Брати Андрій і Сергій Клюєви привласнили ВАТ «Завод напівпровідників». Фінансування його вони здійснювали за рахунок кредиту з бюджети, кошти якого мали направляти дітям та людям з обмеженими можливостями.
Про це йдеться у поданні Генпрокуратури до Верховної Ради з проханням дати дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності нардепа від «Опозиційного блоку» Сергія Клюєва, передає УП.
Згідно з поданням у 2007 році брати взяли участь у приватизації 74,99% цього заводу. Права на це вони не мали, оскільки не володіли необхідними патентами та технологіями.
Клюєви використали підприємство, яке мало патенти, але не мало грошей – «Силікон». Профінансувати завод брати погодилися за умови наступного розділу навпіл між Клюєвим та «Силіконом».
Після того, як «Силікон» виграв конкурс і став власником заводу, Клюєви переконали власника підприємства укласти додаткові договори між «Силіконом» та їхніми фірмами, в результаті чого «Силікон» потрапив до Клюєвих у боргову залежність. В результаті вони заволоділи «Заводом напівпровідників» через австрійську компанію «Актів Солар Холдинг».
Після цього, у статусі народних депутатів України, брати добилися від «Укрексімбанку» виділення кредиту на розвиток заводу у 200 мільйонів євро на «розвиток «Заводу напівпровідників» і створення вертикально-інтегрованої компанії з виробництва полікристалічного кремнію».
Ще 200 мільйонів гривень, Андрій Клюєв домігся на посаді першого віце-прем’єра від Державного агентства з інвестицій та розвитку – для погашення кредиту банку. Однак у агентства не було таких коштів, тому видатки держбюджету було перерозподілено за рахунок коштів із захищених статей бюджету. Початково вони призначалися для субвенцій місцевим бюджетам на виплату допомогу сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, людям з обмеженими можливостями з дитинства, дітям з особливими потребами та тимчасової допомоги дітям.