О 12 годині дня біля пам’ятника Шевченку зібрались кілька сотень людей. Половини із них були одягнуті в українські вишиванки.
В Україні 21 травня 2015 року відзначали День вишиванки. Це свято не пов’язане із якоюсь датою в історії держави чи релігійною традицією. Воно поки що є цілком неформальним.
День вишиванки ще у 2007 році вперше провела студентка Чернівецького університету імені Федьковича Леся Воронюк. В один із навчальних днів кілька десятків студентів та викладачів вузу прийшли на пари одягнуті в традиційні українські вишиванки. Ініціатива мала успіх. І з кожним роком свято вишиванки у Чернівцях набувало розмаху та популярності. У 2015 році День вишиванки почали відзначати на всеукраїнському рівні.
В Кобеляках першими День вишиванки почали проводити педагоги та учні кобеляцької міської школи № 2. Саме вони організували своєрідний флешмоб масово одягнувши традиційний одяг.
У 2015 році ініціативу освітян підхопили держслужбовці та депутати районної і міської рад. Вони теж прийшли на роботу у вишиваному одязі. А о 12 годині дня зібралися біля пам’ятника Шевченку. У вишиванках прийшли більше ста чоловік. Це були не лише службовці і депутати, а й звичайні жителі Кобеляк та сіл району. Після невеличкого концерту, всі присутні взялися за руки в знак єдності українців.
Таміла Шевченко, голова Кобеляцької РДА, яка була одним із ініціаторів проведення даної акції, сказала: «Потрібно віддати належне освітянам, передусім педагогам школи №2. Це вони започаткували гарну традицію. Ми лише підхопили ідею і розвинули її. Вже є задуми на наступний рік». Шевченко планує у 2016 році провести в Кобеляках парад вишиванок.