Лише четверо новосанжарців, які захищали країну на Сході, мають статус учасників бойових дій.
Як повідомляють у Новосанжарському райвійськкоматі, до району повернувся 81 військовослужбовець, призваний до лав Збройних Сил за першою хвилею мобілізації. Також минулого тижня закінчилася четверта хвиля призову і одразу ж розпочалася п’ята.
Військовий комісар Олександр Бабенко пояснив, що усім новосанжарцям, які повернулися із зони бойових дій, у військкоматі надають докладну інформацію про те, де вони можуть отримати психологічну допомоги, де пройти оздоровлення, де оформити земельну ділянку, як це передбачено законодавством.
З усіма демобілізованими зустрічаються працівники Новосанжарського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Тут вчорашні воїни можуть отримати і психологічну допомогу. Хоча, як зауважують фахівці центру, із 62 солдатів, які повернулися із зони АТО, за подібною допомогою звернувся лише один.
— Наші спеціалісти спілкуються із кожним військовим, який повернувся зі Збройних Сил. Дізнаються, чи є проблеми психологічного характеру. Щоправда, таких випадків, на щастя, небагато. За потреби є ще психологи у школі, у територіальному центрі. Якщо демобілізований не має роботи або втратив її, ми переадресовуємо його до служби зайнятості. Якщо потребує оформлення якихось соціальних пільг — до управління праці.
Начальник управління праці та соціального захисту населення Наталія Гомля у розмові наголошує на тому, що для більшості тих, хто воює на Сході, чи не найбільшою проблемою є документальне підтвердження свого статусу.
— Наразі у районі лише четверо солдатів мають статус учасник бойових дій. Двоє з них уже демобілізовані, двоє продовжують службу, — пояснює начальник управління. — Тим, хто має цей статус, ми вже надаємо, відповідно до закону, пільги на оплату житлово‑комунальних послуг.
На завершення нашої розмови Наталія Гомля також зауважує, що такого статусу як «учасник антитерористичної операції» наразі українським законодавством не передбачено.
Вони повернулися
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
А ті що загинули в АТО, мабуть і досі не учасники бойових дій. Володимир он усе пише, що у нього багато друзів-патріотів полягло на Сході. Та й хто вони тепер? Яка ім та іхнім сім’ям за це дяка? За що вони віддали свое життя? Володимир он прапором свободи помахав перед адміністраціею і зрізу став головою району, а хлопці воювали, пулі свистіли у них над головами, тепер приіхали додому, а іх тепер вдома чекае велика запашна дуля від "вдячноі" держави. А якщо бійці будуть щось добиватися, то іх тоді як психічно травмованих патріотів можна відправити на реабілітацію у якийсь сучасний центр реабілітаціі типу дурдом, там ім нададуть "кваліфіковану" допомогу і всі питання зникнуть.
0 0
"Іх", "ім" - ви палитеся, шановний рашкінський провокаторе).
0 0
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном