Вхід | Реєстрація

Про молоду шпану та гайковий ключ

Ідею для написання цього тексту, сам того на відаючи, подав Микола Теренін, котрий днями пікетував Кобеляцьку міську раду. Під час своєї досить сумбурної промови Микола Валерійович заявив, що владу потрібно передавати молодим людям. Щоправда, звично для себе, не уточнював кому саме і що він взагалі має на увазі під словом «молоді». А через кілька днів автор випадково потрапив на засідання однієї із комісій районної ради (цей орган уже давно не запрошує представників «ЕХО» на свої засідання). Напевне, із тих пір, коли стало зрозуміло, що невдовзі цей самий орган «накриється» іншим цікавим органом. І от під час засідання довелось почути, як дорослі люди цілком серйозно і публічно обговорюють, у який спосіб їм порушити закон. І щоб за це ще нічого й не було.

Послухав Тереніна, послухав депутатів і згадав стару пісню Бориса Гребенщікова «Герої рок-н-рола». У приспіві є слова: (нехай вибачать «вишиватнікі» за мову оригіналу, але на українській Борис Борисович не співав) «Где та молодая шпана, что сотрет нас с лица земли? Ее нет, нет, нет…».

Дійсно, в Україні в цілому, а в Кобеляках, Санжарах, Царичанці — зокрема, катастрофічно не вистачає молодої шпани, молодої крові, яка замінить людей при владі і не тільки, котрі патологічно бояться і не бажають ніяких змін. Про це, до речі, районні депутати прямо заявляють, цитую: «Хай залишається все, як є. Щоб ми тут керували…» Мова йшла про зміну статусу РЛП «Нижньоворсклянський».

Ой, як ви глибоко помиляєтесь, шановні. Так як ви хочете — не буде точно. І справа навіть не у молодій шпані, котрої, на жаль, не видно. І не у вашому бажанні чи не бажанні. Я ось, приміром, дуже не люблю соціальні мережі, а «Твіттер» чи «Інстаграм» на дух не переношу. І хотів би, щоб старі добрі паперові газети ще довго були основними засобами масової інформації. Але так не буде. Як не буде і районної ради, і Кобеляцького району і, можливо, цієї та інших газет у звичному вигляді. І багато сіл зникнуть із карти. До речі, про села. У 1991 році чисельність сільського населення у Кобеляцькому районі становила 41004 чоловік. У 2014-му — 27700. Із 102 сільських населених пунктів залишилось 99. У одному із них, у Шабельниках, живе одна людина. А у Славнівці та Богданівці — жодної. Там є лише по одній приписаній людині. Це — цифри для «борців» за збереження сіл. І це без будь-якої територіальної реформи. Люди просто виїжджають із сіл. Урбанізація називається — для тих, хто не знає.

А чому так відбувається, як думаєте? Геноцид? Масони кляті? Можливо. А можливо, справа у банальному, об’єктивному і безпристрасному процесі, який зветься науково-технічним прогресом?

Народ, про яке «нехай залишається, як є», ви мрієте? Двадцять перше століття на календарі. Американці вже послали на орбітальну станцію «емейлом» гайковий ключ. А потім роздрукували його на 3D-принтері. Це ж, блін, майже телепортація. Хочете, щоб люди в села повернулись? То поріжте на брухт і продайте «Кейси» і «Джон Діри», продайте «джипи». А гроші роздайте іншим селянам. Або купіть собі та іншим по конячині з плугом, по серпу з молотом і оріть потихеньку. І люди з міст повернуться, бо голод настане. Та не факт, що не заберуть оті останні харчі, на які ви такими технологіями наорете.

Ось такі думки з приводу. Можна з ними, звичайно, не погоджуватись. А можна переслухати пісню Гребенщікова.

P.S. Більш детальну інформацію про перебіг депутатського засідання та “теренінський” пікет читайте у інших статтях цього номера газети.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО з регіону»

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
29 травня 2015, 09:20 | Кобеляки | Редакційна


1. Микола Гузченко / 16 червня 2015, 01:56
"невдовзі цей самий орган «накриється» іншим цікавим органом"
Оплески. Немає Філоненкові зносу. Прекрасно, здраво, як завжди.
2. Адекватник / 16 червня 2015, 08:22
Приведені автором цифри зменшення сільського населення і є тим результатом до йкого вели нас четверть віку свідомі. В селі генофонд нації і саме він нищиться. (Це вже мабуть не по темі? Видалять. Ну х... з ними, з цензорами, нехай видаляють) Припущення автора щодо урбанізації як безальтернативного шляху розвитку не вірне. Рекомендую взяти у Кобеляцькій бібліотеці книжечки із серії "Звенящие кедры России" і почитати. Якщо їх наші свідомі миздобули вже списали чи знищили,як ворожу пропаганду, то є інфа в інеті. В Росії шириться рух по створенн родових маєтків, які є поверненням саме "до витоків", до природи. Такий рух є навіть і в Україні, ба навіть є його послідовники у самих Кобеляках, але ЕХО їх не бачить, мабуть не велено. (Це вже мабуть знову не по темі?) Тобто, хочу сказати, що урбанізація і всілякі космополітичні течії вони не є такі вже й обєктивні і безваріантні. Але, якщо вони такими є і усі ми мешканці одного "літака" під назвою "планета Земля", бо це таки так, і йдемо до того щоб нас, як того ключа передавали по лінії звязку, наприклад, із Донецька в Хайфу, то за які вишиванки йде бойня на Донбасі? (Знову не по темі?)
3. Чудо Юдо / 17 червня 2015, 10:46
Адекватник, а хто такі "свідомі" у твоєму розумінні? Це всі-всі некомуністи, чи що? Бо щось ти під них і Кучму з Кравчуком загнав, і Ющенка з Януковичем...
Так при Кучмі комуністи ще й як рулили, адже було скільки бабусь, котрі жили вчорашнім днем та мріяли про повернення СРСР. На других виборах Симоненко навіть майже Кучму одолєл. От при чутким керівництвом отаких "посткомуністів" Україну і розтягли :)
4. Адекватник / 17 червня 2015, 14:37
3.Чудо Юдо
«Адекватник, а хто такі "свідомі" у твоєму розумінні? Це всі-всі некомуністи, чи що?»

Та ні, не всі некомуністи. Це ті, хто видаючи себе за патріотів України пертворили її в руїну за чужи сценарієм. Ти до сих пір плутаєшся у 3-х соснах, зокрема у питанні комунізму. Ти що не розумієш, шо "комунізм" в реалі це бйжик, тюбітейка. Багато із так званих комуністів, навіть отут у нас в Кобеляках раптом пертворилися в свідомих. І вийшли з них такі патріоти, як і були вони комуністи. Невже ти цього не бачиш. Он один Ісип чого вартує. Чи ти може сумнівашся в тім, що якби він був років на 20 старший, то він не був би "коммуністом". Та самим передовим би був.
5. Адекватник / 17 червня 2015, 14:44
3.Чудо Юдо
«От при чутким керівництвом отаких "посткомуністів" Україну і розтягли :)»

Про це я вже частково тобі відповів, але добавлю. Ні КравчукЖ ні Кучма не були комуністами коли прийшли в українську владу. Так що не требу плутати мух з котлетами. Умі вони враз пеерфарбувалися і уже з цього без усякого знання політики можна було робити висновок що ці люди продажні. Реалії життя були такими, що в СРСР не будучи членом КПСС не можна будо вибратися по карєрних щаблях, так воно і зараз, бо не перебуваючи в владній пратії нічого не досягнеш. Але я не про це, а про те, що ітнелектуальний ресурс суспільства був все таки в КПСС, крім поодиноких десидентів чи фанатів. І тому враз викнувши їх на задворки суспільство опинилося без еліти. Це так по факту, щоб ти тут не розповідав про затсінки НКВД чи про патріотизм. Я он випадково знайшов вірш Василя Стуса і здається що це не фейк, можеш сам покопати і перевірити. Вірш цікавий аде про нього свідомі не говорять. Чому?
6. Адекватник / 17 червня 2015, 14:45
Я зустрічався з вами в дні суворі,
Коли вогнів червоні язики
Сягали від землі під самі зорі
І роздирали небо літаки.
Тоді вас люди називали псами,
Бо ви лизали німцям постоли,
Кричали "хайль" охриплими басами
І "Ще не вмерла…" голосно ревли.
Де ви ішли — там пустка і руїна,
І трупи не вміщалися до ям, —
Плювала кров’ю "ненька Україна"
У морди вам і вашим хазяям.
Ви пропили б уже її, небогу,
Розпродали б і нас по всій землі,
Коли б тоді Вкраїні на підмогу
Зі сходу не вернулись "москалі".
Тепер ви знов, позв’язувавши кості,
Торгуєте і оптом, і вроздріб,
Нових катів припрошуєте в гості
На українське сало і на хліб.
Ви будете тинятись по чужинах,
Аж доки дідько всіх не забере,
Бо знайте — ще не вмерла Україна
І не умре!
Василь Стус
7. Адекватник / 17 червня 2015, 16:26
6.Адекватник
«Василь Стус»

Шановні! Я вибачаюся, вийшла помилка. Автор вірша Василь Симоненко
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном
Завантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації