними роботами.  Чоловік повідомив, що рекомендує такі лічильники всім абонентам:

— Економія від його використання досить відчутна. Вночі можна увімкнути пральну машину, бойлер, електрообігрівач. До речі, холодильник також працює цілодобово. Особисто я користуюся таким лічильником уже протягом шести років.

Зі слів підприємця, бажаючих установити двозонні прилади досить багато, навіть з’явилася черга:

— Ми реалізуємо одно- і трифазні лічильники «СТК-Енергія» одеського виробництва. Ціна, відповідно, — 1900 та 3300 гривень, гарантія — шістнадцять і шість років. До того ж ви купуєте лічильник із усіма необхідними документами. Ми зупинилися на одеських приладах через їх якість. Розумієте, при експлуатації багатозонного лічильника може виникнути проблема з батареєю. Одеські прилади відмінно себе зарекомендували.

Головний аспект, який треба врахувати при заміні лічильника, — чи справді вам буде вигідно його встановити. Адже, витративши 2000 і більше гривень, ви маєте відчути економію. Це означає, що кошти повинні повернутися у вигляді заощаджень на нічному споживанні.

У Інтернеті наведено багато прикладів із підрахунками, де вказано, що в середньому споживання електроенергії вночі не перевищуватиме 20-30 відсотків від загального об’єму на місяць. Звідси простий розрахунок.

Наприклад, абонент за місяць спожив 200 кВт/годин електроенергії. 25 відсотків від цього об’єму затрат рахуємо по вдвічі меншому тарифу. Тобто, нормальному тарифу помноженому на коефіцієнт 0,5.

За обсяг, спожитий:

— до 100 кВт/год. електроенергії на місяць сплачуємо 36,6 копійок за кВт/годину

— понад 100 до 600 кВт/год. — 63 копійки

100 х 0,366=36,6 гривні

100 х 0,63=63 гривні

36,6+63=99,6 гривні (оплата у випадку однозонного лічильника)

25% від 99,6 (майже 25 гривень) множимо на коефіцієнт 0,5 і отримуємо 12,5

99,6–25+12,5=87,1 (оплата у випадку двозонного лічильника).

Виходить, що при споживанні 200 кВт/годину в місяць у вас вийде 12,5 гривні економії.

При затраті 2020 гривень (покупка і встановлення в Кобеляках) лічильник окупиться за якісь 2020/12,5=161,6 місяця (майже 13,5 років).

Отже, рішення приймати вам. Зробіть власні підрахунки, складіть статистичні дані нічних затрат у вашій оселі. Можливо, це більше, ніж 25 відсотків. До речі, при умові зростання цін на електроенергію (яке відбуватиметься до 2017-го року) сума економії теж збільшиться. Це зробить вашу інвестицію більш рентабельною.


Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО з регіону»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки | Суспільство


1. шофер / 25 квітня 2015, 16:11
Якщо на протязі доби споживання енергії рівномірне - до фєні ваші зонні тарифи. Xулє тут може бути не ясним - от я не пойму... Зонні лічильники мають резон лише тоді, коли ви грієтеся у дешевший період доби (тобіш вечером та вночі), а вдень у хаті дубарь. Чому так? Тому що у любому тарифному плані, цінове співвідношення між дещевшою та дорожчою добовими є таким, що при рівномірному споживанні енергії, грошова сума за день виходить одинаковою, як і у разі звичайного беззонового боліку. Для вас це висока алгебра?

І ще, зарубіть на своїх носах - тепло отримане від електроенергії, ніколи, ні за якими тарифами у т.ч. і зонними, не буде дешевшим за газ. Електроенергія завжди була і буде найдорожчим видом енергії, окрім нафтопродукції.

Грітися вдень газом а вночі електрикою, це все одно що возити у багажнику бутилку із двома літрами бензину, які ви в бак заливати не будете поки серед дороги авто не заглохне. Зауважте є такі йолопи - стає серед дороги, дістає лійку, бутилку із бензином, і заливає. Сам знаю лічно. Тіпа чим меншими порціями у бак виливати пальне, тим меншою буде його витрата.

Єдиний, дієвий, реальний метод заощадити кошти на обігріву своїх домівок - банкока площа, і бан-дугеть. Або тотальне випилювання лісу.
2. шофер / 25 квітня 2015, 20:43
Чи буде лічильник економним і як швидко він себе окупить? Відповідь очевидна - якщо ви будете грітися електрикою виключно вночі, а вдень споживання буде мізерним, тоді зонний лічильник безумовно буде раціональним.

Як швидко він себе окупить? Залежить від кількості енергії яку ви споживатимите для обігріву вночі, і відповідно від грошової різниці, яка буде накручуватися від такого споживання, як би воно було за денним тарифом. Далі, вартість лічильника треба поділити на цю добову грошову різницю, і ви отримаєте кількість днів за які лічильник себе окупить.

пс. Відповіді на всі ці примітивні запитання дає звичайне ділення та множення у стопчик, або калькулятор. Але уявіть собі - насілєнію все одно ці речі треба толкувати... Ето жесть! Міліон прикладів можна навести, коли у розмовах між людьми на тему зонного обліку, чуються фрази "Та кажуть воно буде луччє... Та кажуть воно буде одинаково... А як воно на ділі грець його зна.. ". Та он кажуть... тіпа тут є шось непонятне.
3. Юрій / 3 березня 2016, 07:40
Звичайна двокімнатна квартира. Всановив двозонний лічильник. Вартість лічильника, під’єднання -1500 грн. Бойлер тільки вночі, прання тільки вночі, компютер цілодобово. Платив у середньому 100 грн., плачу - 85грн. Окупиться за 100 місяців. Одна надія на Яценюка. Якщо так будуть зростати тарифи, то окупиться за пару років.
4. Юрій / 3 березня 2016, 08:02
Лічильник встановив у серпні 2015 року. За лютий 2016 року (бойлер був виключений) заплатив 93 гривні 27 коп. Якби був однозонний лічильник, то заплатив би 105 гривень 56 коп.
5. Дмитро / 3 березня 2016, 13:05
Кобелякиенерго
програмування - 360грн.
лічильник однофазний - 1900 (Одеса)
встановлення - 120
ВСЬОГО - 2380
Київенерго
програмування - 0грн.
лічильник однофазний - 950 (Словенський)
встановлення - 250
ВСЬОГО - 1200
УРА! Полтаваобленерго, щоб вам красна ікра в горлі не застрягла! І шампанським бажаю не похлибнутьсь!
Посилання на kyivenergo.ua
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
Читайте також
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації