У всякому разі про це в своєму виступі заявив сам народний депутат України Сергій Каплін.
У неділю в райцентрі відбулося анонсоване віче. Головним питанням, яке на ньому обговорювали, було збереження Кобеляцького району як самостійної адміністративно-територіальної одиниці в складі Полтавської області.
Захід мав розпочатися об 11-ій годині. У цей час на площі перед пам’ятником Шевченку зібрались від 250-ти до 300-от чоловік. У основному це були жителі райцентру. Хоча прибули на віче і мешканці Біликів, Солошиного, Комендантівки, Кірового, Світлогірського та інших населених пунктів. Початок заходу дещо відклався в часі. Хвилин двадцять присутніх розважав співом хор. Дехто із людей висловлював припущення: «Капліна чекають». Про можливий приїзд депутата Верховної Ради свідчив агітаційний намет. Люди, які в ньому перебували, збирали підписи за створення парламентської комісії, що має розслідувати можливі корупційні дії уряду Арсенія Яценюка.
Врешті-решт розпочали. Відкрила віче красненський сільський голова Анна Зайченко. Вона оголосила повістку денну. Після цього Алім Чесак виконав Гімн України. Першою виступила заступник голови Кобеляцької райради Ганна Кондратьєва. Вона сказала, що підтримує децентралізацію, яка має відбутися в Україні. Але, водночас, виступає за збереження Кобеляцького району. Промовець кілька разів повторила, що не тримається за своє робоче місце.
Після Кондратьєвої виступив колишній голова РДА, а нині один із лідерів громадської організації «Рідне місто. Рідний край» Анатолій Таранушич. На початку промови він нагадав, що віче проводиться в день, коли сталася аварія на ЧАЕС. Потім висловив побоювання, що в календарі може з’явитися нова сумна дата, коли зникне Кобеляцький район. Таранушич розповів, що під час зустрічей із людьми дізнається про їх турботи. Жителів району найбільше турбує війна на Донбасі та підвищення цін на газ і електроенергію. Про майбутню територіальну реформу більшість людей просто не знають. Коли ж дізнаються, що може зникнути район, то турбуються.
Також на віче виступили головний лікар ЦРЛ Іван Супруненко, депутати районної і міської рад Дмитро й Вікторія Омельяненки, фермер Володимир Білоусько, директор Бутенківської школи Григорій Журавель, сільський голова із Червоних Квітів Людмила Рибалко, кілька представників громадськості. Усі вони говорили про підтримку реформ та про збереження району. У кінці Анатолій Кучеренко зачитав резолюцію.
Віче продовжувалось майже півтори години. Коли читали резолюцію, на площі залишались близько 150 чоловік. Цікаво, що ні голова райради Василь Мирошнеченко, ні голова РДА Таміла Шевченко до гурту виступаючих не підходили. Мовчки спостерігали за дійством і кілька сільських голів.
Коли закінчили читати резолюцію, приїхав нардеп Сергій Каплін. Він у своєму виступі заявив, що ініціював проведення сходки, критикував децентралізацію в її сучасному вигляді та дії влади по підвищенню тарифів. Згадував нардеп і про злиденність українського села, і про свої наміри боротися за нього ледве не до останньої краплі крові.
Після цих слів, проголошених Капліним, автор статті, за традицією, що склалася в «ЕХО», перевірив, на якому транспортному засобі приїхав черговий борець зі злиднями. Перевірка засвідчила, що Сергій Каплін злидні здолав. Нардеп прибув на позашляховику «Тойота».